Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)
Harry anlaşılmaz bir şekilde, prestijli Üçbüyücü Turnuvası’na katılmak üzere seçilmesinden mutlu olmalıdır. Ama bu heyecan verici uluslararası yarışma, Harry’yi Hogwarts’ın yanı sıra, Avrupa’daki iki rakip büyücülük okulunun da daha büyük ve deneyimli öğrencileriyle karşı karşıya getirecektir.
Director:
Mike Newell
Writer:
Steve Kloves
Daniel Radcliffe Harry Potter |
|
Rupert Grint Ron Weasley |
|
Emma Watson Hermione Granger |
|
Brendan Gleeson Alastor "Mad-Eye" Moody |
|
Michael Gambon Albus Dumbledore |
|
Robert Pattinson Cedric Diggory |
|
Ralph Fiennes Lord Voldemort |
|
Robbie Coltrane Rubeus Hagrid |
|
Alan Rickman Severus Snape |
|
David Tennant Barty Crouch Junior |
|
Predrag Bjelac Igor Karkaroff |
|
Clémence Poésy Fleur Delacour |
|
Stanislav Yanevski Viktor Krum |
|
Frances de la Tour Olympe Maxime |
|
Roger Lloyd Pack Barty Crouch |
|
Miranda Richardson Rita Skeeter |
|
Gary Oldman Sirius Black |
|
Jason Isaacs Lucius Malfoy |
|
Maggie Smith Minerva McGonagall |
|
Timothy Spall Peter Pettigrew |
|
David Bradley Argus Filch |
|
Warwick Davis Filius Flitwick |
|
Tom Felton Draco Malfoy |
|
Robert Hardy Cornelius Fudge |
|
Shirley Henderson Moaning Myrtle |
|
Mark Williams Arthur Weasley |
|
Eric Sykes Frank Bryce |
|
James Phelps Fred Weasley |
|
Oliver Phelps George Weasley |
|
Bonnie Wright Ginny Weasley |
|
Jeff Rawle Amos Diggory |
|
Philip Rham Death Eater |
|
Olivia Higginbottom Death Eater |
|
Ashley Artus Death Eater |
|
Alex Palmer Death Eater |
|
Paschal Friel Death Eater |
|
Richard Rosson Death Eater |
|
Sheila Allen Ministry Witch |
|
Su Elliot Ministry Witch |
|
Anne Lacy Ministry Witch |
|
Flip Webster Ministry Witch |
|
David Sterne Ministry Wizard |
|
Christopher Whittingham Ministry Wizard |
|
Liam McKenna Ministry Wizard |
|
Campbell Graham Ministry Wizard |
|
Margery Mason Food Trolley Lady |
|
Katie Leung Cho Chang |
|
Matthew Lewis Neville Longbottom |
|
William Melling Nigel Wolpert |
|
Devon Murray Seamus Finnigan |
|
Afshan Azad Padma Patil |
|
Shefali Chowdhury Parvati Patil |
|
Angelica Mandy Gabrielle Delacour |
|
Tolga Safer Karkaroff's Aide |
|
Alfred Enoch Dean Thomas |
|
Louis Doyle Ernie MacMillan |
|
Jamie Waylett Vincent Crabbe |
|
Josh Herdman Gregory Goyle |
|
Charlotte Skeoch Hannah Abbott |
|
Robert Wilfort Photographer |
|
Tiana Benjamin Angelina Johnson |
|
Henry Lloyd-Hughes Roger Davies |
|
Jarvis Cocker Band Lead Singer |
|
Jonny Greenwood Band Lead Guitar |
|
Philip Selway Band Drums |
|
Steve Mackey Band Bass Guitar |
|
Jason Buckle Band Rhythm Guitar |
|
Steve Claydon Band Keyboards |
|
Alan Watts Assistant Judge |
|
Adrian Rawlins James Potter |
|
Geraldine Somerville Lily Potter |
Camera | Roger Pratt | Director of Photography |
Editing | Mick Audsley | Editor |
Production | Mary Selway | Casting |
Art | Stephenie McMillan | Set Decoration |
Art | Stuart Craig | Production Design |
Sound | Patrick Doyle | Original Music Composer |
Sound | David Crozier | Production Sound Mixer |
Writing | J.K. Rowling | Novel |
Writing | Steve Kloves | Screenplay |
Production | David Heyman | Producer |
Art | Andrew Ackland-Snow | Art Direction |
Crew | Greg Powell | Stunt Coordinator |
Art | Mark Bartholomew | Art Direction |
Crew | Nick Dudman | Makeup Effects |
Sound | Dennis Leonard | Supervising Sound Editor |
Art | Alan Gilmore | Art Direction |
Art | Gary Tomkins | Art Direction |
Art | Alexandra Walker | Art Direction |
Costume & Make-Up | Jany Temime | Costume Design |
Directing | Mike Newell | Director |
Production | Fiona Weir | Casting |
Art | Alastair Bullock | Art Direction |
Costume & Make-Up | Eithné Fennel | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Amanda Knight | Makeup Designer |
Crew | Adam Aldridge | Special Effects Technician |
Visual Effects | Tim Alexander | Visual Effects Supervisor |
Crew | Lucy Allen | Stunts |
Sound | Andie Derrick | Foley Artist |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Production | David Barron | Executive Producer |
Production | Tim Lewis | Unit Production Manager |
Sound | Nigel Heath | Foley Mixer |
Sound | Daniel Laurie | ADR Editor |
Production | Peter MacDonald | Co-Producer |
Directing | Peter MacDonald | Second Unit Director |
Sound | Nicolas Becker | Foley Artist |
Lighting | John Rogers | Gaffer |
Sound | Chris Boardman | Music Arranger |
Art | Julia Dehoff | Draughtsman |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Production | Brendan Donnison | ADR Voice Casting |
Production | Tanya Seghatchian | Executive Producer |
Directing | Tom Brewster | Third Assistant Director |
Art | Wayne D. Barlowe | Concept Artist |
Crew | David Decio | Stand In |
Costume & Make-Up | Betty Glasow | Hairstylist |
Sound | Andy Kennedy | Sound Effects Editor |
Camera | Susan Luciani | Clapper Loader |
Camera | Robert Palmer | First Assistant Camera |
Crew | Jessie Thiele | Post Production Supervisor |
Crew | Dan Hartley | Video Assist Operator |
Crew | Stephanie Carey | Stunts |
Costume & Make-Up | David Crossman | Costume Supervisor |
Art | Neil Lamont | Supervising Art Director |
Sound | Graham Sutton | Supervising Music Editor |
Sound | Bjorn Ole Schroeder | Dialogue Editor |
Art | Andrew Bennett | Art Department Assistant |
Art | Jamie Wilkinson | Assistant Property Master |
Art | Emmanuel Shiu | Conceptual Design |
Costume & Make-Up | Georgina Gunner | Wardrobe Supervisor |
Crew | David Rosenbaum | Transportation Coordinator |
Sound | James Seddon | Dolby Consultant |
Sound | Gerard McCann | Music Editor |
Crew | Dave Brown | Pilot |
Directing | Libbie Barr | Script Supervisor |
Visual Effects | Ben Shepherd | Visual Effects Supervisor |
Art | Jodie Jackman | Art Department Coordinator |
Art | Amanda Pettett | Construction Coordinator |
Crew | Sandra Frieze | Dialogue Coach |
Crew | Wayne McGregor | Choreographer |
Camera | Murray Close | Still Photographer |
Sound | Doug Cooper | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Jim Mitchell | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Billy Merrell | Best Boy Electric |
Crew | Nicky Kaill | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Teresa Hinton | Hairdresser |
Art | Bryn Court | Sculptor |
Visual Effects | Tim Burke | Visual Effects Supervisor |
Camera | Adam Dale | Aerial Camera |
Visual Effects | Daniel Barrow | Visual Effects Production Manager |
Visual Effects | Pablo Grillo | Animation Supervisor |
Art | Barry Wilkinson | Property Master |
Crew | Nicolas Anastassiou | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Mark Coulier | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Alf Tramontin | Steadicam Operator |
Production | Sue Quinn | Location Manager |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Andrew Hunt | Costume Assistant |
Visual Effects | Adrian De Wet | Compositing Supervisor |
Sound | Youki Yamamoto | Keyboard Programmer |
Sound | Ryan Davis | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Heath Kraynak | Visual Effects Production Assistant |
Crew | Amanda Foster | Stunts |
Production | Chris Carreras | Associate Producer |
Directing | Chris Carreras | First Assistant Director |
Visual Effects | John Richardson | Special Effects Supervisor |
Production | John Trehy | Associate Producer |
Sound | Matt Biffa | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Laurent Guinci | Wardrobe Master |
Art | Paul Couch | Standby Painter |
Editing | Nigel Bunyan | Assistant Editor |
Lighting | Dave Ridout | Rigging Gaffer |
Crew | Marc Wolff | Aerial Coordinator |
Sound | Lawrence Ashmore | Orchestrator |
Crew | David Lomax | CG Supervisor |
Camera | Marc Atherfold | Second Assistant Camera |
Editing | John Ensby | Color Timer |
Production | David Carrigan | Production Manager |
Sound | Tim Blackham | Sound Mixer |
Crew | Rosie Richardson | Special Effects Coordinator |
Crew | Brian Estabrook | Transportation Captain |
Camera | David Appleby | Key Grip |
Costume & Make-Up | Hannah Mais | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Chloe Aubry | Assistant Costume Designer |
Production | Aurelia Thomas | Assistant Location Manager |
Sound | John Casali | Boom Operator |
Crew | Simon Aronson | Propmaker |
Editing | Maria Chamberlain | Colorist |
Sound | James Shearman | Conductor |
Crew | David Holmes | Stunt Double |
Lighting | Bernie Prentice | Underwater Gaffer |
Visual Effects | Adrian Getley | Modelling Supervisor |
Directing | Nick Shuttleworth | Additional Second Assistant Director |
Crew | Jan Meade | Projection |
Camera | Simon Hume | First Assistant Camera |
Sound | Gemma Nicholson | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Maggie Walsh | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Belinda Hodgson | Makeup Artist |
Crew | Niklas Aldergren | Systems Administrators & Support |
Camera | Jim Crowther | Grip |
Production | Vicky Bishop | Assistant Production Coordinator |
Production | Christopher Abeyta | Production Accountant |
Camera | Andy Edridge | Additional Grip |
Production | Winnie Wishart | Production Coordinator |
Art | Rosie Hardwick | Assistant Art Director |
Camera | Lawrence Bewsher | Underwater Camera |
Costume & Make-Up | Al Spicer | Set Dressing Artist |
Crew | Duncan McNeil | Carpenter |
Crew | Paul Deluce | Driver |
Crew | Reshad Esmail | Security |
Crew | Rob Allman | Sequence Supervisor |
Crew | Sophie Finch | Set Production Assistant |
Sound | Don Brown | Sound Recordist |
Crew | Eddie Coleman | Transportation Co-Captain |
Crew | Niki Dally | Unit Publicist |
Lighting | Billy Dunn | Electrician |
Lighting | Christoph Ammann | Lighting Artist |
Visual Effects | Natalie MacDonald | Digital Compositors |
Visual Effects | Lizi Bedford | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Paul Alexiou | Visual Effects Producer |
Lighting | Stephen Finch | Lighting Coordinator |
Crew | Ann Koska | Thanks |
Visual Effects | Adam Brockbank | Creature Design |
Sound | James Bennett | ADR Recordist |
Sound | Colin Cooper | ADR Mixer |
Crew | Sophie Clarke | Stunts |
Costume & Make-Up | Jemma Scott-Knox-Gore | Contact Lens Technician |
Visual Effects | Tracey Curtis | Senior Modeller |
Sound | Lucy Evans | Assistant Music Supervisor |
Camera | Chris Clarke | Additional Second Assistant Camera |
Visual Effects | Joe Ceballos | Matte Painter |
Visual Effects | Seung-Hun Lee | Creature Technical Director |
Crew | John Slattery | Compositor |
Production | Michael Elson | Head of Production |
Crew | Kelly Dent | Stunts |
Directing | Janette Boyle | Additional Third Assistant Director |
Camera | Andrew Baggarley | Data Wrangler |
Costume & Make-Up | Esther St John Gray | Wardrobe Assistant |
Production | Katie Reynolds | Post Production Coordinator |
Crew | Robin Demetriou | Catering |
Art | Jane Clark | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Mauricio Carneiro | Costume Illustrator |
Costume & Make-Up | Sue Bradbear | Costumer |
Art | Gary Hayes | Construction Buyer |
Art | Paul Burgess | Dressing Prop |
Sound | Jerome McCann | Sound Assistant |
Visual Effects | Louis Dunlevy | VFX Artist |
Visual Effects | Grant Freckelton | Visual Effects Designer |
Visual Effects | Farhez Rayani | Visual Effects Technical Director |
Crew | Bruce Cain | Stunt Double |
Camera | Ben Pendrey | Camera Trainee |
Production | Catrin Cooper | Casting Assistant |
Production | Karen Betteridge | Location Assistant |
Production | Jayne Barton | Assistant Accountant |
Crew | Emily Dawson | Chaperone |
Lighting | Graham Driscoll | Lighting Programmer |
Visual Effects | Mark Tudor-Williams | Matchmove Supervisor |
Production | Ben Blanco | Production Assistant |
Production | Adam Byles | Production Runner |
Visual Effects | David Aulds | Rotoscoping Artist |
Visual Effects | Joe Arnold | 3D Artist |
Visual Effects | Ferran Domenech | Animation Supervisor |
Crew | Joanna Whitney | Stunt Double |
Crew | Marc Mailley | Stunts |
Crew | Ellen Lister | Stunts |
Directing | Phillippa Hunt | Third Assistant Director |
Crew | Paul King | Floor Runner |