Zincirsiz (2012)
Django adlı özgür bırakılmış bir köle, yanında Alman bir ödül avcısıyla birlikte, karısını sadist bir çiftlik sahibinden kurtarmak için Amerika'da yolculuk eder.
Director: Quentin Tarantino
Jamie Foxx Django Freeman |
|
Christoph Waltz Dr. King Schultz |
|
Leonardo DiCaprio Calvin J. Candie |
|
Kerry Washington Broomhilda von Shaft |
|
Samuel L. Jackson Stephen |
|
Walton Goggins Billy Crash |
|
Dennis Christopher Leonide Moguy |
|
James Remar Butch Pooch / Ace Speck |
|
David Steen Mr. Stonesipher |
|
Dana Gourrier Cora |
|
Nichole Galicia Sheba |
|
Laura Cayouette Lara Lee Candie-Fitzwilly |
|
Ato Essandoh D'Artagnan |
|
Sammi Rotibi Rodney |
|
Clay Donahue Fontenot Big Fred's Opponent |
|
Escalante Lundy Big Fred |
|
Miriam F. Glover Betina |
|
Don Johnson Spencer "Big Daddy" Bennett |
|
Franco Nero Amerigo Vessepi |
|
James Russo Dicky Speck |
|
Tom Wopat U.S. Marshall Gill Tatum |
|
Don Stroud Sheriff Bill Sharp |
|
Amber Tamblyn Daughter of a Son of a Gunfighter |
|
Bruce Dern Old Man Carrucan |
|
M.C. Gainey Big John Brittle |
|
Cooper Huckabee Lil Raj Brittle |
|
Doc Duhame Ellis Brittle |
|
Jonah Hill Bag Head #2 |
|
Lee Horsley Sheriff Gus (Snowy Snow) |
|
Zoë Bell Tracker |
|
Michael Bowen Tracker |
|
Robert Carradine Tracker |
|
Jake Garber Tracker |
|
Ted Neeley Tracker |
|
James Parks Tracker |
|
Tom Savini Tracker |
|
Michael Parks The LeQuint Dickey Mining Co. Employee |
|
John Jarratt The Le Quint Dickey Mining Co. Employee |
|
Quentin Tarantino The LeQuint Dickey Mining Co. Employee |
|
Amari Cheatom Roy |
|
Keith Jefferson Pudgy Ralph |
|
Marcus Henderson Big Sid |
|
Lil Chuuch Slave on Chain Gang |
|
Kinetic Franklin |
|
Louise Stratten Daughtrey Saloon Girl |
|
Kim Robillard Saloon Keeper Pete |
|
Shana Stein Daughtrey Bitty |
|
Shannon Hazlett Daughtrey Saloon Girl |
|
Jack Lucarelli Daughtrey Rifleman |
|
Victoria Thomas Daughtrey Woman |
|
Grace Collins Grace Bennett |
|
Sharon Pierre-Louis Little Jody |
|
Christopher Berry Willard |
|
Kim Collins Randy |
|
Dane Rhodes Tennessee Redfish |
|
J.D. Evermore O.D. |
|
Rex Linn Tennessee Harry |
|
Michael Bacall Smitty Bacall |
|
Ronan Hice | |
Ned Bellamy Wilson |
|
Dave Coennen Mr. Eigglesworth |
|
Danièle Watts Coco |
|
Jon Eyez | |
Omar J. Dorsey Chicken Charlie |
|
Evan Parke Baghead |
|
Craig Stark Tommy Gilles |
|
Brian Brown Hoot Peters |
|
Ritchie Montgomery Overseer Johnny Jerome |
|
Nicholas Dashnaw Baghead |
|
Jarrod Bunch Banjo |
|
Edrick Browne Joshua |
|
Kerry Sims | |
Jamal Duff Tatum |
|
Todd Allen Dollar Bill |
|
Lewis Smith Jinglebells Cody |
|
Keniaryn Mitchell | |
Jakel Marshall House Servant |
|
Carl Singleton Carl / House Servant |
|
Ashley Toman | |
John McConnell | |
Mark Amos Beard Man (uncredited) |
|
Monica Rene'e Anderson House Servant (uncredited) |
|
Marsha Stephanie Blake House Slave (uncredited) |
|
Catherine Lambert House Slave (uncredited) |
|
Deborah Ayorinde Cleopatra Pony (uncredited) |
|
Takara Clark Pony (uncredited) |
|
Kimberley Drummond Pony (uncredited) |
|
Tenaj L. Jackson Pony (uncredited) |
|
Carl Bailey Mandingo Overseer (uncredited) |
|
Ross P. Cook Overseer (uncredited) |
|
Gregory Allen Gabroy Overseer (uncredited) |
|
Seth Bailey Daughtrey Rifleman (uncredited) |
|
David G. Baker Slave Master (uncredited) |
|
Richie J. Ladner Slave Master (uncredited) |
|
Glen Warner Slave Overseer (uncredited) |
|
Kesha Bullard Crazy Sadie (uncredited) |
|
Edward J. Clare Plantation Owner (uncredited) |
|
Jordon Michael Corbin Samson (uncredited) |
|
Mike DeMille Cowboy (uncredited) |
|
Gary Grubbs Bob Gibbs (uncredited) |
|
Justin Hall Goat Farmer (uncredited) |
|
Sandra Linz Town Woman (uncredited) |
|
Kasey James Mule Wrangler (uncredited) |
|
Skipper Landry Cleo Master (uncredited) |
|
Cindy Mah Chinese Boy (uncredited) |
|
Johnny Otto Dr. Brown (uncredited) |
|
Belinda Owino Candyland House Servant (uncredited) |
|
Mark Ulano Gabby the Banker (uncredited) |
|
Misty Upham Minnie (uncredited) |
|
Russ Tamblyn Son of a Gunfighter |
|
Fatimah Taliah Slave (uncredited) |
|
Santana Draper Bennet Plantation Slave Water Boy (uncredited) |
Crew | Robert Rodriguez | Thanks |
Directing | Quentin Tarantino | Director |
Writing | Quentin Tarantino | Writer |
Camera | Robert Richardson | Director of Photography |
Sound | Harry Cohen | Sound Designer |
Production | Victoria Thomas | Casting |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Production | James W. Skotchdopole | Executive Producer |
Production | James W. Skotchdopole | Unit Production Manager |
Crew | RZA | Thanks |
Production | Michael Shamberg | Executive Producer |
Production | Stacey Sher | Producer |
Crew | Richard Roundtree | Thanks |
Crew | Sacha Baron Cohen | Thanks |
Crew | Kurt Russell | Thanks |
Art | J. Michael Riva | Production Design |
Art | Leslie A. Pope | Set Decoration |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunts |
Crew | Tim Monich | Dialect Coach |
Sound | Tony Lamberti | Sound Re-Recording Mixer |
Art | David F. Klassen | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Sharen Davis | Costume Design |
Crew | Walter Scott | Stunts |
Crew | Franco Nero | Thanks |
Art | Page Buckner | Art Direction |
Crew | Mic Rodgers | Stunts |
Crew | Terry Leonard | Stunts |
Crew | Jeffrey J. Dashnaw | Stunt Coordinator |
Crew | Joseph Gordon-Levitt | Thanks |
Camera | Nancy Piraquive | Second Assistant Camera |
Editing | Fred Raskin | Editor |
Directing | Martin Kitrosser | Script Supervisor |
Crew | Greg Nicotero | Makeup Effects |
Sound | Luis Bacalov | Music |
Sound | Luis Bacalov | Theme Song Performance |
Production | Reginald Hudlin | Producer |
Editing | Andrew S. Eisen | First Assistant Editor |
Crew | Andrew S. Eisen | Visual Effects Editor |
Art | Erik Polczwartek | Set Dresser |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Crew | Doc Duhame | Stunts |
Crew | Lady Gaga | Thanks |
Sound | Branden Spencer | Sound Effects Editor |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Lighting | Ian Kincaid | Gaffer |
Sound | Dror Mohar | Sound Effects Editor |
Production | Shannon McIntosh | Executive Producer |
Art | Mara LePere-Schloop | Art Direction |
Camera | Larry McConkey | Steadicam Operator |
Production | Pilar Savone | Producer |
Sound | Gary A. Hecker | Foley |
Crew | Gino Crognale | Makeup Effects |
Editing | Greg D'Auria | First Assistant Editor |
Crew | Jake Garber | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Elaine Ramires | Costume Supervisor |
Art | Chere Theriot | Set Decoration Buyer |
Sound | Gary Marullo | Foley |
Sound | Nancy Nugent | Dialogue Editor |
Production | Mandi Dillin | Location Manager |
Sound | Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Art | Russell R. Anderson | Leadman |
Art | Cuitlahuac Morales Velazquez | Sculptor |
Crew | Lauri Mills | Studio Teachers |
Camera | Andrew Cooper | Still Photographer |
Sound | John C. Stuver | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Heba Thorisdottir | Makeup Department Head |
Art | Hope M. Parrish | Property Master |
Production | Molly Allen | Production Supervisor |
Sound | Robb Boyd | Music Editor |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Tina Anderson | Post Production Supervisor |
Art | Molly Mikula | Set Designer |
Sound | Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Victoria Wood | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Deidra Dixon | Hairstylist |
Art | Durel Yates | Set Dresser |
Production | Marc A. Hammer | Production Supervisor |
Crew | Will Casey | Unit Publicist |
Sound | Michael D. Wilhoit | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Tysuela Hill-Scott | Makeup Artist |
Sound | Renée Tondelli | ADR Supervisor |
Crew | A. Welch Lambeth | Transportation Coordinator |
Crew | Steve Duncan | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Sian Grigg | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Camille Friend | Hairstylist |
Art | Caleb Guillotte | Art Department Coordinator |
Art | Lauren Abiouness | Assistant Art Director |
Art | Brian Walker | Construction Coordinator |
Crew | Julie Stark | Sequence Supervisor |
Lighting | Joseph Guerino | Rigging Gaffer |
Production | Kei Rowan-Young | Location Manager |
Costume & Make-Up | Remi Savva | Makeup Artist |
Camera | Bruce Del Castillo | Grip |
Production | Mark Amos | Production Accountant |
Crew | Craig Branham | Stunts |
Editing | Yvan Lucas | Digital Intermediate |
Sound | Mary Ramos | Music Supervisor |
Sound | Mark Ulano | Production Sound Mixer |
Camera | Gregor Tavenner | First Assistant "A" Camera |
Camera | Jessica Lakoff | Second Assistant "A" Camera |
Directing | William Paul Clark | Assistant Director |
Production | William Paul Clark | Associate Producer |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Art | Nicole Reed LeFevre | Set Designer |
Sound | Craig S. Jaeger | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Kellie Robinson | Makeup Artist |
Directing | Greg Hale | Second Assistant Director |
Crew | Mallory Thompson | Stunts |
Art | Vince LeBlanc | Set Dresser |
Art | Darren Patnode | Set Dresser |
Art | Chandler Vinar | Set Dresser |
Visual Effects | Greg Steele | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Stephanie Portnoy Porter | Assistant Costume Designer |
Art | John Lamkin | Set Dresser |
Art | Chris Britt | Set Dresser |
Art | Jason Portera | Set Dresser |
Crew | O.J. Knighten | Animal Wrangler |