Elysium: Yeni Cennet (2013)
2154'te geçen bu distopik gerilim filminde, Dünya'da hayat gitgide daha amansız bir hâl alırken en zengin insanlar olağanüstü bir özel uzay istasyonuna taşınır.
Director: Neill Blomkamp
Matt Damon Max |
|
Jodie Foster Delacourt |
|
Sharlto Copley Kruger |
|
Diego Luna Julio |
|
Wagner Moura Spider |
|
Alice Braga Frey |
|
William Fichtner John Carlyle |
|
Jose Pablo Cantillo Sandro |
|
Faran Tahir President Patel |
|
Maxwell Perry Cotton Young Max |
|
Brandon Auret Drake |
|
Josh Blacker Crowe |
|
Emma Tremblay Matilda |
|
Adrian Holmes Manuel |
|
Jared Keeso Rico |
|
Michael Shanks CCB Agent |
|
Carly Pope CCB Agent |
|
Ona Grauer CCB Agent |
|
Terry Chen Technician |
|
Chris Shields Dr. Faizel |
|
Christina Cox CCB Agent |
|
Derek Gilroy Pablo |
|
Claire Smithies Crew member |
|
Tiffani Timms Crew Member |
|
Stephen Chang Asian Boss |
|
Fraser Aitcheson Spider's Ship Rider |
|
Angelina Pratap Illegal Daughter |
Production | Francine Maisler | Casting |
Art | Philip Ivey | Production Design |
Editing | Lee Smith | Editor |
Costume & Make-Up | April Ferry | Costume Design |
Sound | Craig Berkey | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Simon Kinberg | Producer |
Art | Hania Robledo | Art Direction |
Art | Patricia Cuevas | Property Master |
Sound | Goro Koyama | Foley |
Sound | Andy Malcolm | Foley |
Costume & Make-Up | Gitte Axen | Makeup Artist |
Art | Ross Dempster | Art Direction |
Crew | Doug Abrahams | Dialect Coach |
Crew | James Bamford | Stunts |
Crew | Mike Mitchell | Stunt Coordinator |
Crew | Jennifer Mylrea | Stunts |
Crew | Jeff Sanca | Stunts |
Crew | Marshall Virtue | Stunts |
Art | Peter Lando | Set Decoration |
Art | Catherine Ircha | Assistant Art Director |
Editing | Julian Clarke | Editor |
Production | Candice Elzinga | Casting |
Production | Bill Block | Producer |
Production | Sue Baden-Powell | Executive Producer |
Directing | Neill Blomkamp | Director |
Production | Neill Blomkamp | Producer |
Writing | Neill Blomkamp | Writer |
Crew | Hugo Steele | Stunts |
Camera | Dylan Goss | Helicopter Camera |
Costume & Make-Up | Giorgio Armani | Costume Design |
Crew | Lauro Chartrand | Stunts |
Crew | Lars Grant | Stunts |
Crew | Nickolas Baric | Stunts |
Crew | Rob Hayter | Stunt Double |
Crew | Simon Raby | Second Unit Cinematographer |
Crew | Lani Gelera | Stunt Double |
Camera | Jaime Reynoso | Camera Operator |
Production | Alejandro Reza | Casting |
Art | Don MacAulay | Supervising Art Director |
Camera | Trent Opaloch | Director of Photography |
Camera | Pat Sweeney | Camera Operator |
Art | Luis Antonio Ordoñez | Assistant Art Director |
Crew | Austin Basile | Visual Effects Editor |
Crew | Sylvesta Stuart | Stunt Double |
Sound | Ryan Amon | Original Music Composer |
Crew | Jeffrey C. Robinson | Stunts |
Costume & Make-Up | Connie Parker | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Ismael Jardon | Set Costumer |
Art | Glenn Woodruff | Construction Coordinator |
Sound | Dave Lawrence | Music Editor |
Sound | Sandra Fox | Foley |
Sound | Michelle Child | Sound Effects Editor |
Crew | Robert Hayley | Stunts |
Crew | Victor Favrin | Stunts |
Art | Nancy Anna Brown | Set Designer |
Art | David Clarke | Set Designer |
Camera | Kimberly French | Still Photographer |
Crew | Sam Willing | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Greg Maloney | Visual Effects Producer |
Directing | Portia Tickell | Script Supervisor |
Art | Glenn Foerster | Greensman |
Crew | Cameron Waldbauer | Special Effects Coordinator |
Camera | Norbert Kaluza | Camera Operator |
Sound | Vince Renaud | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Mark Breakspear | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Shawn Walsh | Visual Effects Producer |
Sound | Chris Scarabosio | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Erik Nordby | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Winston Helgason | Visual Effects Producer |
Sound | Dave Whitehead | Sound Designer |
Production | Abraham Fraser | Location Manager |
Costume & Make-Up | Sanna Seppanen | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Kandace Loewen | Hairstylist |
Crew | Brigitte Prochaska | Unit Publicist |
Visual Effects | Jonathan Harb | Visual Effects Supervisor |
Camera | Dean Heselden | Camera Operator |
Visual Effects | Liz Roberts | Visual Effects Producer |
Camera | Will Arnot | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Jessica Rain | Hairstylist |
Camera | Mannie Ferreira | Additional Photography |
Editing | Gary Lam | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Teresa Chávez | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Michelle Lemieux | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carlos Sánchez | Makeup Artist |
Crew | Nicholas Podbrey | Makeup Effects |
Art | Alida Castelan | Art Department Coordinator |
Art | Dean Barker | Property Master |
Art | Alberto Villaseñor | Construction Coordinator |
Art | Pedro Trejo | Leadman |
Art | Miguel Gelinas | Leadman |
Art | Mira Caveno | Set Designer |
Sound | Hennie Britton | ADR & Dubbing |
Sound | Matt Kunau | Dolby Consultant |
Sound | Matthew Wilson | Sound Effects Editor |
Crew | Stewart Bradley | Special Effects Coordinator |
Crew | Michael Blackbourn | CG Supervisor |
Crew | Pete Dionne | CG Supervisor |
Crew | Dan Mayer | CG Supervisor |
Visual Effects | Delio Tramontozzi | Animation Supervisor |
Crew | Kent Matheson | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Chris Anderson | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Lori Arnold | Visual Effects Producer |
Crew | Miles Barry | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Sumriti Bhogal | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Camille Cellucci | Visual Effects Producer |
Crew | Adam Estey | Visual Effects Editor |
Crew | David Legault | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Peter Muyzers | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Stephen Pepper | Visual Effects Supervisor |
Crew | Gerardo Moreno | Stunt Coordinator |
Camera | Robert Barcelona | Camera Operator |
Camera | Stephen Buckingham | Camera Operator |
Camera | Stephen Maier | Camera Operator |
Camera | Quincy Paglaro | Camera Operator |
Camera | Stephanie Blomkamp | Still Photographer |
Lighting | Benito Aguilar | Gaffer |
Lighting | Chris Rumak | Gaffer |
Lighting | Sean Oxenbury | Rigging Gaffer |
Lighting | Rod M. Janusch | Gaffer |
Lighting | Victor Acosta | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Bárbara González Monsreal | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Anne Burke | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Pamela Cameron | Set Costumer |
Editing | William Bartlett | Digital Intermediate |
Editing | Chris Davies | Digital Intermediate |
Editing | Sam Trounce | Digital Intermediate |
Crew | Scott Irvine | Transportation Coordinator |
Crew | Nicole Soriano | Transportation Coordinator |
Directing | Carol Green-Lundy | Script Supervisor |
Directing | Gabriela Herrera | Script Supervisor |
Production | Juan Pablo Noval | Location Manager |
Production | Milenco Galipienzo | Location Manager |
Crew | Rhys Williams | Stunts |
Visual Effects | Philippe Rebours | Visual Effects Supervisor |
Crew | Angela Uyeda | Stunts |
Crew | Mark N. Tompkins | Scenic Artist |
Crew | Bruce Crawford | Stunts |
Crew | Laura Lee Connery | Stunts |
Crew | Laura Lee Connery | Stunt Double |
Crew | Shawn Beaton | Stunt Double |
Crew | Raymond Sammel | Stunts |
Crew | Chris Webb | Stunts |
Crew | Natasha Denis | Stunts |
Crew | Nilo Ghajar | Stunts |
Crew | Alex Rockhill | Stunts |
Crew | Heath Stevenson | Stunts |
Crew | Leanne Buchanan | Stunts |
Crew | Kevin Haaland | Stunts |
Directing | Nadia Ayala Tabachnik | Second Assistant Director |
Art | Ronan Binding | Painter |
Crew | Caroline Field | Stunts |
Crew | Andre Jette | Stunts |
Crew | Jay Jauncey | Stunts |
Crew | Gerardo Moreno | Stunt Coordinator |
Crew | Raymond Chan | Stunts |
Crew | Alistair King | Stunts |