Adam Copeland Jack Reese |
|
Kelsey Grammer Darius 'The Rumble' Grouch |
|
Thomas Jane Harry |
|
Denise Richards Sarah |
|
Katrina Norman Isabella Voltaic |
|
Patrick Lamont Jr. Trey Peterson |
|
Andrew Lawrence Iggy |
|
Joey Lawrence The Concierge |
|
Matthew Lawrence The Cowboy |
|
Al Sapienza The Bookkeeper |
|
Aleksander Vayshelboym Ivan Vitali |
|
Jolene Kim Mia Yamada |
|
Candi Brooks Stewardess |
|
Tom DeNucci P-Roach |
|
Reid Perkins Reid the Rose |
|
Donald DeNoyer Henchman |
|
Hick Cheramie Russian |
|
Cristina Franco The Dealer |
|
Keith Hudson Security Guard |
|
David Kallaway Henchman |
|
Garrett Cain Henchman |
|
Edgar Leza Bodyguard |
|
Bryan McClure Male Steward |
|
Karla Watkins Sid Ramone |
|
Emma Jewell Claire |
|
Jake Boldt Henchman |
|
John Sword Bound Man |
|
Brian Fortuna Mr. Monroe |
|
Gregory Hobson Officer (uncredited) |
Writing | Andrew Lawrence | Screenplay |
Directing | Andrew Lawrence | Director |
Writing | Andrew Lawrence | Story |
Production | Donald Paul Pemrick | Casting |
Production | Dean E. Fronk | Casting |
Crew | Ele Bardha | Stunts |
Production | Scott Robinson | Executive Producer |
Production | Bruno Marino | Executive Producer |
Camera | Pasha Patriki | Director of Photography |
Art | Paul Blanchard | Production Design |
Directing | Debbie Estay | Script Supervisor |
Editing | Austin Nordell | Editor |
Production | Ian Niles | Executive Producer |
Crew | Eric Stratemeier | Stunts |
Crew | Judd Wild | Stunts |
Crew | Ted Barba | Stunt Coordinator |
Sound | Michael Eagle-Hall | Sound Mixer |
Production | Richard Switzer | Producer |
Writing | Richard Switzer | Story |
Art | Mary Goodson | Set Decoration |
Production | Tyler W. Konney | Producer |
Writing | Tyler W. Konney | Story |
Costume & Make-Up | Ching Tseng | Makeup Department Head |
Sound | David Bateman | Original Music Composer |
Camera | Ashly Covington | Still Photographer |
Production | Kyle Photo Bucher | Unit Production Manager |
Production | Taran Butler | Executive Producer |
Sound | Kevin Pettigrew | Supervising Sound Editor |
Sound | Kevin Pettigrew | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ryan Putz | Sound Mixer |
Lighting | Bernie Sawyer | Gaffer |
Costume & Make-Up | Alexis Switzer | Hairstylist |
Production | Jason Cherubini | Executive Producer |
Production | Alexander Ferguson | Executive Producer |
Crew | Christopher Arthur | Stunts |
Writing | Tim Schaaf | Screenplay |
Production | Tim Schaaf | Executive Producer |
Writing | Tim Schaaf | Story |
Costume & Make-Up | Megan Teachworth | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Donald McFinley | Costume Design |
Art | Taylor Buckingham | Art Direction |
Directing | Alayna Cannon | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Holly Manders | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Angele Pringle | Additional Hairstylist |