Tropik Fırtına (2008)
Tropic Thunder filmi, aksiyon filmlerinde oynayan aktörlere eğitim veren Dale Dyle adlı eğitim kampında kalan ve sonrasında yeniden topluma dönen oyuncuların karşılaştıkları gerçek hayattaki bocalamaları anlatıyor. Savaş filminde oynamaya başlayan oyuncularımız, filmde gerçek savaş koşulları altında olunca eğitim kampında öğrendiklerine başvurmak zorunda kalıyor ve ortaya film içinde bir film komedisi çıkıyor.
Director:
Ben Stiller
Writers:
Justin Theroux, Ben Stiller, Etan Cohen.
Ben Stiller Tugg Speedman |
|
Robert Downey Jr. Kirk Lazarus |
|
Jack Black Jeff Portnoy |
|
Jay Baruchel Kevin Sandusky |
|
Brandon T. Jackson Alpa Chino |
|
Brandon Soo Hoo Tran |
|
Matthew McConaughey Rick Peck |
|
Nick Nolte Four Leaf Tayback |
|
Danny McBride Cody |
|
Steve Coogan Damien Cockburn |
|
Bill Hader Rob Slolom |
|
Reggie Lee Byong |
|
Trieu Tran Tru |
|
Tobey Maguire Tobey Maguire |
|
Tyra Banks Tyra Banks |
|
Jon Voight Jon Voight |
|
Jennifer Love Hewitt Jennifer Love Hewitt |
|
Alicia Silverstone Alicia Silverstone |
|
Jason Bateman Jason Bateman |
|
Christine Taylor Rebecca - Simple Jack Clip |
|
Jeff Kahn Snooty Waiter - Fatties Trailer |
|
Anthony Ruivivar Platoon Sergeant Shot in Head - Hot LZ |
|
Eric Winzenried Chopper Pilot - Hot LZ |
|
Valerie Azlynn Damien's Assistant - Vietnam Crew |
|
Matt Levin Cameraperson - Vietnam Crew |
|
David Pressman First Assistant Director - Vietnam Crew |
|
Amy Stiller Script Supervisor - Vietnam Crew |
|
Dempsey Silva Special Effects Assistant - Vietnam Crew |
|
Jeff Weidemann Speedman Assistant - Vietnam Crew |
|
Nadine Ellis Speedman Assistant - Vietnam Crew |
|
Rachel Avery Speedman Assistant - Vietnam Crew |
|
Darryl Farmer Alpa's Posse - Vietnam Crew |
|
Rod Tate Alpa's Posse - Vietnam Crew |
|
Maria Menounos Maria Menounos |
|
Jel Galiza Speedman's Chef - Speedman's Mansion |
|
Andrea De Oliveira Speedman's Trainer - Speedman's Mansion |
|
Yvette Nicole Brown Peck's Assistant - Peck's Office |
|
J. Thomas Chon Half Squat - Flaming Dragon Compound |
|
Jacob Chon Half Squat - Flaming Dragon Compound |
|
Mini Anden Grossman's Secretary - Grossman's Office |
|
Mike Hoagland Grossman's Assistant - Grossman's Office |
|
Lance Bass Himself - Awards Ceremony |
|
Linda Bella Jon Voight's Date (uncredited) |
|
Denise Bradley Academy Awards Guest (uncredited) |
|
Ella Christopher Stewardess (uncredited) |
|
Natalie Cohen Stewardess (uncredited) |
|
Larry Cruz Gorilla Soldier (uncredited) |
|
Angela Daun Starlet (uncredited) |
|
Clark DeVol Sack Race Boy (uncredited) |
|
Kaylee Dodson Sack Race Girl (uncredited) |
|
Jasmine Dustin Trophy Presenter (uncredited) |
|
David D. Espinoza Audience Member (uncredited) |
|
Eric Feliciano Academy Awards Audience Member (uncredited) |
|
Miko Hughes Radio DJ (uncredited) |
|
Dave Johnson Journalist (uncredited) |
|
Jillian Johnston Four Leaf's Date (uncredited) |
|
James Lew Flaming Dragon Compound Person (uncredited) |
|
Lesley Nicole Lewis Booty Sweat Dancer (uncredited) |
|
Fadhia Carmelle Marcelin Academy Awards Attendee (uncredited) |
|
Anya Monzikova Trophy Presenter (uncredited) |
|
Chad Mountain Agency Assistant (uncredited) |
|
Brittany Perry-Russell Booty Sweat Girl (uncredited) |
|
Simon Rhee Flaming Dragon Compound Person (uncredited) |
|
Samantha Sadoff Farm Girl (uncredited) |
|
Gaku Space Guerilla Guard (uncredited) |
|
Becca Sweitzer Go Go Dancer (uncredited) |
|
Kaye Marie Talise Academy Awards Attendee (uncredited) |
|
Sandra Valladares Red Carpet Reporter (uncredited) |
|
Julie Van Academy Awards Attendee (uncredited) |
|
Jobeth Wagner Academy Awards Attendee (uncredited) |
|
John Garry Trailer Announcer - The Fatties (voice) (uncredited) |
|
Justin Theroux UH-1 Huey Gunner (uncredited) |
Production | Eric McLeod | Producer |
Sound | Doug Jackson | Dialogue Editor |
Writing | Justin Theroux | Screenplay |
Production | Justin Theroux | Executive Producer |
Writing | Justin Theroux | Story |
Production | Francine Maisler | Casting |
Camera | John Toll | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Marlene Stewart | Costume Design |
Art | John Warnke | Set Designer |
Art | Jeff Mann | Production Design |
Sound | Theodore Shapiro | Original Music Composer |
Writing | Ben Stiller | Screenplay |
Directing | Ben Stiller | Director |
Production | Ben Stiller | Producer |
Writing | Ben Stiller | Story |
Production | Kathy Driscoll-Mohler | Casting |
Art | Richard L. Johnson | Art Direction |
Art | Dan Webster | Art Direction |
Editing | Greg Hayden | Editor |
Sound | Ron Bartlett | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Stuart Cornfeld | Producer |
Costume & Make-Up | Heather Plott | Makeup Artist |
Art | Daniel B. Clancy | Set Decoration |
Writing | Etan Cohen | Screenplay |
Production | Matt Eppedio | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Lisa Tomczeszyn | Assistant Costume Designer |
Directing | E. J. Foerster | Second Unit Director |
Sound | Warren Hendriks | Sound Effects Editor |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Effects Editor |
Crew | Patrick Esposito | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Patrick Esposito | Visual Effects Producer |
Art | Marco Rubeo | Assistant Art Director |
Camera | Steve Adcock | "C" Camera Operator |
Sound | Paula Fairfield | Sound Effects Editor |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Crew | Brad Martin | Stunt Coordinator |
Sound | Scott Stambler | Music Editor |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Art | Kyle Cooper | Title Designer |
Editing | Byron Wong | First Assistant Editor |
Production | Brian Taylor | Producer |
Art | David E. Scott | Assistant Art Director |
Art | Harry E. Otto | Assistant Art Director |
Crew | Bill M. Puluti | Transportation Coordinator |
Sound | Jason Tuttle | Assistant Sound Editor |
Sound | Steve Baine | Foley Artist |
Art | Maria Baker | Set Designer |
Art | John Chichester | Set Designer |
Art | Julie Smith | Leadman |
Visual Effects | Dottie Starling | Visual Effects |
Editing | Mathieu Reid | Color Timer |
Sound | Daryl B. Kell | Supervising Music Editor |
Sound | Craig Henighan | Supervising Sound Editor |
Sound | Craig Henighan | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Steve D. Weinmuller | Transportation Co-Captain |
Production | Mark Indig | Unit Production Manager |
Production | Michael J. Burmeister | Location Manager |
Camera | Merie Weismiller Wallace | Still Photographer |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Phil Neilson | Second Unit Director |
Art | Steven Melton | Property Master |
Production | Leeann Stonebreaker | Production Supervisor |
Art | Jonas Kirk | Construction Coordinator |
Art | Martha Johnston | Assistant Art Director |
Crew | Laura Gary | Studio Teacher |
Sound | Jim Brookshire | Supervising Sound Editor |
Sound | Benjamin Beardwood | Dialogue Editor |
Production | Scott Allen Logan | Location Manager |
Camera | Michael A. Chavez | "C" Camera Operator |
Visual Effects | Michael L. Fink | Visual Effects Supervisor |
Crew | Meghan L. Noble | Visual Effects Editor |
Crew | Alex L. Worman | Unit Publicist |
Sound | Stephanie Lowry | Music Editor |
Camera | Mike Thomas | Camera Operator |
Art | Heather Elwell | Art Department Coordinator |
Art | Jack Blanchard | Set Dresser |
Camera | Daniel C. Gold | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Kerry Mendenhall | Hairstylist |
Art | David M. Milstien | Set Dresser |
Crew | Michael J. Hogan | Video Assist Operator |
Directing | Kim Berner | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Gerald Quist | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Gerald Quist | Special Effects Makeup Artist |
Art | Jeff Ozimek | Set Designer |
Sound | Vanessa Lapato | Dialogue Editor |
Camera | Brooks Robinson | Steadicam Operator |
Camera | Brooks Robinson | "B" Camera Operator |
Production | Lauren Grey | Casting Associate |
Art | Mark Weissenfluh | Leadman |
Directing | Dieter Busch | Second Assistant Director |
Crew | Brandon Sebek | Utility Stunts |
Costume & Make-Up | Beth Miller | Hair Department Head |
Sound | Brian Bulman | Music Editor |
Crew | Ron Licari | Armorer |
Art | Lance Larson | Assistant Property Master |
Camera | Patrick McArdle | First Assistant "B" Camera |
Sound | Steve Cantamessa | Sound Mixer |
Directing | Mark Cotone | First Assistant Director |
Crew | Marguerite Pomerhn Derricks | Choreographer |
Editing | Curtis Croeni | First Assistant Editor |
Lighting | Randy Woodside | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Leslie Devlin | Makeup Artist |
Production | Gail Martin-Sheridan | Production Accountant |
Crew | John Reed | Transportation Captain |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | Peter Persaud | Foley Recordist |
Production | Elizabeth Chodar | Casting Assistant |
Production | Eve Light Honthaner | Production Coordinator |
Camera | Torry Tukuafu | Second Assistant "C" Camera |
Crew | Greg Mitchell | Video Assist Operator |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Art | Scott G. Jones | Leadman |
Art | Mark Green | Set Dresser |
Camera | Eric Amundsen | Second Assistant "B" Camera |
Editing | Steven Trapani | Assistant Editor |
Camera | Jeff Pelton | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Chris Toll | First Assistant "A" Camera |
Production | Lori Ikeda | Payroll Accountant |
Camera | Scott Ronnow | Second Assistant "C" Camera |
Art | Anthony Klaiman | Set Dresser |
Camera | Tony Nagy | First Assistant "C" Camera |
Camera | Brian Matsumura | Camera Loader |
Art | Adam Kirby | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Geoffrey Roiz | Assistant Costume Designer |
Art | Michael Kaahanni Jr. | Set Dresser |
Art | Michael Kaahanui III | Set Dresser |
Crew | Ken Catando | Transportation Captain |
Crew | Antonio Molina | Transportation Co-Captain |
Crew | Christine Rivera | In Memory Of |