Mad Max: Fury Road (2015)
Çalkantılı geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar. Joe ise kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.
Director: George Miller
Tom Hardy Max Rockatansky |
|
Charlize Theron Imperator Furiosa |
|
Nicholas Hoult Nux |
|
Hugh Keays-Byrne Immortan Joe |
|
Josh Helman Slit |
|
Nathan Jones Rictus Erectus |
|
Zoë Kravitz Toast the Knowing |
|
Rosie Huntington-Whiteley The Splendid Angharad |
|
Riley Keough Capable |
|
Abbey Lee The Dag |
|
Courtney Eaton Cheedo the Fragile |
|
John Howard The People Eater |
|
Richard Carter The Bullet Farmer |
|
Iota The Doof Warrior |
|
Angus Sampson The Organic Mechanic |
|
Jennifer Hagan Miss Giddy |
|
Megan Gale The Valkyrie |
|
Melissa Jaffer Keeper of the Seeds |
|
Melita Jurišić The Vuvalini |
|
Gillian Jones The Vuvalini |
|
Joy Smithers The Vuvalini |
|
Antoinette Kellerman The Vuvalini |
|
Christina Koch The Vuvalini |
|
Jon Iles The Ace |
|
Quentin Kenihan Corpus Colossus |
|
Coco Jack Gillies Glory the Child |
|
Chris Patton Morsov |
|
Stephen Dunlevy The Rock Rider Chief / The Winchman |
|
Richard Norton The Prime Imperator |
|
Vincent Roxburgh Imperator |
|
John Walton Imperator |
|
Ben Smith-Petersen Chanting War Boy / Red Flare Warrior |
|
Russ McCarroll Blood 'Shed' War Boy |
|
Judd Wild War Rig War Boy |
|
Elizabeth Cunico Milking Mother |
|
Greg Van Borssum Ripsaw Imperator / The Breakman |
|
Robert Jones Ripsaw Driver |
|
Sebastian Dickins Polecat Lookout |
|
Darren Mitchell Black Mask |
|
Crusoe Kurddal The Accusing Dead |
|
Shyan Tonga The Accusing Dead |
|
Cass Cumerford The Wretched |
|
Albert Lee The Wretched |
|
Ripley Voeten War Pup |
|
Riley Paton War Pup |
|
Maycn Van Borssum War Pup |
|
Hunter Stratton Boland War Pup |
|
Nathan Jenkins War Pup |
|
Fletcher Gill War Pup |
|
Whiley Toll War Pup |
|
Ferdinand Hengombe Drummer |
|
Gadaffi Davsab Drummer |
|
Noddy Alfred Drummer |
|
Jackson Hengombe Drummer |
|
Christian Fane Drummer |
|
Callum Gallagher Drummer |
|
Abel Hofflin Drummer |
|
Lee Perry The Many Voices (voice) |
|
Hiroshi Kasuga The Wretched (uncredited) |
Production | Iain Smith | Executive Producer |
Sound | Mark A. Mangini | Supervising Sound Editor |
Production | Ronna Kress | Casting |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Camera | John Seale | Director of Photography |
Crew | Dean Semler | Thanks |
Art | Charlie Revai | Supervising Art Director |
Sound | Scott A. Hecker | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Jenny Beavan | Costume Design |
Directing | George Miller | Director |
Production | George Miller | Producer |
Writing | George Miller | Writer |
Production | Doug Mitchell | Producer |
Production | Nikki Barrett | Casting |
Production | Kate Dowd | Casting |
Sound | Chuck Michael | Sound Designer |
Visual Effects | Mahiro Maeda | Animation |
Sound | Tom Holkenborg | Music |
Camera | David Burr | Second Unit Director of Photography |
Editing | Margaret Sixel | Editor |
Production | Graham Burke | Executive Producer |
Visual Effects | Aaron Parry | Visual Effects Producer |
Art | Lisa Thompson | Set Decoration |
Art | Richard Hobbs | Supervising Art Director |
Production | Christopher DeFaria | Executive Producer |
Production | Genevieve Hofmeyr | Supervising Producer |
Directing | Marci Trout | Second Second Assistant Director |
Sound | Stuart Morton | Sound Effects Editor |
Crew | Doug Coleman | Stunts |
Sound | Julian Slater | Sound Designer |
Crew | Mike Duncan | Utility Stunts |
Sound | Wayne Pashley | Supervising Sound Editor |
Sound | Steve Maslow | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Colin Gibson | Production Design |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Designer |
Sound | Sonal Joshi | Dialogue Editor |
Crew | Jim Wilkey | Stunts |
Writing | Nico Lathouris | Writer |
Production | Sally French | Supervising Producer |
Crew | Shane Koyczan | Thanks |
Art | Nicki Gardiner | Set Decoration |
Camera | Dimitri Zaunders | Additional Camera |
Camera | Peter Belcher | Camera Operator |
Sound | John Simpson | Foley |
Crew | Andrew Orlando | Property Master |
Sound | Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Emma Mitchell | Sound Effects Editor |
Sound | Yulia Akerholt | Dialogue Editor |
Crew | Justin Ferk | Production Office Assistant |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Crew | Keith Adams | Stunt Driver |
Crew | Brian Machleit | Stunt Driver |
Art | Jacinta Leong | Art Direction |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Designer |
Camera | Jasin Boland | Still Photographer |
Directing | Sophie Fabbri-Jackson | Script Supervisor |
Sound | Fabian Sanjurjo | Sound Effects Editor |
Crew | Keir Beck | Stunt Coordinator |
Lighting | Shaun Conway | Gaffer |
Lighting | Paul Johnstone | Gaffer |
Sound | Alicia Slusarski | Sound Effects Editor |
Production | Alan Shearer | Production Manager |
Sound | Phil Barrie | Sound Effects Editor |
Crew | Chris O'Connell | Compositors |
Production | Mito Skellern | Casting |
Art | Christo Strydom | Art Department Coordinator |
Sound | Chris Ward | Sound Editor |
Camera | Luca Mercuri | Camera Operator |
Camera | Daniel Nichols | Camera Operator |
Sound | David White | Sound Designer |
Crew | Matt Town | Post Production Supervisor |
Production | Steven Mnuchin | Executive Producer |
Visual Effects | Pablo Calvillo | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Marli Kruger | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Catherine Biggs | Hairstylist |
Visual Effects | Nicholas Tripodi | Animation |
Crew | Mark Rayner | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Mel Dykes | Costume Supervisor |
Crew | Brian N. Bentley | Compositors |
Camera | Simon Harding | Camera Operator |
Crew | Dean Bailey | Stunts |
Writing | Brendan McCarthy | Writer |
Art | Kristen Anderson | Set Designer |
Costume & Make-Up | Amanda Enders | Set Costumer |
Camera | Richard Roles | Helicopter Camera |
Camera | Mark Goellnicht | Steadicam Operator |
Sound | Mario Gabrieli | Sound Effects Editor |
Sound | Greg P. Fitzgerald | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Peter Purcell | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Tim Ridge | Thanks |
Production | P.J. Voeten | Producer |
Directing | P.J. Voeten | First Assistant Director |
Art | Shira Hockman | Art Direction |
Art | Katie Sharrock | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Charl Boettger | Set Costumer |
Art | Vanessa Younger | Art Department Coordinator |
Art | Andrew Chan | Assistant Art Director |
Camera | Sven Vosloo | Additional Photography |
Sound | Danielle Wiessner | Dialogue Editor |
Sound | Ines Richter | Dialogue Editor |
Art | Erica Van Den Raad | Construction Coordinator |
Art | Aaron Beck | Conceptual Design |
Editing | Justin Tran | Digital Intermediate |
Editing | Taylor Brusky | Assistant Editor |
Sound | Rick Lisle | Sound Effects Editor |
Crew | Judd Wild | Stunts |
Visual Effects | Tom Wood | Visual Effects Supervisor |
Sound | Nigel Christensen | Sound Effects Editor |
Sound | Jared Dwyer | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Damian Martin | Prosthetic Supervisor |
Crew | Victoria Mielewska | Dialect Coach |
Directing | Justin van der Merwe | Second Second Assistant Director |
Visual Effects | Andrew Jackson | Visual Effects Supervisor |
Production | Courtenay Valenti | Executive Producer |
Crew | Genevieve Aitken | Stunts |
Visual Effects | Dan Oliver | Special Effects Supervisor |
Sound | Andrew Miller | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Andy Thomas | Special Effects Supervisor |
Crew | Donny Bailey | Stunt Driver |
Directing | Danielle Blake | Second Second Assistant Director |
Visual Effects | Andy Williams | Visual Effects Supervisor |
Sound | Cate Cahill | Sound Effects Editor |
Camera | Roger Williams | BTS Footage |
Crew | Alwyn Marx | Stunt Double |
Crew | Tad Griffith | Stunt Driver |
Directing | Andre Weavind | First Assistant Director |
Crew | Jared Cohen | Stunts |
Directing | Samantha Smith McGrady | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Elka Wardega | Prosthetic Makeup Artist |
Sound | Ben Osmo | Production Sound Mixer |
Directing | Emma Jamvold | Second Assistant Director |
Visual Effects | David Cunningham | Visual Effects Technical Director |
Crew | Dayna Grant | Stunt Double |
Directing | Robyn Glaser | Second Assistant Director |
Crew | Reon Van Der Watt | Stunts |
Crew | Gary Fry | Stunts |
Crew | Michael Matthews | Stunts |
Visual Effects | Jeremy Hattingh | Visual Effects |
Directing | John Farrall-Miles | Third Assistant Director |
Directing | Wendy Croad | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Eva Franzen | Prosthetic Supervisor |
Crew | Ingrid Kleinig | Stunt Double |
Crew | Ingrid Kleinig | Stunt Driver |
Directing | Eddie Thorne | Second Assistant Director |
Directing | Andrew Burfield | Third Assistant Director |
Crew | Guy Norris | Stunts |
Sound | Matt Lange | Sound Designer |
Crew | Aaron Muchanyu | Stunts |
Crew | Paul Doyle | Stunts |
Crew | Lisa Curtis Saunders | Software Engineer |
Crew | Talayna Moana Nikora | Stunts |
Directing | Leroy Titus | Third Assistant Director |
Directing | Brett Hodgkinson | Second Second Assistant Director |
Directing | Lee-Roy Titus | Third Assistant Director |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |
Directing | Cuan Prytz | Second Assistant Director |
Art | Joe Cash | Props |
Directing | Joy Hoes | Third Assistant Director |