Bay & Bayan Smith

Bay & Bayan Smith (2005)

AksiyonKomediDramGerilim

John(Brad Pitt) ve Jane Smith(Angelina Jolie), renksiz bir evlilik süren sıradan bir şehirli çifttir. Ama her ikisi de diğerinin öğrenmek için cinayet işleyebileceği bir sır gizlemektedir: Mr. and Mrs. Smith, yüksek ücretli, olağanüstü verimlilikte kiralık katildirler ve rakip kurumlar için çalışmaktadırlar.Mr. and Mrs. Smith, birbirlerini öldürmek için kiralandıklarında evliliklerinde yeni bir heyecan kaynağı bulurlar... ve eğlence başlar. Mr. and Mrs. Smith, ölümcül yeteneklerini ortaya koyup evliliklerini müthiş bir sınava soktuklarında sonuç muhteşem bir macera yapıtına dönüşür.

Director: Doug Liman
Writer: Simon Kinberg

Release Date: 2005-06-07
Status: Released
Run time: 120 min / 2:0
Budget: $110,000,000
Revenue: $478,207,520
Production Companies : Epsilon Motion Pictures, Weed Road Pictures, Regency Enterprises, New Regency Pictures, Summit Entertainment
Production Country: United States of America

IMDB


Casts

Angelina Jolie
Jane Smith
Brad Pitt
John Smith
Vince Vaughn
Eddie
Adam Brody
Benjamin Danz
Kerry Washington
Jasmine
Keith David
Father
Chris Weitz
Martin Coleman
Rachael Huntley
Suzy Coleman
Michelle Monaghan
Gwen
Stephanie March
Julie - Associate #1
Jennifer Morrison
Jade - Associate #2
Theresa Barrera
Janet - Associate #3
Perrey Reeves
Jessie - Associate #4
Melanie Tolbert
Jamie - Associate #5
Maree Cheatham
Father's Secretary
Elijah Alexander
Marco Racin
Sam Sabbah
Bodyguard
Sean Mahon
Lucky
Ron Bottitta
P.J.
Peter Lavin
Leroy
Greg Ellis
Mickey
Ravil Isyanov
Curtis
Miguel Angel Caballero
Bellboy - Bogotá
Victor A. Chapa
Americana Hotel Manager
Laine Collins
Eddie's Waitress
Chris Daniels
Mailman Assassin
Patrika Darbo
50's Woman
Megan Gallagher
40's Woman
Amy Hathaway
Beauty
Jennifer DeMille
Breakfast Diner Waitress
Kevin Makely
Johnson
Stephanie Ittleson
Party Guest
Michael-John Wolfe
Bartender - Coleman House
Bryan Anthony
Dancer
Melissa Hurley
Dancer
Carol Mack
Dancer
R.J. Durell
Dancer

Crew

Production Eric McLeod Producer
Production Arnon Milchan Producer
Costume & Make-Up Michael Kaplan Costume Design
Editing Michael Tronick Editor
Production Joseph Middleton Casting
Production Michelle Morris Casting
Art Jeff Mann Production Design
Production Akiva Goldsman Producer
Art Victor J. Zolfo Set Decoration
Camera Bojan Bazelli Director of Photography
Crew Bart Barber Special Effects Technician
Sound John Powell Original Music Composer
Editing Steven Kemper Additional Editing
Directing Doug Liman Director
Writing Simon Kinberg Screenplay
Production Lucas Foster Producer
Production Patrick Wachsberger Producer
Production Erik Feig Executive Producer
Production Varina Bleil Associate Producer
Art Keith Neely Art Direction
Costume & Make-Up Deborah La Mia Denaver Makeup Department Head
Sound Mark Watters Conductor
Art Michael Bender Painter
Art David Sandefur Supervising Art Director
Sound Julianne Jordan Music Supervisor
Crew Chris Daniels Stunts
Production Kim H. Winther Co-Producer
Directing Kim H. Winther First Assistant Director
Sound David Betancourt Foley Mixer
Sound David Lucarelli ADR Recordist
Sound Chuck Michael Sound Editor
Camera Richard Brooks Burton Aerial Camera
Costume & Make-Up P. Scott Bailey Set Dressing Artist
Sound Shawn Murphy Scoring Mixer
Crew Laura Albert Utility Stunts
Crew Simon Crane Stunt Coordinator
Directing Simon Crane Second Unit Director
Sound Kimberly Harris Supervising ADR Editor
Camera Kent Harvey Additional Camera
Production Barbara Harris ADR Voice Casting
Art Greg Berry Assistant Art Director
Camera Daniel Moder Camera Operator
Visual Effects Leandro Visconti Compositing Supervisor
Crew Roger Bojarski Jr. Transportation Captain
Crew Tim Rigby Utility Stunts
Costume & Make-Up Linda Matthews Costume Supervisor
Costume & Make-Up B.J. Rogers Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up William A. Campbell Key Costumer
Crew Randy L. Childs Propmaker
Directing Pamela Alch Script Supervisor
Crew Melanie Tolbert Stunt Driver
Art Lori A. Balton Location Scout
Sound David V. Butler Dialogue Editor
Art Randall D. Wilkins Set Designer
Crew Damon Caro Fight Choreographer
Art Ronald S. Baratie Greensman
Costume & Make-Up Toby Bronson Set Costumer
Art Steven B. Melton Property Master
Art Dawn Brown Set Designer
Visual Effects Joseph DiValerio Visual Effects Designer
Art Jonas Kirk Construction Coordinator
Camera Stephen Vaughan Still Photographer
Visual Effects Chris Del Conte Visual Effects Producer
Camera Kenji Luster Steadicam Operator
Art Val Drake Sculptor
Crew Desi Ortiz Visual Effects Editor
Crew Rich Bennetti Picture Car Coordinator
Production Diane L. Sabatini Production Supervisor
Editing Ron Barr Digital Intermediate Editor
Visual Effects Kevin Elam Visual Effects Supervisor
Sound Thomas A. Carlson Music Editor
Sound Jason W. Jennings Sound Effects Editor
Sound Laura Graham ADR Editor
Crew Jaimarie Bjorge Stunt Double
Art Charles Kern Standby Painter
Costume & Make-Up Ginger Damon Hairstylist
Sound Ulrika Akander Supervising Dialogue Editor
Crew Mark Shoaf CG Supervisor
Art Lisa D. DiSanto Art Department Coordinator
Visual Effects Paul Griffin Animation Supervisor
Art David M. Milstien Leadman
Crew Darcy Reno Systems Administrators & Support
Production John Cefalu Location Manager
Sound Cameron Frankley Sound Designer
Lighting Dana Arnold Rigging Gaffer
Production Lauren Grey Casting Associate
Costume & Make-Up Jeri Baker Key Hair Stylist
Sound Howard London ADR Mixer
Costume & Make-Up Beth Miller Hair Department Head
Art Robert Consing Storyboard Artist
Crew Michael Meinardus Special Effects Coordinator
Art Kent Demaine Creative Director
Production Giovanni Lovatelli Line Producer
Sound Jojo Villanueva Music Coordinator
Sound Brad Dechter Orchestrator
Crew Michael Tinger Post Production Supervisor
Visual Effects Krista Allain Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Jeannie H. Kelly Costumer
Crew Karl J. Weschta Armorer
Production Ralph Bertelle Production Coordinator
Crew Ashley Kravitz Clearances Coordinator
Sound Steve Cantamessa Sound Mixer
Crew Marguerite Pomerhn Derricks Choreographer
Crew Raymond Bulinski Craft Service
Crew Mark Behar Security
Crew Lonnie A. Mathes Post Production Assistant
Visual Effects Peter Dydo 3D Artist
Camera Larry J. Aube Key Grip
Camera Mark Connelly Second Assistant Camera
Camera Nico Bally Dolly Grip
Lighting Jason Andrew Rigging Grip
Editing Aaron Brock Assistant Editor
Lighting Gary Kangrga Key Rigging Grip
Crew Peter McKernan Pilot
Crew David Goldsmith Video Assist Operator
Sound Jon Michaels First Assistant Sound Editor
Sound Ryan Juggler Assistant Sound Editor
Art Jamie Rama Production Illustrator
Directing Stephen P. Del Prete Second Second Assistant Director
Art Mark Weber Construction Foreman
Editing Mo Henry Negative Cutter
Crew Jack Stern Studio Teachers
Crew John Garrett Loader
Production Terri Greening Accountant
Sound Gary Thomas Boom Operator
Production Kelly Kiernan Unit Production Manager
Camera Matthew J. Barden Grip
Production Ray Scalice General Manager
Production Matthew Evan Walsh Post Production Coordinator
Art Alexx Thompson Set Painter
Lighting Mark Soucie Best Boy Electric
Art Michael Hansen Assistant Property Master
Visual Effects Michael Struk Visual Effects Assistant Editor
Crew Tad Griffith Utility Stunts
Editing Carrie Holecek Digital Intermediate Producer
Production Ellyn Exley Associate Producer
Art Mike Reichman Art Department Assistant
Camera Dominic Aluisi First Assistant Camera
Costume & Make-Up Lisa Buono Makeup Artist
Crew Michael A. Clark Carpenter
Crew David R. Blakely Driver
Crew Mark Blaydes Set Medic
Crew Ryan Bonner Set Production Assistant
Crew Jaimie Linn Stand In
Crew Billy G. Arter Transportation Coordinator
Lighting Kevin Barrera Electrician
Lighting Andrew B. Horton Lighting Technician
Production Alessandro Fiorito Production Accountant
Visual Effects Patrick Flanagan Digital Compositors
Visual Effects Michael Kirylo Visual Effects
Production Kip Myers Location Assistant
Visual Effects Sean Looper Pipeline Technical Director
Crew Michael Hansen Utility Stunts
Art David E. Scott Graphic Designer
Production Oscar J. Flores Production Secretary
Visual Effects Tatjana Bozinovski Rotoscoping Artist
Production Mimi N. McGreal Travel Coordinator
Camera John Bonnin Libra Head Technician
Visual Effects Anthony Kramer Visual Effects Production Assistant
Crew Garnet Baril Special Effects Assistant
Editing Sean Lawrence Colorist
Production Jason Columbus Assistant Production Coordinator
Production Jerry Lee Second Assistant Accountant
Sound Dawn Fintor Foley Artist
Production Jennifer Bender Extras Casting
Camera Craig Kohtala Best Boy Grip
Visual Effects Ron Crabb Matte Painter
Production Brad Combs Executive Assistant
Production Jeff Barnes Production Executive
Production Angela Randazzo Payroll Accountant
Camera Matthew Mebane Camera Loader
Production Julio Salazar Production Driver
Visual Effects Jason Lanier Brown VFX Artist
Costume & Make-Up Grace Yim Costume Assistant
Visual Effects Dennis McHugh VFX Director of Photography
Camera Kristiona Arnds Assistant Camera
Production Philip Huffman Casting Assistant
Production Michael Fucci Assistant Location Manager
Production S.R. Conger Assistant Accountant
Lighting Ron Wisnesky Assistant Chief Lighting Technician
Visual Effects Erik Bruhwiler Digital Compositor
Production Merrilee Dale First Assistant Accountant
Production Wes Denton Production Assistant

Similar Movies