Kurt Adam (2010)
Lawrence Talbot’un çocukluğu, annesinin öldüğü gece sona ermiştir. Lawrence, sessiz sakin Victoria dönemi kasabası Blackmoor’u terk ettikten sonra kendisini toplayıp herşeyi unutmak için uzun yıllar boyunca ortalıkta görünmez. Ancak kardeşinin nişanlısı Gwen Conliffe’in (Emily Blunt), kaybettiği biricik aşkını bulmak için yardımını istemesi üzerine arama çalışmasına katılmak için geri döner. Kasabaya ulaştığında doymak bilmeyen bir kana susamışın kasaba halkını tek tek öldürdüğünü; olayı araştırmak için Aberline (Hugo Weavin) adlı bir Scotland Yard müfettişinin kasabaya geldiğini öğrenir. Lawrence, vahşet dolu bulmacanın parçalarını birleştirdikçe dolunayda ortaya çıkan kurt adamlarla ilgili çok eski bir laneti duyar.
Director:
Joe Johnston
Writers:
Andrew Kevin Walker, David Self.
Benicio del Toro Lawrence Talbot |
|
Anthony Hopkins Sir John Talbot |
|
Emily Blunt Gwen Conliffe |
|
Hugo Weaving Inspector Francis Abberline |
|
Geraldine Chaplin Maleva |
|
Art Malik Singh |
|
Antony Sher Dr. Hoenneger |
|
David Schofield Constable Nye |
|
Cristina Contes Solana Talbot |
|
David Sterne Kirk |
|
Elizabeth Croft Ophelia |
|
Simon Merrells Ben Talbot |
|
Asa Butterfield Young Ben |
|
Olga Fedori Young Gypsy Woman |
|
Lorraine Hilton Mrs. Kirk |
|
John Owens Asylum Doctor #1 |
|
Gemma Whelan Gwen's Maid |
|
Nicholas Day Colonel Montford |
|
Clive Russell MacQueen |
|
Emily Cohen Little Gypsy Girl |
|
Michael Cronin Dr. Lloyd |
|
Max von Sydow Passenger on Train (Director's Cut) (uncredited) |
|
Mario Marin-Borquez Young Lawrence |
Editing | Walter Murch | Editor |
Art | Rick Heinrichs | Production Design |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Art | John Dexter | Art Direction |
Editing | Mark Goldblatt | Editor |
Production | Benicio del Toro | Producer |
Sound | Bill Abbott | Music Editor |
Production | Priscilla John | Casting |
Directing | Joe Johnston | Director |
Camera | Shelly Johnson | Director of Photography |
Writing | Curt Siodmak | Original Film Writer |
Editing | Dennis Virkler | Editor |
Costume & Make-Up | Milena Canonero | Costume Design |
Production | Sean Daniel | Producer |
Costume & Make-Up | Paul Gooch | Hairstylist |
Production | Suzie F. Wiesmann | Production Manager |
Art | Andy Nicholson | Supervising Art Director |
Camera | Harvey Harrison | Second Unit Director of Photography |
Camera | David Worley | Camera Operator |
Sound | Gary Dodkin | Boom Operator |
Writing | Andrew Kevin Walker | Screenplay |
Costume & Make-Up | Rick Baker | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Rick Baker | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Production | Scott Stuber | Producer |
Art | Phil Harvey | Art Direction |
Production | Bill Carraro | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Barrie Gower | Prosthetic Makeup Artist |
Visual Effects | Paul Corbould | Special Effects Supervisor |
Production | Rick Yorn | Producer |
Writing | David Self | Screenplay |
Production | Ryan Kavanaugh | Executive Producer |
Art | John Bush | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Nana Fischer | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Göran Lundström | Prosthetic Makeup Artist |
Production | Jon Mone | Executive Producer |
Sound | Scott Stambler | Music Editor |
Crew | Nellie Burroughes | Stunts |
Costume & Make-Up | Lisa Westcott | Hair Designer |
Visual Effects | Scott M. Davids | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Martin Hobbs | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Adam Valdez | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Bojana Nikitović | Assistant Costume Designer |
Sound | John Roesch | Foley |
Costume & Make-Up | Colleen Kelsall | Assistant Costume Designer |
Production | Stratton Leopold | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Allison Wyldeck | Costume Supervisor |
Art | Ty Teiger | Property Master |
Costume & Make-Up | Gail Rowell-Ryan | Hairstylist |
Art | Richard Selway | Assistant Art Director |
Sound | Jon Title | Sound Effects Editor |
Sound | Frederick H. Stahly | Dialogue Editor |
Crew | Matthew Schmidt | Visual Effects Editor |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Gary Brozenich | Visual Effects Supervisor |
Directing | Lisa Vick | Script Supervisor |
Art | Peter Dorme | Assistant Art Director |
Visual Effects | Gracie Edscer | Visual Effects Coordinator |
Art | Helen Xenopoulos | Assistant Art Director |
Visual Effects | Karen M. Murphy | Visual Effects Producer |
Sound | Shie Rozow | Music Editor |
Sound | Frank A. Montaño | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Chris Newlin | Music Editor |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley |
Lighting | John Higgins | Gaffer |
Sound | Barbara McDermott | Music Editor |
Crew | Simon Allmark | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Fay McConkey | Visual Effects Producer |
Sound | Alex Gibson | Music Editor |
Sound | Karen Baker Landers | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Staubli | Sound Designer |
Sound | Peter Staubli | Sound Effects Editor |
Crew | Zeke Morales | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Nadia Stacey | Other |
Sound | Chris Jargo | ADR Editor |
Camera | Jamie Harcourt | Camera Operator |
Art | Shari Ratliff | Art Department Coordinator |
Camera | Pete Cavaciuti | Steadicam Operator |
Camera | Des Whelan | Camera Operator |
Lighting | Wayne Leach | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Mark Michaels | Visual Effects Supervisor |
Sound | Derek Somaru | Music Editor |
Costume & Make-Up | Maralyn Sherman | Hairstylist |
Camera | Robert Binnall | Camera Operator |
Camera | Frank Connor | Still Photographer |
Camera | Fraser Taggart | Second Unit Director of Photography |
Sound | Jay Duerr | Music Editor |
Crew | Chris Coupland | Visual Effects Editor |
Editing | Everette Webber | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Stephanie Hovette | Wigmaker |
Camera | Alf Tramontin | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Josh Weston | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Uxue Laguardia | Makeup Artist |
Crew | Pauline Duvall | Sequence Supervisor |
Visual Effects | Dave Elsey | Creature Effects Technical Director |
Crew | Patric Roos | CG Supervisor |
Sound | Joe Dorn | ADR Supervisor |
Crew | Crystal Hadcroft | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Sarah Grispo | Makeup Artist |
Visual Effects | Sachin Bangera | Visual Effects |
Editing | Bob Peishel | Digital Intermediate |
Visual Effects | Asregadoo Arundi | Visual Effects Supervisor |
Crew | Andrea Pirisi | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Péter Závorszky | Visual Effects Producer |
Crew | Andrew Whitehurst | CG Supervisor |
Lighting | Nikos Kalimerakis | Gaffer |
Sound | Kathy Nelson | Music Supervisor |
Visual Effects | Jennifer Avery | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Ross Johnson | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Greg Fisher | Animation Supervisor |
Camera | John Flemming | Key Grip |
Crew | Anders Langlands | CG Supervisor |
Directing | Katie Harlow | Script Supervisor |
Production | Lori Berlanga | Production Supervisor |
Visual Effects | Steven Begg | Visual Effects Supervisor |
Crew | James Weston | Armorer |
Crew | Dan Osborne | Armorer |
Visual Effects | Huseyin Caner | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Pamela Goldammer | Prosthetic Makeup Artist |
Crew | Jo McLaren | Stunts |
Crew | John Paul Docherty | Digital Effects Supervisor |
Crew | Jason Bayever | Digital Effects Supervisor |
Camera | Darren Quinn | Key Grip |
Art | John Bohan | Construction Coordinator |
Lighting | Steve Foster | Gaffer |
Costume & Make-Up | Caroline Fallon | Costume Coordinator |
Visual Effects | Toby Langley | Visual Effects Coordinator |
Art | John Simpson | Greensman |
Art | Tim Browning | Assistant Art Director |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Camera | Gary Hymns | Key Grip |
Art | Julia Newell | Construction Coordinator |
Camera | Paul Worley | Dolly Grip |
Camera | Roderick Barron | Camera Operator |
Crew | Sian Milne | Stunts |
Art | Gabi Brown | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Jigesh Gajjar | Matchmove Supervisor |
Production | Abigail Barbier | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Helen Barrett | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lesley Hamon | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Robert Karn | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Arturo Balseiro | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kati Hood | Wigmaker |
Production | Siobhan Lyons | Production Manager |
Art | Tracy Low | Construction Coordinator |
Art | Thomas R. Cahill | Property Master |
Art | Darryl Paterson | Property Master |
Visual Effects | Brian R. Wells | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Robert Worley | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Emma Hutton | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Natasha Bailey | Seamstress |
Costume & Make-Up | Emma Brown | Seamstress |
Camera | Jonathan Earp | Camera Operator |
Lighting | Marc Woodcock | Lighting Technician |
Crew | Ian Townsend | Techno Crane Operator |
Crew | Callum Andrew | Techno Crane Operator |
Visual Effects | Bronwyn Edwards | 2D Supervisor |
Visual Effects | Jeetendra G. Bhagtani | Lead Animator |
Visual Effects | Simon Pynn | Matchmove Supervisor |
Visual Effects | Matt Logue | Animation Supervisor |
Crew | Pascal Chappuis | Sequence Supervisor |
Crew | Tim Miller | Sequence Supervisor |
Visual Effects | Joe Carhart | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Samantha Townend | Visual Effects Coordinator |
Crew | Martin Lake | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Bill Tlusty | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Pascal Loef | Visual Effects Technical Director |
Crew | Matthew Denton | Animatronics Designer |
Directing | Charlotte Keating | Script Coordinator |
Crew | Damian Mitchell | Armorer |
Crew | Gill Raddings | Animal Coordinator |
Editing | Greg Thompson | First Assistant Editor |
Sound | Stuart McCutcheon | Boom Operator |
Sound | Denise Yarde | Boom Operator |
Crew | Ken Petrie | Special Effects |
Crew | Marc Mailley | Stunts |