Yedi (1995)
Se7en, seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki dedektifin hikayesini anlatıyor. Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi ölümcül günah, hıristiyanlık inançlarına göre kibir, açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık ve tembelliktir.
Director: David Fincher
Morgan Freeman Detective Lt. William Somerset |
|
Brad Pitt Detective David Mills |
|
Gwyneth Paltrow Tracy Mills |
|
John Cassini Officer Davis |
|
Peter Crombie Dr. O'Neill |
|
Reg E. Cathey Dr. Santiago |
|
R. Lee Ermey Police Captain |
|
Daniel Zacapa Detective Taylor at First Murder |
|
Andrew Kevin Walker Dead Man at 1st Crime Scene |
|
George Christy Workman at Door of Somerset's Office |
|
Endre Hules Cab Driver |
|
Hawthorne James George the Night Guard at the Library |
|
Bob Mack Gluttony Victim |
|
William Davidson First Guard at the Library |
|
Bob Collins Second Guard at the Library |
|
Jimmy Dale Hartsell Library Janitor |
|
Richard Roundtree Dist. Atty. Martin Talbot |
|
Charline Su TV News Reporter |
|
Dominique Jennings TV News Reporter |
|
Allan Kolman First Forensic Man in the Law Office |
|
Beverly Burke TV Anchor Woman |
|
Gene Borkan Eli Gould - Greed Victim |
|
Julie Araskog Mrs. Gould |
|
Mario Di Donato Fingerprint Forensic Man in Law Office |
|
Alfonso Freeman Fingerprint Technician |
|
John C. McGinley California |
|
Harrison White Cop on SWAT Team |
|
Bob Stephenson Cop on SWAT Team |
|
Michael Reid MacKay Victor - Sloth Victim |
|
Richard Portnow Dr. Beardsley |
|
Tudor Sherrard Coupon Man Outside Pizza Parlor |
|
Mark Boone Junior Greasy F.B.I. Man |
|
Pamala Tyson Thin Vagrant by John Doe's Apartment |
|
Lennie Loftin Policeman Who Takes Statement from Vagrant |
|
Sarah Reinhardt Police Sketch Artist |
|
Emily Wagner Detective Sara at John Doe's Apartment |
|
Martin Serene Wild Bill |
|
Michael Massee Man in Booth at Massage Parlor |
|
David Correia First Cop at Massage Parlor |
|
Ron Blair Second Cop at Massage Parlor |
|
Jennifer Mueller Lust Victim |
|
Leland Orser Crazed Man in Massage Parlor |
|
Lexie Bigham Sweating Cop at Massage Parlor |
|
Evan Mirand Paramedic at Massage Parlor |
|
Paul Eckstein Paramedic at Massage Parlor |
|
Harris Savides 911 Operator |
|
Rachel Flanagan Additional 911 Operator |
|
Heidi Schanz Pride Victim |
|
Brian Evers Duty Sergeant |
|
Shannon Wilcox Woman Cop Behind Desk |
|
Richard Schiff Mark Swarr |
|
James Deeth Helicopter Pilot |
|
John Santin Helicopter Pilot |
|
Charles A. Tamburro SWAT Helicopter Pilot |
|
Richmond Arquette Delivery Man |
|
Duffy Gaver Marksman in Helicopter |
|
Kevin Spacey John Doe |
|
Charles S. Dutton Cop (uncredited) |
|
Arthur Max Man in Library (uncredited) |
Production | Suzanne Smith Crowley | Casting |
Sound | Howard Shore | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Michael Kaplan | Costume Design |
Art | Clay A. Griffith | Set Decoration |
Art | Arthur Max | Production Design |
Editing | William Hoy | Additional Editing |
Camera | Darius Khondji | Director of Photography |
Production | Billy Hopkins | Casting |
Art | Patrick Tatopoulos | Conceptual Illustrator |
Editing | Richard Francis-Bruce | Editor |
Production | Lynn Harris | Co-Executive Producer |
Production | Kim Taylor-Coleman | Casting Assistant |
Production | Kerry Barden | Casting |
Crew | Vincent Landay | Thanks |
Directing | David Fincher | Director |
Sound | Steve Boeddeker | Assistant Sound Designer |
Crew | Ceán Chaffin | Thanks |
Sound | Ren Klyce | Sound Designer |
Sound | Ren Klyce | Sound Effects Editor |
Directing | Cori Glazer | Script Supervisor |
Art | Bruce Bellamy | Swing |
Camera | Harris Savides | Additional Photography |
Production | Gianni Nunnari | Executive Producer |
Production | Dan Kolsrud | Executive Producer |
Production | Arnold Kopelson | Producer |
Writing | Andrew Kevin Walker | Writer |
Production | Phyllis Carlyle | Producer |
Production | Anne Kopelson | Executive Producer |
Art | Gary Wissner | Art Direction |
Visual Effects | Danny Cangemi | Special Effects Supervisor |
Art | Hugo Santiago | Set Designer |
Production | Joe Fineman | Executive In Charge Of Post Production |
Visual Effects | Peter Frankfurt | Visual Effects Producer |
Sound | Ellen Segal | Music Editor |
Crew | Peter Albiez | Special Effects Coordinator |
Art | Barry Chusid | Assistant Art Director |
Sound | Joan E. Chapman | ADR Editor |
Crew | Charles A. Tamburro | Aerial Coordinator |
Production | Aisha Coley | Casting Associate |
Crew | Kane Hodder | Stunts |
Production | Michele Platt | Associate Producer |
Sound | John Nutt | Dialogue Editor |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Camera | Conrad W. Hall | Camera Operator |
Lighting | Claudio Miranda | Gaffer |
Camera | Donald M. Morgan | Aerial Camera |
Production | Richard Saperstein | Co-Executive Producer |
Production | Stephen Joel Brown | Co-Producer |
Production | Nana Greenwald | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Art | Chris Gibbin | Leadman |
Crew | Ric Keeley | Post Production Supervisor |
Production | Ted Zachary | Executive In Charge Of Production |
Crew | Mark Graziano | Post Production Supervisor |
Production | Allan Wertheim | Unit Production Manager |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Costume & Make-Up | Rob Bottin | Makeup Effects Designer |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Directing | Frank Davis | Second Assistant Director |
Sound | Margie O'Malley | Foley Artist |
Production | William C. Gerrity | Line Producer |
Sound | Patrick Dodd | Supervising Sound Editor |
Sound | Patrick Dodd | ADR Supervisor |
Costume & Make-Up | Monty Westmore | Makeup Artist |
Art | Kyle Cooper | Title Designer |
Art | William Davidson | Construction Foreman |
Crew | J.W. Kompare | Visual Effects Editor |
Production | Brad Davis | Payroll Accountant |
Art | Daren Dochterman | Production Illustrator |
Sound | Armen Ksajikian | Musician |
Sound | Mark Levinson | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Larry Velasco | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jean Ann Black | Makeup Supervisor |
Art | Elizabeth Lapp | Set Designer |
Costume & Make-Up | Elinor Bardach | Costume Supervisor |
Crew | Russell McEntyre | Transportation Coordinator |
Crew | Wayne Stone | Transportation Captain |
Sound | Marvin E. Lewis | Boom Operator |
Sound | Marnie Moore | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Marsha Bozeman | Costumer |
Camera | David Emmerichs | Steadicam Operator |
Sound | Robert J. Litt | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Elliot Tyson | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Lori Rowbotham | Set Designer |
Production | Janet Ingram | Production Secretary |
Production | Wendy Cox | Production Coordinator |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Costume & Make-Up | Becky Ochoa | Hair Designer |
Camera | Michael A. Chavez | Camera Operator |
Camera | Peter Sorel | Still Photographer |
Camera | Dale Myrand | Steadicam Operator |
Sound | Malcolm Fife | Foley Editor |
Art | Robert Bonino | Construction Coordinator |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunt Coordinator |
Editing | Tom Barrett | Assistant Editor |
Crew | Sandy Berumen | Stunts |
Costume & Make-Up | Michael Hancock | Makeup Artist |
Art | John S. Dorsey | Art Department Assistant |
Production | Jennifer McNamara | Casting Assistant |
Art | Jan O'Connell | Art Department Coordinator |
Editing | Yvan Lucas | Color Timer |
Lighting | Joseph Graham | Rigging Grip |
Sound | Angie Rubin | Music Editor |
Sound | Willie D. Burton | Production Sound Mixer |
Art | Moto Hata | Sculptor |
Crew | Scott Wilder | Stunt Double |
Sound | John Lissauer | Orchestrator |
Camera | Melodie McDaniel | Still Photographer |
Sound | Jack Keller | Sound Recordist |
Production | Robert S. Mendelsohn | Unit Production Manager |
Production | Paul Hargrave | Location Manager |
Camera | Brad Edmiston | First Assistant Camera |
Visual Effects | Greg Kimble | Visual Effects Supervisor |
Editing | Robert C. Lusted | First Assistant Editor |
Sound | Francesca Dodd | Dialogue Editor |
Sound | Kim B. Christensen | Sound Effects Editor |
Sound | Jennifer L. Ware | Sound Effects Editor |
Sound | Rick Hart | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Behle | Sound Recordist |
Sound | Bert Dovo | Orchestrator |
Production | Sanford Panitch | Co-Producer |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Lighting | Larry J. Aube | Key Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Christopher Casey | Set Dressing Artist |
Crew | George Alden | Driver |
Editing | Andrea Gargano | Color Timer |
Camera | Nico Bally | Grip |
Sound | Philip Rogers | Sound Recordist |
Editing | Dale Caldwell | Color Timer |
Crew | Paul Prokop | Production Controller |
Camera | Michael J. Coo | Key Grip |
Lighting | Thomas P. Powell | Lighting Technician |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | Tom Boyd | Musician |
Art | Roy 'Bucky' Moore | Property Master |
Production | Flint Maloney | Assistant Location Manager |
Sound | Jeremy Molod | Foley Mixer |
Crew | Alan Alvarado | Propmaker |
Crew | LaFaye Baker | Stunts |
Directing | Leonard Bram | Additional Second Assistant Director |
Directing | Michael Alan Kahn | First Assistant Director |
Camera | Michael Brennan | Dolly Grip |
Crew | Ronald E. Hairston | Craft Service |
Crew | Bonnie Alden | Driver |
Crew | Janet Brady | Stunts |
Art | Jacques Rey | Storyboard Artist |
Art | Shawn Albro | Painter |
Camera | Michael Charbonnet | Camera Technician |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Sound | Jeff Watts | ADR Editor |
Directing | Craig A. Pinckes | Second Second Assistant Director |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Lighting | Michael S. Adler | Electrician |
Production | François Frey | Publicist |
Production | Gary A. Martin | Production Assistant |
Art | Elizabeth Ragali | Set Decoration Buyer |
Art | Nicholas C. John | Standby Painter |
Crew | William B. Doane | Special Effects |
Visual Effects | Tim Thompson | Visual Effects Coordinator |
Crew | Ian Crockett | Post Production Assistant |
Art | Fred Jove | Location Scout |
Crew | Jose Majica | Chef |
Crew | Robert M. Rey | Medical Consultant |
Production | Robert Grindrod | Production Accountant |
Crew | Kenneth H. Frith Jr. | Set Production Assistant |
Crew | Thomas Brader | Stand In |
Crew | Susan Steinlauf-Pascal | Unit Publicist |
Art | Jim Feldman | Concept Artist |
Production | John L. Anderson | Assistant Production Coordinator |
Camera | William E. Fitch | Best Boy Grip |
Sound | Erik R. Kraber | Assistant Dialogue Editor |
Sound | Robert W. Harris | Utility Sound |
Camera | David Sanchez | Camera Loader |
Camera | Brent Beal | Second Assistant Camera |
Production | Joe Johnston | Location Assistant |
Sound | Lucas Richman | Conductor |
Sound | Rachel Flanagan | Music Consultant |
Sound | Mark Kaufman | Music Coordinator |
Production | Craig Albrecht | Art Department Production Assistant |
Production | Jerri Whiteman | First Assistant Accountant |
Production | Maria Norman | Executive Assistant |