Oyunbozan Ralph (2012)
Walt Disney Animasyon Stüdyoları, Disney'in Oyun Bozan Ralph (Wreck-It Ralph) filminde yarattığı komik, vurdusu kırdısı bol bir yolculukla karşımıza çıkıyor. On yıllar boyunca, Ralph bu popüler video oyununda hep kötü rolde yer alır. Cesur bir hareketle, aksiyon yüklü bir maceraya atılır ve herkese yürekliliğiyle asıl kendisinin gerçek bir kahraman olduğunu kanıtlamaya çalışır. Heyecan verici yeni dünyaları keşfettiğinde, içlerinde girişken Vanellope von Schweetz'in de yer aldığı bazı tuhaf yeni arkadaşlarından bir ekip kurar. Daha sonra, korkunç bir düşman dünyalarını tehdit ettiğinde, Ralph tüm oyun merkezinin kaderini kocaman ellerinde tuttuğunu fark eder.
Director:
Rich Moore
Writers:
Phil Johnston, Jennifer Lee.
John C. Reilly Wreck-It Ralph (voice) |
|
Sarah Silverman Vanellope von Schweetz (voice) |
|
Jack McBrayer Fix-It Felix (voice) |
|
Alan Tudyk King Candy (voice) |
|
Jane Lynch Sergeant Calhoun (voice) |
|
Rich Moore Sour Bill / Zangief (voice) |
|
Raymond S. Persi Gene / Zombie (voice) |
|
Mindy Kaling Taffyta Muttonfudge (voice) |
|
Jamie Elman Rancis Fluggerbutter (voice) |
|
Adam Carolla Wynnchel (voice) |
|
Horatio Sanz Duncan (voice) |
|
Katie Lowes Candlehead (voice) |
|
Kevin Deters Clyde (voice) |
|
Ed O'Neill Mr. Litwak (voice) |
|
Phil Johnston Surge Protector (voice) |
|
Roger Craig Smith Sonic the Hedgehog (voice) |
|
Dennis Haysbert General Hologram (voice) |
|
Edie McClurg Mary (voice) |
|
Jess Harnell Don (voice) |
|
Joe Lo Truglio Markowski (voice) |
|
Rachael Harris Deanna (voice) |
|
Skylar Astin Roy (voice) |
|
Maurice LaMarche Tapper (voice) |
|
Stefanie Scott Moppet Girl (voice) |
|
John DiMaggio Beard Papa (voice) |
|
Josie Trinidad Jubileena Bing Bing (voice) |
|
Cymbre Walk Crumbelina Di Caramello (voice) |
|
Tucker Gilmore Sugar Rush Announcer / Turtle (voice) |
|
Brandon Scott Kohut (voice) |
|
Tim Mertens Brad (voice) |
|
Gerald C. Rivers M. Bison (voice) |
|
Martin Jarvis Saitine (voice) |
|
Brian Kesinger Cyborg (voice) |
|
Reuben Langdon Ken Masters (voice) |
|
Kyle Hebert Ryu (Voice) |
|
Jamie Sparer Roberts Yuni Verse (voice) |
|
Ava Acres Additional Voices (voice) |
|
Isabella Acres Additional Voices (voice) |
|
Bob Bergen Additional Voices (voice) |
|
David Boat Additional Voices (voice) |
|
Mike Carlsen Additional Voices (voice) |
|
Reed Buck Additional Voices (voice) |
|
David Cowgill Additional Voices (voice) |
|
Jim Cummings Additional Voices (voice) |
|
Terri Douglas Additional Voices (voice) |
|
Sandy Fox Additional Voices (voice) |
|
Eddie Frierson Additional Voices (voice) |
|
Earl Ghaffari Additional Voices (voice) |
|
Emily Hahn Additional Voices (voice) |
|
Jennifer Hale Additional Voices (voice) |
|
Daniel Kaz Additional Voices (voice) |
|
Dave Kohut Additional Voices (voice) |
|
Lauren MacMullan Additional Voices (voice) |
|
Mona Marshall Additional Voices (voice) |
|
Scott Menville Additional Voices (voice) |
|
Laraine Newman Additional Voices (voice) |
|
Paul Pape Additional Voices (voice) |
|
Lynwood Robinson Additional Voices (voice) |
|
Trenton Rogers Additional Voices (voice) |
|
Jadon Sand Additional Voices (voice) |
|
Kath Soucie Additional Voices (voice) |
|
April Stewart Additional Voices (voice) |
|
Fred Tatasciore Additional Voices (voice) |
|
Jennifer Christine Vera Additional Voices (voice) |
|
Elizabeth Daily Additional Voices (voice) |
|
Will Deters Additional Voices (voice) |
|
Debi Derryberry Additional Voices (voice) |
Production | John Lasseter | Executive Producer |
Crew | Mark Henley | Cinematography |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Crew | John C. Reilly | Additional Writing |
Visual Effects | John Kahrs | Animation |
Sound | E.J. Holowicki | Sound Effects Editor |
Sound | Doc Kane | ADR & Dubbing |
Sound | Dennie Thorpe | Foley |
Sound | Jana Vance | Foley |
Sound | Dee Selby | Foley Editor |
Crew | Julio Macat | Lighting Camera |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Sound | Andy Potvin | Dolby Consultant |
Visual Effects | Bruce W. Smith | Additional Effects Development |
Editing | Ivan Bilancio | Additional Editing |
Sound | Nick Glennie-Smith | Conductor |
Editing | Julie Rogers | Additional Editing |
Art | Ian Gooding | Art Direction |
Editing | Tim Mertens | Editor |
Sound | Dave Metzger | Orchestrator |
Art | Mike Gabriel | Production Design |
Writing | Jim Reardon | Story |
Writing | Jim Reardon | Story Supervisor |
Production | Clark Spencer | Producer |
Editing | William J. Caparella | Additional Editing |
Sound | David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ronald G. Roumas | Sound Recordist |
Sound | Tony Sereno | Sound Mix Technician |
Sound | Stephen Coleman | Orchestrator |
Production | Jamie Sparer Roberts | Casting |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Glen Keane | Additional Effects Development |
Directing | Rich Moore | Director |
Writing | Rich Moore | Story |
Production | Terri Douglas | Casting |
Production | Trenton Rogers | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Karen Smith | VFX Artist |
Sound | Henry Jackman | Original Music Composer |
Visual Effects | Andrew Lawson | Animation |
Writing | Phil Johnston | Screenplay |
Production | Monica Lago-Kaytis | Producer |
Crew | Brent W. Hall | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Mike Huang | Animation Supervisor |
Crew | Chris Montan | Executive Music Producer |
Production | Angela Frances D'Anna | Production Supervisor |
Visual Effects | Lisa Allen | Animation |
Writing | Jennifer Lee | Screenplay |
Crew | Zach Parrish | Supervising Animator |
Art | Lauren MacMullan | Storyboard Artist |
Art | Nancy Kruse | Storyboard Artist |
Writing | Nancy Kruse | Story Artist |
Visual Effects | Ricardo F. Delgado | Visual Development |
Visual Effects | Clay Kaytis | Animation |
Visual Effects | Clay Kaytis | Opening/Ending Animation |
Sound | Tom MacDougall | Music Supervisor |
Crew | Lynwood Robinson | Thanks |
Sound | Eric Bradley | Musician |
Visual Effects | Nik Ranieri | Animation |
Sound | Frank E. Eulner | Supervising Sound Editor |
Production | Tucker Gilmore | Production Supervisor |
Sound | Earl Ghaffari | Music Editor |
Visual Effects | Caitlin Coons | Animation Production Assistant |
Visual Effects | Patrick Osborne | Animation |
Writing | Nicole Mitchell | Storyboard |
Sound | Marshall Winn | Dialogue Editor |
Sound | Gabriel Guy | ADR & Dubbing |
Crew | Dominic Lewis | Additional Music |
Sound | Luke Dunn Gielmuda | Foley Editor |
Sound | J.R. Grubbs | Sound Effects Editor |
Sound | Stephen Urata | Sound Recordist |
Lighting | Larry Wu | Lighting Artist |
Visual Effects | Bert Klein | Animation |
Visual Effects | Joe Pitt | Visual Development |
Visual Effects | James Finn | Visual Development |
Art | Andre Medina | Art Department Manager |
Directing | Rick Moore | Layout |
Directing | Merrick Rustia | Layout |
Art | Bill Schwab | Art Department Manager |
Directing | Matsune Suzuki | Layout |
Production | Kristen Caplan | Production Supervisor |
Camera | Thomas Baker | Camera Department Manager |
Visual Effects | Jennifer Downs | Creature Technical Director |
Visual Effects | Brian Menz | Animation |
Lighting | Gregory Smith | Rigging Supervisor |
Lighting | Justin Hammond | Lighting Artist |
Visual Effects | Jon Krummel | Modeling |
Sound | Bill Higley | ADR & Dubbing |
Crew | Marlon Nowe | Supervising Animator |
Visual Effects | Mitja Rabar | Animation |
Visual Effects | Jessie Erikson | Visual Effects |
Lighting | Roger Huynh | Lighting Artist |
Visual Effects | Lorelay Bove | Lead Character Designer |
Visual Effects | Sarah Airriess | Additional Effects Development |
Visual Effects | Mario Furmanczyk | Animation |
Visual Effects | Hyun-min Lee | Animation |
Production | Cymbre Walk | Casting Associate |
Production | Dave K. Komorowski | Character Technical Supervisor |
Visual Effects | Nicklas Puetz | Creature Technical Director |
Visual Effects | Danny Wawrzaszek | Animation |
Visual Effects | John Wong | Animation |
Production | Christopher Kracker | Production Supervisor |
Lighting | Josh Staub | Lighting Artist |
Visual Effects | Jocelyn Cofer | Animation |
Sound | Ric Schnupp | Sound Recordist |
Sound | Thomas Pasatieri | Orchestrator |
Sound | Alan Meyerson | Scoring Mixer |
Visual Effects | Ryan Lang | Visual Development |
Visual Effects | Ryan Lang | Lead Character Designer |
Lighting | Robert L. Miles | Lighting Supervisor |
Lighting | Chris Springfield | Lighting Supervisor |
Visual Effects | Jin Kim | Character Designer |
Visual Effects | Claire Keane | Additional Effects Development |
Visual Effects | Victoria Ying | Visual Development |
Directing | Rob Dressel | Layout |
Lighting | Wally Schaab | Lighting Artist |
Sound | Andrew Kinney | Orchestrator |
Editing | Eliot Milbourn | Digital Intermediate |
Writing | Leo Matsuda | Story Artist |
Lighting | Michelle Lee Robinson | Lighting Artist |
Visual Effects | Adam Green | Animation |
Visual Effects | Jennifer Hager | Animation |
Visual Effects | Daniel Klug | Animation |
Visual Effects | Malcon Pierce | Animation |
Sound | James Thatcher | Musician |
Visual Effects | Paul Diaz | Animation |
Crew | Doug Bennett | Supervising Animator |
Visual Effects | Renato Dos Anjos | Animation Supervisor |
Crew | Mark Mitchell | Supervising Animator |
Visual Effects | Wayne Unten | Animation |
Visual Effects | Eryn Katz | Modeling |
Visual Effects | Samy Segura | Modeling |
Visual Effects | Rebecca Wilson Bresee | Animation |
Visual Effects | Darrin Butters | Animation |
Visual Effects | Youngjae Choi | Animation |
Visual Effects | Christopher Cordingley | Animation |
Visual Effects | Adam Dykstra | Animation |
Visual Effects | Chadd Ferron | Animation |
Visual Effects | Hyrum Virl Osmond | Animation |
Visual Effects | Amy Lawson Smeed | Animation |
Crew | Tony Smeed | Supervising Animator |
Sound | Matt Chamberlain | Musician |
Visual Effects | Rahul Dabholkar | Animation |
Visual Effects | Scott Kersavage | VFX Artist |
Sound | Andrew Synowiec | Musician |
Sound | Wade Culbreath | Musician |
Crew | Alfred Montejano | Additional Music |
Visual Effects | Bob Bennett | VFX Artist |
Lighting | Katherine Ipjian | Lighting Artist |
Visual Effects | Edward Robbins | Creature Technical Director |
Lighting | Jongo | Lighting Artist |
Lighting | Eileen O'Neill | Lighting Artist |
Directing | Kelly Feeg | Script Supervisor |
Lighting | Jason MacLeod | Lighting Artist |
Lighting | Ka Yaw Tan | Lighting Artist |
Lighting | Jorge Obregon | Lighting Supervisor |
Lighting | Derek Nelson | Lighting Artist |
Lighting | Ryan DeYoung | Lighting Artist |
Visual Effects | Nathan Engelhardt | Animation |
Visual Effects | Kira Lehtomaki | Animation |
Visual Effects | Chad Sellers | Animation |
Visual Effects | Robert Christian Huth | Animation |
Visual Effects | Alberto Abril | Animation |
Visual Effects | Andrew Chesworth | Animation |
Visual Effects | Isaak Fernandez | Animation |
Visual Effects | Jason Figliozzi | Animation |
Visual Effects | Michael Franceschi | Animation |
Visual Effects | Ryan Hobbiebrunken | Animation |
Visual Effects | Darrell W. Johnson | Animation |
Visual Effects | Mike Klim | Animation |
Visual Effects | Kelly McClanahan | Animation |
Visual Effects | Nicolas Prothais | Animation |
Visual Effects | Daniel Martín Peixe | Animation |
Visual Effects | Bobby Pontillas | Additional Effects Development |
Visual Effects | Joel Reid | Animation |
Visual Effects | Benson Shum | Animation |
Visual Effects | Mark Williams | Animation |
Visual Effects | Minor Gaytan | Animation |
Visual Effects | Cory Loftis | Animation |
Visual Effects | Cory Loftis | Lead Character Designer |
Visual Effects | Jesus Canal | Creature Technical Director |
Visual Effects | Erik Eulen | Creature Technical Director |
Visual Effects | Hubert Leo | Creature Technical Director |
Production | Frank William Knittel | Finance |
Production | Linda Y. Matsuoka | Finance |
Lighting | Amol Sathe | Lighting Artist |
Lighting | Mark Siegel | Lighting Supervisor |
Visual Effects | David J. Suroviec | Creature Technical Director |
Crew | Rik Bomberger | Systems Administrators & Support |
Crew | Meghan Gillet | Software Engineer |
Crew | Garret Sakura | Software Engineer |
Crew | Kimberly M. Rios | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Claudio de Oliveira | Animation |
Lighting | Richard Gouge | Lighting Artist |
Visual Effects | Matt Kummer | Animation |
Visual Effects | Miyuki Long | Animation |
Visual Effects | Rastko Stefanovic | Animation |
Visual Effects | Carlos Cabral | Creature Technical Director |
Visual Effects | Jan Berger | Creature Technical Director |
Visual Effects | Glen Claybrook | Creature Technical Director |
Visual Effects | Michael Stieber | Creature Technical Director |
Visual Effects | Marc Thyng | Creature Technical Director |
Visual Effects | Ian J. Coony | VFX Artist |
Crew | Michael McClure | Systems Administrators & Support |
Crew | Cynthia Ballardo | Thanks |
Crew | Kenneth Kenyon | Thanks |
Visual Effects | Virgilio John Aquino | Modeling |
Visual Effects | Brien Hindman | Modeling |
Visual Effects | Suzan Kim | Modeling |
Visual Effects | Ryan Tottle | Modeling |
Lighting | Adrian Iler | Lighting Artist |
Visual Effects | MacDuff Knox | VFX Artist |
Lighting | Katie Reihman | Lighting Artist |
Lighting | Robert Showalter | Lighting Production Assistant |
Visual Effects | Daniel Naulin | VFX Artist |
Visual Effects | Hendrik Panz | VFX Artist |
Crew | Roy Gilbrecht | Thanks |
Crew | Rosendo Hernandez | Thanks |
Visual Effects | Brent Homman | Animation |
Lighting | John Kahwaty | Rigging Supervisor |
Lighting | Paula Goldstein | Lighting Supervisor |
Lighting | Enrique Munoz | Lighting Artist |
Lighting | Jennifer Yu | Lighting Supervisor |
Visual Effects | Stephane Mangin | Animation |
Sound | Kevin Bolen | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Micheal Kilm | Animation |
Visual Effects | Henry Sato Jr. | Animation |
Visual Effects | Christian So | Animation |
Visual Effects | Christopher D. Williams | Animation |
Editing | Alex McDonnell | Assistant Editor |
Crew | Sean D. Jenkins | CG Supervisor |
Visual Effects | Lyndsey Horton | Creature Technical Director |
Visual Effects | Hidetaka Yosumi | Creature Technical Director |
Visual Effects | Alec Fredericks | Creature Technical Director |
Visual Effects | David S. Dunn | Creature Technical Director |
Editing | Karen A. White | First Assistant Editor |
Lighting | Corey Butler | Lighting Artist |
Lighting | Cheryl Davis | Lighting Artist |
Lighting | Quentin Frost | Lighting Artist |
Lighting | Mark Gelfuso | Lighting Artist |
Lighting | Felipe Ruiz Reyes | Lighting Artist |
Lighting | Thomas DesJardins | Lighting Artist |
Visual Effects | Shaun Absher | Modeling |
Visual Effects | Clayton Osmus | Modeling |
Sound | Fred Kron | Musician |
Sound | John Ashton Thomas | Orchestrator |
Visual Effects | Melissa Genoshe | Animation Production Assistant |
Production | Jeremy Costello | Production Supervisor |
Production | Brooke Randolph | Production Supervisor |
Sound | Lori Castro | Sound Mixer |
Crew | Greg Loskorn | Score Engineer |
Crew | Amanda Dyar | Special Effects |
Crew | Dylan Lacewell | Thanks |
Crew | Renato Lattanzi | Thanks |
Crew | Elisa Muffleman | Thanks |
Crew | Tyler Nausley | Thanks |
Crew | John Robert Perry | Thanks |
Visual Effects | Joshua Fry | Visual Effects |
Visual Effects | Peter DeMund | VFX Artist |
Visual Effects | Ravindra Dwivedi | VFX Artist |
Visual Effects | Allan Gersten | VFX Artist |
Visual Effects | Christopher Hendryx | VFX Artist |
Visual Effects | Adrian Tehao Niu | VFX Artist |
Visual Effects | Joon Taik Song | VFX Artist |
Visual Effects | Zhang Xiao | VFX Artist |
Visual Effects | Josh Marlo | Animation |