Bu Nasıl Sarışın (2001)
Elle Woods'un genç ve kendisi gibi sarışın kuzenleri Annie ve Izzy (Milly ve Becky Rosso) İngiltere'den, Amerika'ya taşındıklarında pembe kıyafetleri, küçük köpekleri ve alışveriş meraklarıyla kendilerini tam oraya ait hissediyorlardı. Ancak yeni okullarında sıkıcı üniformalar giyip, zengin ve şımarık öğrencilerle karşılaşınca çok şaşırırlar. Okul onları kopya çekmekle suçlayınca, iki sarışın akıllarını ve etkileyiciliklerini kullanarak isimlerini temize çıkarmak zorunda kaldılar...
Director:
Robert Luketic
Writers:
Karen McCullah, Kirsten Smith.
Reese Witherspoon Elle Woods |
|
Luke Wilson Emmett |
|
Selma Blair Vivian |
|
Matthew Davis Warner |
|
Victor Garber Professor Callahan |
|
Jennifer Coolidge Paulette |
|
Holland Taylor Professor Stromwell |
|
Ali Larter Brooke Taylor Windham |
|
Jessica Cauffiel Margot |
|
Alanna Ubach Serena |
|
Osgood Perkins Dorky David |
|
Linda Cardellini Chutney |
|
Bruce Thomas UPS Guy |
|
Meredith Scott Lynn Enid |
|
Raquel Welch Mrs. Windham Vandermark |
|
Samantha Lemole Claire |
|
Kelly Nyks Arrogant Aaron |
|
Ted Kairys Gerard |
|
Michael B. Silver Bobby |
|
Kimberly McCullough Amy |
|
Shannon O'Hurley DA Joyce Rafferty |
|
Greg Serano Enrique |
|
Francesca P. Roberts Marina R. Bickford |
|
Lisa Arch Boutique Saleswoman |
|
Natalie Barish Old Lady at Manicurist |
|
Cici Lau LA Nail Technician |
|
Allyce Beasley CULA Advisor |
|
Kevin Cooney Head of Admissions |
|
Ted Rooney Admissions Guy |
|
David Moreland Admissions Guy |
|
Wayne Federman Admissions Guy |
|
James Read Elle's Father |
|
Tane McClure Elle's Mother |
|
Niklaus Lange Annoyed 2L |
|
Doug Spinuzza Intense Ivan Berliner |
|
Lisa K. Wyatt Jail House Guard |
|
Jason Christopher Chuck |
|
Corinne Reilly Reporter |
|
Victoria Mahoney Reporter |
|
Lacey Beeman Nervous 1L Girl |
|
Melissa Anne Young Blonde Cheerleader |
|
Brody Hutzler Grant |
|
Chaney Kley Brandon |
|
John Cantwell Maurice |
|
Ondrea de Vincentis Callahan's Assistant |
|
Terence Michael Desk Clerk |
|
Nectar Rose Freshman Girl |
|
Jodi Harris Another Sister |
|
Patricia Kimes Blonde Biker |
|
Sasha Barrese Another Girl |
|
Kelly Driscoll Blonde Card Carrier |
|
Elizabeth Matthews Sorority Girl |
|
Kennedy Stone Sorority Girl |
|
Moonie Bruiser |
|
Lily Rufus |
|
John Kapelos Dewey Newcombe (uncredited) |
|
Richard Hillman Burned Out 2L (uncredited) |
Production | Joseph Middleton | Casting |
Production | Michelle Morris | Casting Associate |
Art | Missy Stewart | Production Design |
Crew | Toni Basil | Choreographer |
Sound | Javier Bennassar | Sound Effects Editor |
Sound | Frederick Howard | Sound Designer |
Sound | Lucy Sustar | Foley Mixer |
Sound | Marc Fishman | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Anthony B. Richmond | Director of Photography |
Editing | Garth Craven | Editor |
Production | Marc Platt | Producer |
Sound | Rolfe Kent | Original Music Composer |
Production | David Nicksay | Co-Producer |
Directing | Robert Luketic | Director |
Costume & Make-Up | Sophie de Rakoff | Costume Design |
Writing | Karen McCullah | Screenplay |
Writing | Kirsten Smith | Screenplay |
Production | Ric Kidney | Producer |
Production | Ric Kidney | Unit Production Manager |
Writing | Amanda Brown | Novel |
Art | Daniel Bradford | Art Direction |
Art | Kathy Lucas | Set Decoration |
Editing | Anita Brandt-Burgoyne | Editor |
Sound | Jerry Trent | Foley Artist |
Sound | Anita Camarata | Music Supervisor |
Sound | Michael Kamper | Sound Effects Editor |
Sound | Joe Barnett | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | George Richmond | Camera Operator |
Sound | Alan Freedman | ADR Mixer |
Production | Gary Levy | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | Joy Zapata | Hairstylist |
Production | Noelle Green | Production Coordinator |
Sound | Diane Marshall | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Brad Wilder | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Brad Wilder | Key Makeup Artist |
Sound | Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Sound | Nick South | Music Editor |
Art | Douglas Fox | Property Master |
Sound | Jed M. Dodge | ADR Supervisor |
Camera | Jonathan 'Chunky' Richmond | First Assistant Camera |
Crew | Deborah Wuliger | Unit Publicist |
Sound | Alec St. John | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Linda Arnold | Hairstylist |
Crew | Michael Menapace | Transportation Coordinator |
Art | Steve A. Hagberg | Construction Coordinator |
Crew | Dave Kelsey | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Adam Austin | On Set Dresser |
Directing | Ronit Ravich-Boss | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Jenny-King Turko | Makeup Artist |
Production | Marci Rosenberg Gayner | Production Coordinator |
Camera | Tracy Bennett | Still Photographer |
Production | Christian McLaughlin | Co-Producer |
Sound | Michael Mullane | Sound Effects Editor |
Production | Rachael Lin Gallaghan | Assistant Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Mary C. Lane | Key Costumer |
Camera | Stuart Abramson | Key Grip |
Production | Dena Berman | Casting Assistant |
Directing | Josh King | First Assistant Director |
Editing | Alex Renskoff | First Assistant Editor |
Production | Sheilah Sullivan | Accountant |
Art | Laura J. DeRosa | Art Department Coordinator |
Production | Shelly Kidney | Production Supervisor |
Sound | Craig Jurkiewicz | Foley Editor |
Directing | Marcei A. Brown | Second Assistant Director |
Production | Ellen Gessert | Location Manager |
Art | Douglas Berkeley | Set Designer |
Lighting | Gary Tandrow | Chief Lighting Technician |
Sound | David Grant | Dialogue Editor |
Crew | Eric Winn | Craft Service |
Production | Will Sandoval | Production Assistant |
Sound | Chato Hill | Assistant Sound Editor |
Crew | Paul Tilden | Loader |
Camera | Chris Scurria | Dolly Grip |
Crew | David Menapace | Transportation Captain |
Art | China Fox | Assistant Property Master |
Directing | Marisa Ferrey | Second Second Assistant Director |
Camera | Tyger Belton | Second Assistant Camera |
Crew | Shawn Petersen | Post Production Assistant |
Camera | Ron Tondreau | Second Company Grip |
Production | Christopher Wolfe | Production Assistant |
Production | Rip Russell | Assistant Accountant |
Production | Roger Jones | Production Secretary |
Art | Patricia Owen | Assistant Art Director |
Production | Erin Wilhelm-Hilkey | Assistant Location Manager |
Costume & Make-Up | Kim Carleton | Costumer |
Costume & Make-Up | Kim Johnson | Costumer |
Art | Mike Sweeney | Assistant Property Master |
Art | Lance Gunnin | Construction Foreman |
Art | Paul Ashmore | Standby Painter |
Production | Tiffany Reinhard | Assistant Accountant |
Crew | Valerie Espinoza | Clearances Coordinator |
Production | Asha MacLeod | Production Assistant |
Production | Cris Corey | Production Assistant |
Production | Eric Bryant | Production Assistant |