Namludaki Adalet (1985)
Western filmlerine uzun bir ara veren Clint Eastwood, kendi yapım şirketi Malpaso Company ile yaptığı Pale Rider - 1985 ile yeniden at sırtında...Eastwood, western filmlerindeki tipik "ismi olmayan adam" tarzı bir rolle bilinmeyen bir yerlerden çıkıp madencilerin bulunduğu kasabaya geliyor ve kasaba halkını ezen güçlerin karşısına dikiliyor... Kasabanın güçlü kozları, Eastwood'u durdurmak için uzaklardan usta silahşörler kiralayıp getirince işler iyice karışıyor...Pale Rider, ağır ilerleyişine rağmen, ustalıkla kurgulanmış finaliyle, farklı bir Eastwood westerni.
Director:
Clint Eastwood
Writers:
Dennis Shryack, Michael Butler.
Directing | Clint Eastwood | Director |
Production | Clint Eastwood | Producer |
Sound | Lennie Niehaus | Original Music Composer |
Production | David Valdes | Associate Producer |
Directing | David Valdes | First Assistant Director |
Camera | Jack N. Green | Camera Operator |
Editing | Joel Cox | Editor |
Production | Phyllis Huffman | Casting |
Sound | Donald Harris | Music Editor |
Lighting | Tom Stern | Gaffer |
Costume & Make-Up | Deborah Hopper | Wardrobe Master |
Camera | Bruce Surtees | Director of Photography |
Sound | Rick Alexander | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Judie Hoyt | Producer's Assistant |
Art | Ernie Bishop | Set Decoration |
Art | Airick Kredell | Leadman |
Art | Edward C. Carfagno | Production Design |
Crew | James Winburn | Stunts |
Camera | Stephen St. John | Additional Camera |
Writing | Dennis Shryack | Screenplay |
Writing | Michael Butler | Screenplay |
Production | Fritz Manes | Executive Producer |
Production | Fritz Manes | Unit Production Manager |
Camera | Buzz Feitshans IV | Assistant Camera |
Crew | Buddy Van Horn | Stunt Coordinator |
Camera | Kirk Bales | Dolly Grip |
Camera | Charles Saldaña | Key Grip |
Sound | C. Darin Knight | Sound Mixer |
Crew | Bob Herron | Stunts |
Directing | Lloyd Nelson | Script Supervisor |
Crew | Donald L. Bolger | Cableman |
Production | Michael Maurer | Other |
Production | Michael Maurer | Producer's Assistant |
Directing | Matt Earl Beesley | Second Assistant Director |
Crew | Kerrie Cullen | Stunts |
Costume & Make-Up | Glenn Wright | Costume Supervisor |
Camera | Leo J. Napolitano | Additional Camera |
Crew | Walt La Rue | Stunts |
Sound | Jules Strasser | Boom Operator |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Effects Editor |
Sound | Les Fresholtz | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert G. Henderson | Supervising Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Kathryn Blondell | Hairstylist |
Camera | Mike Thomas | Assistant Camera |
Camera | Ed Ayer | Best Boy Grip |
Art | Edward Aiona | Property Master |
Crew | Chuck Gaspar | Special Effects |
Crew | Marco Barla | Unit Publicist |
Art | Michael Muscarella | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Darryl M. Athons | Wardrobe Master |
Camera | Marcia Reed | Still Photographer |
Directing | L. Dean Jones Jr. | Second Assistant Director |
Camera | Baird Steptoe | Assistant Camera |
Sound | Vern Poore | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Brad Edmiston | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Barbara Guedel | Makeup Artist |
Camera | Bill Young | Dolly Grip |
Crew | Keith Dillin | Transportation Captain |
Sound | Brooke Henderson Ward | Assistant Sound Editor |
Crew | Tom Ellison | Stunts |
Art | Robert E. Sessa | Set Designer |
Camera | Bruce D. Spellman | Grip |
Editing | Jack Garsha | Color Timer |
Camera | Tama Takahashi | Assistant Camera |
Art | Bob Lawless | Standby Painter |
Crew | Bill Miller | Transportation Coordinator |
Production | Linda Sony Kinney | Production Secretary |
Editing | John Morrisey | Assistant Editor |
Crew | Jay K. Fishburn | Animal Wrangler |
Crew | Jim Porter | Other |
Crew | Bill McCamby | Other |
Crew | Paul Calabria | Animal Wrangler |
Crew | Karin Dew | Animal Wrangler |
Crew | Leroy Hershkowitz | Stunts |