Wanted (2008)
Wesley hayattan nefret eden zayıf ruhlu ve tembel bir genç adamdır. Hayattan nefret etmek için iyi ve güçlü gerekçeleri de vardır, çünkü yaptığı her işte başarısızdır. Eziktir, kaybedendir, itilir, kakılır, hayatta başarısızlığın yaşayan örneğidir. Çalıştığı işyerinde patronu tarafından azarlanır. Evindeki durum da farksızdır. Wes sürekli kaybettiği ve aşağılandığı için çareyi yüksek dozda panik atak ilaçları kullanmakta bulmuştur.Fox adlı bir kadının hayatına girmesiyle birlikte Wes’in eski yaşantısı sona erecektir. Fox market alışverişi esnasında Wesley ile karşılaşır ve onu yanına alır. O andan itibaren Wes’in uzun süredir kayıp olduğu için artık unutulan babasının da Kardeşlik adlı bir gizli örgüt için çalışırken öldürüldüğü ortaya çıkar. Yüzyıllık bir geçmişi olan ve eğitimli suikastçilerden kurulu Kardeşlik’nin işlevi, kaderin önüne geçilemez emirlerini yerine getirmektir. Bu örgütün tek bir ilkesi vardır: Binlerce insanı kurtarmak için bir kişiyi öldüreceksin!
Director:
Timur Bekmambetov
Writers:
Michael Brandt, Derek Haas, Chris Morgan.
James McAvoy Wesley Gibson |
|
Angelina Jolie Fox |
|
Morgan Freeman Sloan |
|
Terence Stamp Pekwarsky |
|
Thomas Kretschmann Cross |
|
Common The Gunsmith |
|
Kristen Hager Cathy |
|
Marc Warren The Repairman |
|
David O'Hara Mr. X |
|
Dato Bakhtadze The Butcher |
|
Konstantin Khabenskiy The Exterminator |
|
Chris Pratt Barry |
|
Lorna Scott Janice |
|
Sophiya Haque Puya |
|
Brian Caspe The Pharmacist |
|
Mark O'Neal Co-Worker |
|
Bridget McManus Check-Out Girl |
|
Brad Calcaterra Assassin (uncredited) |
|
Mike Whyte Businessman (uncredited) |
|
Claudia DiBiccari Pedestrian (uncredited) |
|
Julia Copeland Driver (uncredited) |
Production | Iain Smith | Producer |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Camera | John Toll | Additional Photography |
Editing | Dallas Puett | Additional Editing |
Production | Roger Birnbaum | Executive Producer |
Production | Gary Barber | Executive Producer |
Art | Martin Vačkář | Art Direction |
Editing | David Brenner | Editor |
Production | Mindy Marin | Casting |
Crew | Nick Gillard | Stunt Coordinator |
Writing | Michael Brandt | Screenplay |
Writing | Derek Haas | Screenplay |
Art | Richard Roberts | Set Decoration |
Crew | Kenny Alexander | Stunts |
Costume & Make-Up | Carmel Jackson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carmel Jackson | Hairstylist |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Crew | Jophery C. Brown | Stunts |
Crew | Eunice Huthart | Stunt Double |
Visual Effects | Jon Farhat | Visual Effects Supervisor |
Art | John Myhre | Production Design |
Crew | Freddie Hice | Stunts |
Art | David Baxa | Art Direction |
Crew | Mic Rodgers | Stunt Coordinator |
Directing | Mic Rodgers | Second Unit Director |
Directing | Luc Etienne | First Assistant Director |
Camera | Mitchell Amundsen | Director of Photography |
Art | Patrick M. Sullivan | Art Direction |
Production | Jim Lemley | Producer |
Directing | Timur Bekmambetov | Director |
Production | Marc Platt | Producer |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Visual Effects | Stefen Fangmeier | Visual Effects Supervisor |
Production | Jeff Kirschenbaum | Executive Producer |
Crew | Leo Stransky | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Varvara Avdyushko | Costume Design |
Production | Geyer Kosinski | Executive Producer |
Production | Jason Netter | Producer |
Writing | Chris Morgan | Screenplay |
Production | Adam Siegel | Executive Producer |
Production | Marc Silvestri | Executive Producer |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Crew | Jason Rodriguez | Utility Stunts |
Writing | Mark Millar | Comic Book |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Directing | Dmitry Kiselev | Second Unit Director |
Crew | Veronika Bellová | Stunt Double |
Crew | Frank Ferrara | Stunt Driver |
Crew | Carl Paoli | Stunt Driver |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | Tim Trella | Stunts |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Camera | George Richmond | Camera Operator |
Camera | George Richmond | Steadicam Operator |
Crew | Mark Henson | Stunts |
Crew | Martin Hub | Stunt Coordinator |
Production | Sally French | Unit Production Manager |
Production | Sally French | Co-Producer |
Crew | C.C. Smiff | Fight Choreographer |
Crew | Debbie Evans | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Giovanni Casalnuovo | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Stanislava Šlosserová | Costume Supervisor |
Crew | Rick LeFevour | Stunt Coordinator |
Crew | Samantha MacIvor | Stunts |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunts |
Art | Chris Cleek | Assistant Art Director |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | René Stejskal | Makeup Designer |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Roy Farfel | Stunt Driver |
Sound | Frank A. Montaño | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Samuel Craven | Additional Editing |
Crew | Scott Workman | Stunt Driver |
Crew | James M. Halty | Stunts |
Art | Steven M. Saylor | Set Designer |
Directing | Lori Wyant | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Nancy Hancock | Makeup Artist |
Visual Effects | Juliette Yager | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Frances Hannon | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Frances Hannon | Makeup Designer |
Crew | Dean Bailey | Stunts |
Costume & Make-Up | Julie Dartnell | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Julie Dartnell | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Adéla Robová | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Adéla Robová | Hairstylist |
Sound | Petr Forejt | Production Sound Mixer |
Visual Effects | Craig Lyn | Visual Effects Supervisor |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Crew | Gary Baxley | Stunts |
Crew | Dominic Tuohy | Special Effects |
Crew | John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Gregory B. Peña | Costume Supervisor |
Crew | Chris Barnes | Stunt Double |
Crew | Cort Hessler | Stunt Driver |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Crew | Maurice Lee | Stunt Double |
Crew | Jaroslav Peterka | Stunts |
Crew | Jeff Shannon | Stunt Double |
Crew | Jindřich Klaus | Stunts |
Costume & Make-Up | Gemma Richards | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Gemma Richards | Hairstylist |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Art | David Vondrasek | Set Designer |
Production | Jared LeBoff | Co-Producer |
Crew | Riley Harper | Stunt Double |
Crew | Linda Perlin | Stunt Driver |
Art | Tomas Voth | Supervising Art Director |
Crew | Kevin Sorensen | Stunts |
Crew | Alicia Skirball | Stunt Double |
Camera | Rick James | Camera Trainee |
Art | Katerina Koutská | Set Designer |
Crew | Ivo Zubaty | Stunts |
Crew | Richard C. Taylor | Utility Stunts |
Crew | Keith Tellez | Stunts |
Crew | Rudra Banerji | Set Production Assistant |
Crew | Todd Rogers Terry | Stunts |
Crew | Rudolf Vrba | Stunt Double |
Crew | Ross A. Jordan | Stunt Driver |
Crew | Leonard Woodcock | Stunts |
Costume & Make-Up | Linda de Vetta | Makeup Artist |
Crew | Greg Tracy | Stunts |
Writing | J.G. Jones | Comic Book |
Art | Bara Bucherova | Assistant Set Decoration |
Art | Frantisek Weber | Set Designer |
Art | Allan M. Fleischmann | Set Designer |
Crew | Roman Spacil | Stunts |