Köstebek (1999)
En İyi Film Dahil 7 Dalda Oscar Adayı! Sıradan bir adamın ve büyük bir döngünün parçası olan kanunsuzların hayatlarının kavgasını verdikleri güçlü ve sürükleyici Köstebek, sizi koltukarınıza çivileyecek. Akademi Ödüllü® iki yıldız oyuncu Al Pacino ve Russell Crowe halkın sağlığını tehlikeye atan bir sorunla, sırt sırta vererek duygu yüklü bir mücadele sürdürüyorlar. Ve de şirket devlerinin kendilerini kurtarmak için nasıl yöntemlere başvurduklarını öğrenmeleri fazla uzun sürmüyor.
Director:
Michael Mann
Writers:
Eric Roth, Michael Mann.
Al Pacino Lowell Bergman |
|
Russell Crowe Jeffrey Wigand |
|
Christopher Plummer Mike Wallace |
|
Diane Venora Liane Wigand |
|
Philip Baker Hall Don Hewitt |
|
Lindsay Crouse Sharon Tiller |
|
Debi Mazar Debbie De Luca |
|
Stephen Tobolowsky Eric Kluster |
|
Colm Feore Richard Scruggs |
|
Bruce McGill Ron Motley |
|
Gina Gershon Helen Caperelli |
|
Michael Gambon Thomas Sandefur |
|
Rip Torn John Scanlon |
|
Lynne Thigpen Mrs. Williams |
|
Hallie Eisenberg Barbara Wigand |
|
Michael Paul Chan Norman the Cameraman |
|
Linda Hart Mrs. Wigand |
|
Robert Harper Mark Stern |
|
Nestor Serrano FBI Agent Robertson |
|
Pete Hamill NY Times Reporter |
|
Wings Hauser Tobacco Lawyer |
|
Cliff Curtis Sheikh Fadlallah |
|
Renee Olstead Deborah Wigand |
|
Michael Moore Michael Moore |
|
Gary Sandy Sandefur's Lawyer |
|
Willie C. Carpenter John Harris |
|
Paul Butler Charlie Phillips |
|
Jack Palladino Jack Palladino |
|
Megan Odebash Sandra Sutherland |
|
Roger Bart Seelbach Hotel Manager |
|
Sayed Badreya Hezbollah Head Gunman |
|
Chris Ufland Doug Oliver - FDA |
|
Douglas McGrath Private Investigator |
|
Bill Sage Intense Young Intern |
|
Joseph Hindy Baldo the Editor |
|
Dennis Garber FBI Agent #1 |
|
Tim Grimm FBI Agent #2 |
|
Paul Perri Geologist / FBI Man |
|
Wanda De Jesus Geologist / FBI Woman |
|
Robert Patrick Brink Policeman |
|
V.J. Foster Bill Felling |
|
James Harper FBI Agent #3 |
|
Eyal Podell Lowell's Son |
|
Breckin Meyer Sharon's Son |
|
David Roberson John Telefarro |
|
David Clyde Carr Local Newscaster |
|
Vyto Ruginis Junior Lawyer |
|
Saemi Nakamura Japanese Waitress |
|
Knox White Soundman |
|
Phil Hawn Businessman at Airport (uncredited) |
|
Zane Lamprey Man at Airport (uncredited) |
|
Robert Malone Businessman at Airport (uncredited) |
|
Vin Morreale Jr Al Pacino's Double (uncredited) |
|
Robert D. Parham Lawyer (uncredited) |
|
Roger Phenix TV Camera Crew at Trial (uncredited) |
Writing | Eric Roth | Screenplay |
Art | Brian Morris | Production Design |
Writing | Michael Mann | Screenplay |
Directing | Michael Mann | Director |
Production | Michael Mann | Producer |
Production | Pieter Jan Brugge | Producer |
Editing | William Goldenberg | Editor |
Editing | Paul Rubell | Editor |
Production | Bonnie Timmermann | Casting |
Sound | Lisa Gerrard | Original Music Composer |
Sound | Nicholas R. Allen | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Anna B. Sheppard | Costume Design |
Crew | John E. Gray | Special Effects Coordinator |
Art | James E. Tocci | Art Direction |
Camera | Dante Spinotti | Director of Photography |
Art | Margie Stone McShirley | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Department Head |
Crew | Joel Kramer | Stunt Coordinator |
Art | John Kasarda | Art Direction |
Editing | David Rosenbloom | Editor |
Sound | Arvo Pärt | Additional Soundtrack |
Art | Avishay Avivi | Art Direction |
Sound | Pieter Bourke | Original Music Composer |
Production | Avi Kleinberger | Line Producer |
Art | Robert DiGrigoli | Construction Coordinator |
Art | Steven Schwartz | Assistant Art Director |
Directing | Michael Waxman | Assistant Director |
Production | Michael Waxman | Co-Producer |
Production | Gusmano Cesaretti | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Michele Michel | Assistant Costume Designer |
Sound | Gregg Baxter | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Chris Watts | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jeni Lee Dinkel | Makeup Artist |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Julie Pitkanen | Script Supervisor |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Art | Robert A. Blackburn | Construction Coordinator |
Sound | Gregory King | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregory King | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Yann Delpuech | Sound Effects Editor |
Sound | Craig Heath | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Judith A. Cory | Hairstylist |
Camera | Frank Connor | Still Photographer |
Visual Effects | Travis Baumann | Digital Compositors |
Costume & Make-Up | Bill Myer | Makeup Artist |
Production | Stephen Lim | Unit Production Manager |
Art | Erik Olson | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Carolyn Dessert | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Julie Glick | Set Costumer |
Production | Alison E. McBryde | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Emily Loreto | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Leah Brown | Set Costumer |
Sound | Lee Orloff | Production Sound Mixer |
Sound | Brian Risner | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Esther Ben-Noon | Makeup Artist |
Writing | Marie Brenner | Story |
Crew | Paul Shane Durazo | Loader |
Sound | David Abrahamsen | Sound Designer |
Costume & Make-Up | Heidi Kulow | Makeup Artist |
Directing | Jody Spilkoman | Second Second Assistant Director |