Sinek (1986)
Seth Brundle, karizmatik bir karakteri olan, hafif çılgın bir bilim adamıdır. Kadın gazeteci Veronica Quaife, maddenin teleportasyonu yani ışınlanma üzerinde çalışan bu genç dahiyi haber konusu yapmıştır. Genç kadın Brundle'ın ilk defa bir canlıyı ışınlamayı başardığı zafer anına şahit olur. Ancak ışınlanma modülüne Brundle ile birlikte girmiş olan küçücük bir sinek, herkesin gözünden kaçmıştır. Genç bilim adamı ve güzel gazeteci arasında gelişen duygusal yakınlaşma, kısa süre içinde Brundle'da gelişen ruhsal ve fiziksel farklılıklar tarafından gölgelenecektir. Brundle'ın moleküler yapısının bir sineğinkiyle birbirine karışmış olduğu anlaşıldığında, iki sevgilinin gözleri önünde gerçekleşen acı verici trasformasyon süreci, zamana karşı bir yarışa dönüşür. 1958 tarihli kült yapımın David Cronenberg tarafından bu tekrar çekimi, yeteri kadar özgün olduğu gibi, içerdiği duygusal ve dramatik gerilimle de göz dolduruyor. Üstelik selefi, hiç de fena sayılmayacak bir eserken...
Director:
David Cronenberg
Writers:
David Cronenberg, Charles Edward Pogue.
Jeff Goldblum Seth Brundle |
|
Geena Davis Veronica Quaife |
|
John Getz Stathis Borans |
|
Joy Boushel Tawny |
|
Leslie Carlson Dr. Brent Cheevers |
|
George Chuvalo Marky |
|
Michael Copeman 2nd Man in Bar |
|
David Cronenberg Gynecologist |
|
Carol Lazare Nurse |
|
Shawn Hewitt Clerk |
|
Typhoon Baboon (uncredited) |
|
Ann Green Restaurant Patron (uncredited) |
Writing | David Cronenberg | Screenplay |
Directing | David Cronenberg | Director |
Editing | Ronald Sanders | Editor |
Sound | Howard Shore | Original Music Composer |
Sound | Howard Shore | Conductor |
Crew | Louis Craig | Special Effects |
Art | Paul Hotte | Assistant Property Master |
Art | James McAteer | Set Designer |
Camera | Mark Irwin | Director of Photography |
Production | Deirdre Bowen | Casting |
Art | Carol Spier | Production Design |
Sound | David Evans | Supervising Sound Editor |
Production | David Coatsworth | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Denise Cronenberg | Costume Design |
Sound | Jim Weidman | Music Editor |
Editing | Kant Pan | Assistant Editor |
Art | Elinor Rose Galbraith | Set Decoration |
Production | Stuart Cornfeld | Producer |
Sound | Gerry Humphreys | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Susan Shipton | Assistant Editor |
Art | Wayne Fitzgerald | Title Designer |
Crew | Clark Johnson | Special Effects |
Directing | Kim H. Winther | Second Assistant Director |
Directing | Patricia Rozema | Third Assistant Director |
Sound | David Giammarco | Assistant Sound Editor |
Writing | Charles Edward Pogue | Screenplay |
Visual Effects | Chris Walas | Creature Design |
Sound | Michael Boddicker | Musician |
Visual Effects | Lee Wilson | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Hoyt Yeatman | Visual Effects Supervisor |
Sound | Don White | ADR Recordist |
Sound | Don White | Foley Mixer |
Sound | Steve Munro | Assistant Sound Editor |
Sound | Terry Burke | Foley Artist |
Sound | Richard Cadger | Dialogue Editor |
Sound | Wayne Griffin | Supervising Sound Editor |
Crew | Dwayne McLean | Stunt Coordinator |
Crew | Ted Ross | Special Effects |
Costume & Make-Up | Shonagh Jabour | Makeup Artist |
Production | Marc Boyman | Co-Producer |
Sound | Susan Maggi | Assistant Sound Editor |
Sound | Jane Tattersall | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Trysha Bakker | Wardrobe Master |
Directing | John Board | First Assistant Director |
Crew | Susan C. MacQuarrie | Craft Service |
Directing | Tom Quinn | Third Assistant Director |
Art | Rolf Harvey | Art Direction |
Visual Effects | Paul Griffin | Senior Animator |
Art | Joe Curtin | Construction Manager |
Sound | Robin O'Donoghue | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Prudence Emery | Unit Publicist |
Production | Kip Ohman | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Ivan Lynch | Hairstylist |
Art | Nancey Pankiw | First Assistant Art Direction |
Art | Marc Corriveau | Property Master |
Crew | Nick Kosonic | Scenic Artist |
Sound | Robin Leigh | ADR Editor |
Visual Effects | Katherine Kean | Animation |
Visual Effects | Mitchell Rothzeid | Animation |
Lighting | Scotty Allan | Gaffer |
Camera | Robin Miller | Additional Photography |
Camera | Kenneth Post | Additional Photography |
Camera | Attila Dory | Still Photographer |
Editing | Michael Rea | First Assistant Editor |
Crew | Matthew Wolchock | Transportation Coordinator |
Directing | Gillian Richardson | Script Supervisor |
Production | Howard Rothschild | Location Manager |
Crew | Michael Lennick | Technical Advisor |
Visual Effects | Tom Bisogno | CG Animator |
Writing | George Langelaan | Short Story |
Sound | Michael Followes | Assistant Sound Editor |
Art | Gary Kanew | Title Designer |
Sound | Bryan Day | Production Sound Mixer |
Production | Debbie Cooke | Production Coordinator |
Sound | Homer Denison | Orchestrator |
Visual Effects | Lesley Mallgrave | Visual Effects Supervisor |
Art | Danielle Fleury | Set Dresser |
Production | Randy Auerbach | Producer's Assistant |
Camera | Mark Manchester | Key Grip |
Production | Rick Schmidlin | Producer's Assistant |
Lighting | Sam Bojin | Electrician |
Production | Doreen Davis | Production Accountant |
Camera | Charlotte Disher | Camera Trainee |
Editing | Jack Hooper | Negative Cutter |
Art | Ian Wheatley | Assistant Set Dresser |
Sound | Michael LaCroix | Production Sound Mixer |
Sound | Richard Bissill | Musician |
Sound | Skaila Kanga | Musician |
Sound | Jonathan Snowden | Musician |
Crew | Donald Engel | Carpenter |
Camera | David Hynes | Dolly Grip |
Art | Ian Fraser | Head Carpenter |
Crew | Brent Meyer | Stunt Double |
Camera | Donna Mobbs | Second Assistant Camera |
Camera | Marvin Midwicki | First Assistant Camera |
Art | Gary Jack | Set Dresser |
Production | Carol McBride | Post Production Coordinator |
Visual Effects | Tony Laudati | Creature Effects Technical Director |
Sound | Pat Calvert | Assistant Sound Editor |
Sound | Sandra Moffat | Assistant Sound Editor |
Camera | Don Payne | Grip |
Lighting | Ian D. Scott | Electrician |
Lighting | David Willetts | Best Boy Electric |
Editing | Cherie MacNeill | Assistant Editor |
Crew | Doron Kernerman | Stunt Double |
Production | Susan Kinnevy | Producer's Assistant |
Production | Barbara Mainguy | Producer's Assistant |
Crew | Romuald Sunny | Stunt Double |