Korkusuz

Korkusuz (2003)

FantastikAksiyonSuçBilim-KurguGerilim

Avukat Matt Murdock (Ben Affleck), kör olmasına rağmen, diğer 4 duyusu çok gelişmiştir. Gündüzleri avukat kimliğiyle güçsüz insanları kötü işleyen adalet mekanizmasına karşı koruyan Murdock, geceleri de Daredevil olarak şehri kötülerden arındırmaktadır. Film, Daredevil'ın yıpratıcı bir mücadelenin ardından bir kiliseye düşmesiyle başlar. Kendisine her zaman destek vermiş olan rahibin elini tutmasıyla gücünü yeniden kazanmaya başlayan süper kahraman, çocukluğunu ve olayların başlangıcını hatırlamaya başlar. Babasıyla olan ilişkisi, Elektra ve nefret ettiği Kingpin'i hatırlar. Tabii ki maç daha bitmemiştir ve başta babasının anıları olmak üzere, herkes onun ayağa kalkmasını dilemektedir...

Director: Mark Steven Johnson
Writer: Mark Steven Johnson

Release Date: 2003-02-14
Status: Released
Run time: 103 min / 1:43
Budget: $78,000,000
Revenue: $179,179,718
Production Companies : Marvel Enterprises, New Regency Pictures, Epsilon Motion Pictures, Regency Enterprises, 20th Century Fox
Production Country: United States of America

IMDB

http://marvel.com/movies/movie/12/daredevil


Casts

Ben Affleck
Matt Murdock / Daredevil
Jennifer Garner
Elektra Natchios / Elektra
Colin Farrell
Lester / Bullseye
Michael Clarke Duncan
Wilson Fisk / The Kingpin
Jon Favreau
Franklin "Foggy" Nelson
Scott Terra
Young Matt
Ellen Pompeo
Karen Page
Joe Pantoliano
Ben Urich
Leland Orser
Wesley Owen Welch
Lennie Loftin
Nick Manolis
Erick Avari
Nikolas Natchios
Derrick O'Connor
Father Everett
Paul Ben-Victor
Jose Quesada
David Keith
Jack Murdock
Frankie J. Allison
Abusive Father
Joe J. Garcia
Meat Packer
John Rothman
Quesada Attorney
Jim Fitzgerald
Ring Announcer
Casey McCarthy
Angela Sutton
Louis Bernstein
Judge #1
Josie DiVincenzo
Josie
Jorge Noa
NY Cop #1
Levett M. Washington
Kid #1
Alberto Gutierrez
Kid #2
Lakeith S. Evans
Kid #3
Stefanos Miltsakakis
Stavros
Pat Crawford Brown
Old Lady on Plane
Carrie Geiben
Flight Attendant
Luke Strode
Little Boy
Bruce Mibach
Rookie Cop
David Doty
Drunken Englishman
Ron Mathews
Sharpshooter
Kevin Smith
Jack Kirby, Forensic Assistant
Daniel B. Wing
Quesada's Friend #1
Jeff Padilla
Quesada's Friend #2
Dan Brinkle
Boxing Referee #1
Jack Reiss
Boxing Referee #2
Stan Lee
Old Man at Crossing
Sonya Didenko
Quesada's Friend #3
Greg 'Christopher' Smith
Swat Leader
Christopher Prescott
Policeman
Ari Randall
Waitress
John S. Bakas
Greek Priest
Greg Collins
Fisk Bodyguard
Robert Iler
Bully #1
Chad Tucker
Bully #2
Jamie Mahoney
Bully #3
Jorn H. Winther
Stavros' Friend
Frank Miller
Man with Pen in Head
Christian Boeving
Bodyguard (uncredited)
Adam Blake Boswell
Irish Drunk (uncredited)
David Burrows
Man at the Ball (uncredited)
Carlo Corazon
Gangster at Bar (uncredited)
Michael Duisenberg
Bartender (uncredited)
Halley Eveland
Boy at Funeral (uncredited)
Claudine Farrell
Girl in Pub / Voice on Answering Machine (uncredited)
André Gordon
Body Guard (uncredited)
Douglas Haase
Party Member (uncredited)
Kane Hodder
Fallon's Bodyguard (uncredited)
Ted Hollis
Pedestrian (uncredited)
Suzie Johnson
Dancer at Party (uncredited)
Boyd Kelly
UPS Man (uncredited)
Tina Lorraine
Model at Ball (uncredited)
Mark Margolis
Fallon (uncredited)
Rebecca Michael
Dancer at Party (uncredited)
Kelly Nish
Girl on Playground (uncredited)
Brian M. Olson
Dancer at Party (uncredited)
Kevin Porter
Bodyguard (uncredited)
Tanoai Reed
Pool Hall Thug (uncredited)
Thierry Segall
Photographer (uncredited)
Sandra Teles
Woman at the Ball (uncredited)
Nancy Wetzel
Kate (uncredited)
Patrick Williams
Tavern Patron (uncredited)

Crew

Production Arnon Milchan Producer
Writing Frank Miller Characters
Sound Graeme Revell Original Music Composer
Production Bernard Williams Executive Producer
Production Bernard Williams Unit Production Manager
Production Donna Isaacson Casting
Editing Dennis Virkler Editor
Art Victor J. Zolfo Set Decoration
Sound Steve Boeddeker Sound Designer
Production Stan Lee Executive Producer
Production Avi Arad Producer
Costume & Make-Up James Acheson Costume Design
Production Kevin Feige Co-Producer
Costume & Make-Up Donna O'Neal Key Set Costumer
Art James E. Tocci Art Direction
Art Justin Scoppa Jr. Art Direction
Editing Steve Bowen Digital Color Timer
Editing Ben Estrada Digital Colorist
Editing Jim Passon Color Timer
Production Gary Foster Producer
Crew Tony Brubaker Stunt Double
Art Barry Chusid Production Design
Writing Mark Steven Johnson Screenplay
Directing Mark Steven Johnson Director
Editing Armen Minasian Editor
Camera Alexander Witt Second Unit Director of Photography
Camera Ericson Core Director of Photography
Production Bill Carraro Production Manager
Production Bill Carraro Line Producer
Costume & Make-Up Tegan Taylor Makeup Artist
Costume & Make-Up Deborah La Mia Denaver Makeup Department Head
Costume & Make-Up Matthew W. Mungle Makeup Designer
Sound Dave Jordan Music Supervisor
Sound Tim Simonec Conductor
Production Becki Cross Trujillo Co-Producer
Sound R.J. Kizer ADR Editor
Production Eyde Belasco Casting
Production Kim H. Winther Associate Producer
Directing Kim H. Winther First Assistant Director
Editing Randy Bricker Assistant Editor
Sound Tim Gomillion Sound Recordist
Sound Mildred Iatrou Dialogue Editor
Sound David Lucarelli ADR Recordist
Sound Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Sound John Murray Foley Supervisor
Sound Charleen Richards ADR Mixer
Sound Dennis Rogers Sound Recordist
Crew Peter S. Elliot Visual Effects Editor
Production Caitlin McKenna-Wilkinson ADR Voice Casting
Crew Patrick Esposito Post Production Supervisor
Art Gerald Sullivan Assistant Art Director
Production Kathleen M. Courtney Associate Producer
Costume & Make-Up Clinton Wayne Prosthetic Makeup Artist
Art Marc Baird Storyboard Artist
Art Carmine Goglia Standby Painter
Crew Tom Devlin Makeup Effects
Art P. Scott Bailey Set Dresser
Lighting Tom Anderson Electrician
Visual Effects Kevin VanHook Visual Effects Supervisor
Art Scott Maginnis Property Master
Sound Scott Stambler Music Editor
Crew Jeff Imada Stunt Coordinator
Crew Jeff Imada Martial Arts Choreographer
Visual Effects Rich Thorne Visual Effects Supervisor
Directing Rich Thorne Second Unit Director
Crew Mark Vollmers Marine Coordinator
Lighting Antonio Soriano Gaffer
Art Greg Berry Set Designer
Camera Craig Haagensen Second Unit Director of Photography
Visual Effects Nancy Bernstein Visual Effects Producer
Crew G.A. Aguilar Stunts
Art Tim Flattery Production Illustrator
Art Jamie Neese Art Department Coordinator
Production Sara E. White Production Supervisor
Lighting Carl Boles Gaffer
Camera Jeffery J. Tufano Additional Camera
Art Darrell L. Wight Set Designer
Camera Jacques Jouffret Steadicam Operator
Camera Ken Fisher Camera Operator
Crew John McLeod Special Effects Coordinator
Costume & Make-Up Lisa Lovaas Costume Supervisor
Costume & Make-Up John E. Jackson Makeup Artist
Art Lorrie Campbell Set Designer
Editing Matthew Schmidt First Assistant Editor
Sound Ted Caplan Foley Editor
Crew Damon Caro Stunt Coordinator
Crew Chris Romano Technical Supervisor
Sound Doug Hemphill Sound Re-Recording Mixer
Sound Erik Aadahl Sound Effects Editor
Sound Susan Dawes Dialogue Editor
Sound Jay Wilkinson Sound Effects Editor
Sound Dave Kulczycki Sound Effects Editor
Art Julia K. Levine Set Designer
Sound Blake R. Cornett Second Assistant Sound
Editing Emily Wallin First Assistant Editor
Visual Effects Ray McIntyre Jr. Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Michael Reitz Hairstylist
Sound John A. Larsen Supervising Sound Editor
Sound David C. Hughes Sound Effects Editor
Visual Effects Mark Dornfeld Visual Effects Supervisor
Production Michelle Brattson Assistant Production Coordinator
Camera Zade Rosenthal Still Photographer
Art Damon Michael Gordon Location Scout
Camera Colin Anderson Steadicam Operator
Sound Ashley Revell Music Editor
Crew Craig Fehrman Transportation Coordinator
Art Yann Denoual Sculptor
Art Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Visual Effects Cosmas Paul Bolger Jr. Visual Effects Supervisor
Camera Craig Fikse Additional Camera
Crew Kris Kobzina Makeup Effects
Editing Amy Tompkins Digital Intermediate Editor
Costume & Make-Up Patricia Miller Hair Department Head
Camera Hopper Stone Still Photographer
Crew Alex L. Worman Unit Publicist
Camera John Trapman Camera Operator
Sound Stephanie Lowry Music Editor
Crew Gus Duron Visual Effects Editor
Art Richard Brunton Leadman
Costume & Make-Up Elle Elliott Hairstylist
Costume & Make-Up Kerry Mendenhall Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Janine Rath Hairstylist
Costume & Make-Up Norma Lee Hairstylist
Costume & Make-Up Whitney James Makeup Artist
Costume & Make-Up Jamie Kelman Makeup Department Head
Crew Charles O'Brien Makeup Effects
Crew Eddie Vargas Makeup Effects
Art Joseph Gray Construction Foreman
Art David M. Milstien Leadman
Sound Donald Sylvester ADR Supervisor
Sound James Bolt Additional Sound Re-Recording Mixer
Crew Mike Hardison CG Supervisor
Visual Effects Lee Berger Visual Effects Producer
Visual Effects Rachel Fondiller Visual Effects Producer
Visual Effects John Kilkenny Visual Effects Producer
Crew Shannon Leigh Olds Visual Effects Editor
Visual Effects Derek Spears Visual Effects Supervisor
Visual Effects Erik De Boer Animation Supervisor
Visual Effects Steve Ziolkowski Animation Supervisor
Lighting Charles Meere III Rigging Gaffer
Crew Samuel R. Harrison III Video Assist Operator
Crew Michael J. Hogan Video Assist Operator
Crew David Schmalz Video Assist Operator
Costume & Make-Up Brenda Donoho Set Costumer
Production Rose Viggiano Location Manager
Directing Rebecca Robertson Script Supervisor
Production France Myung Fagin Location Manager
Crew Barbara Bass Studio Teachers
Production Christopher Aubin Production Accountant
Sound Derek Casari Sound Engineer
Sound Skip Longfellow First Assistant Sound Editor
Sound Ken Kugler Orchestrator
Production Chris Castaldi Key Set Production Assistant
Production Bruce Devan Line Producer
Production Tom Sullivan Production Consultant
Crew Bill McAdams Jr. Stand In
Camera Rick Pratt Grip
Lighting John W. DeBlau Gaffer
Lighting Tom Percarpio Best Boy Electric
Lighting Dave McAllister Rigging Grip
Sound Peter J. Devlin Sound Mixer
Crew Timothy Michael Cairns Quality Control Supervisor
Visual Effects Mike Edmonson Special Effects Supervisor
Sound Kevin Cerchiai Boom Operator
Camera Paul Santoni Underwater Camera
Art Marny Nahrwold Art Department Assistant
Art Michael Spitaletto Painter
Camera Richard Mosier First Assistant Camera
Crew Chris Winn Craft Service
Crew Tyler Foell Digital Effects Supervisor
Crew Marcelle 'Kitty' Dutton Driver
Crew Melanie Banders Loader
Crew Michael Ralph Price Picture Car Coordinator
Crew Lonnie A. Mathes Post Production Assistant
Crew Dennis Nelson Projection
Crew Tony Chavez Propmaker
Crew Christopher Woodworth Scenic Artist
Crew Joseph Keideth Security
Crew Ericka Bryce Set Medic
Crew Stephen Dudycha Set Production Assistant
Crew Eugene Vendrovsky Software Engineer
Crew Samson Bamimore Systems Administrators & Support
Crew Jay Krueger Utility Stunts
Directing John Glasser Assistant Director
Editing Chris McClintock Editorial Production Assistant
Lighting Arthur Jeppe Lighting Supervisor
Lighting Timothy McCrary Lighting Technician
Production Nicole Kwak Production Coordinator
Production Brian Cooper Production Office Coordinator
Sound Glenn E. Berkovitz Production Sound Mixer
Sound Mark Curry Scoring Mixer
Visual Effects Tony Barraza Digital Compositors
Visual Effects L. Patrick McCormack Visual Effects Coordinator
Crew Paula Bonhomme Digital Producer
Visual Effects Moriba Duncan Modeling
Camera Mark 'Boylee' Boyle Second Assistant Camera
Crew Chuck Martinez Cast Driver
Camera Kyle Carden Best Boy Grip
Costume & Make-Up Amy Arnold Costumer
Editing Gary Burritt Negative Cutter
Crew Marc Banich Special Effects Technician
Camera Colin Edwards Key Grip
Sound M.B. Gordy Musician
Art Charles Khoury Title Designer
Camera Steve Briante Camera Loader
Camera Richard L. Carden Dolly Grip
Crew Catherine Pittman Animal Coordinator
Directing Richard Oswald Second Assistant Director
Lighting Joe Mancewicz Rigging Supervisor
Visual Effects Serge Riou Visual Effects Production Manager
Visual Effects Harry Lam Compositing Supervisor
Production Susanne Lariviere First Assistant Accountant
Lighting Mike Bonnaud Assistant Chief Lighting Technician
Visual Effects Dylan Cole Matte Painter
Art Jane Fitts Graphic Designer
Production Anna Bradley Extras Casting Assistant
Art Douglas J. Stewart Textile Artist
Directing Steve Battaglia Second Second Assistant Director
Editing Terra Bliss Digital Intermediate Producer
Sound Karen Harper Vocals
Visual Effects Traci Asher Visual Effects Production Assistant
Camera Giselle Brewton Assistant Camera
Production Marisa Clayton Post Production Coordinator
Production Robert Cavalluzzo Assistant Location Manager
Production Jack LeVangia Location Assistant
Production Angela Athayde Additional Production Assistant
Visual Effects Jeff McLean Compositing Lead
Visual Effects Pavan Balagam Digital Compositor
Production Jennifer Bender Extras Casting
Production Joanie Selden Payroll Accountant
Production LaChanda Alexander Production Assistant
Production Michael Taylor Production Executive
Production Heather Moses Production Secretary
Production Dakau Jackson Second Assistant Accountant

Similar Movies