Sıkı Atışlar (1991)
Zamanının en popüler Hollywood filmleriyle dalga geçen Hot Shots, Charlie Sheen ve Cary Elwes'in başrollerini paylaştığı seyrine doyum olmayan bir komedi. Top Gun, Gone With the Wind, 9 1/2 Weeks gibi filmlere yaptığı komik göndermelerle tam bir eğlencelik.Uçak pilotu Topper Harley (Sheen) babasının kötü şöhreti altında ezilirken, bir taraftan da rakibi Kent (Elwes) ile her konuda mücadele etmektedir. Tüm bunlar olurken çok tehlikeli bir görev de onları beklemektedir.
Director: Jim Abrahams
Charlie Sheen Topper Harley / Rhett Butler / Superman |
|
Cary Elwes Kent Gregory |
|
Valeria Golino Ramada Thompson / Scarlett O'Hara / Lois Lane |
|
Lloyd Bridges Admiral Benson |
|
Kevin Dunn Lt. Commander Block |
|
Jon Cryer Jim 'Wash Out' Pfaffenbach |
|
William O'Leary Pete 'Dead Meat' Thompson |
|
Kristy Swanson Kowalski |
|
Efrem Zimbalist Jr. Wilson |
|
Bill Irwin Buzz Harley |
|
Heidi Swedberg Mrs. 'Dead Meat' Thompson |
|
Bruce A. Young 'Red' Herring |
|
Ryan Stiles 'Mailman' Farnham |
|
Rino Thunder Owatonna 'The Old One' |
|
Mark Arnott Rosener |
|
Ryan Cutrona Captain Margolis |
|
Don Lake Doctor |
|
Kelly Connell Air Controller |
|
Tony Simotes Ambulance Driver |
|
Don Luce Paramedic |
|
Judith Kahan Nurse |
|
Jeff Bright Communications Officer |
|
Jimmy Lennon Jr. Ring Announcer |
|
Marie Thomas-Foster Francine |
|
Ryan Fitzgerald Scooter |
|
Al Clegg Jazz |
|
Pat Proft Lawrence Lipps |
|
Marc Shaiman Piano Player |
|
Cylk Cozart Drill Sergeant #1 |
|
Christopher J. Keene Drill Sergeant #2 |
|
Ed Herschlar Rabbi |
|
Jimmie Ray Weeks Amish Man |
|
Annie O'Donnell Amish Woman |
|
Mack Yamaguchi Eskimo |
|
Charles Barkley Charles Barkley |
|
Bill Laimbeer Bill Laimbeer |
|
Eugene Greytak Pope John Paul II |
|
Tony Lorea Humphrey 'Bogie' Bogart |
|
Jerry Haleva Saddam Hussein |
|
Bob Lenz Elvis 'The King' Presley |
|
Willie Collins Liberace |
|
Robert Puro Precocious Paper Boy |
|
Richard Lasting Handsome Milkman |
|
Elston Ridgle Boxer #1 |
|
Max Jones Boxer #2 |
|
Christopher Doyle Conspiratorial Crewman |
|
Pablo Prietto Parking Valet |
|
John Bankson Parking Valet |
|
Nancy Abrahams Family in Front of TV Store |
|
Joseph Abrahams Family in Front of TV Store |
|
Jamie Abrahams Family in Front of TV Store |
|
Cary Brayboy Sleepy Weasel Squadron |
|
Tony Moreno Sleepy Weasel Squadron |
|
Kevin Eads Sleepy Weasel Squadron |
|
Dave Oliver Sleepy Weasel Squadron |
|
Richard Emanuelle Sleepy Weasel Squadron |
|
Kip Pierce Sleepy Weasel Squadron |
|
Brent Freeman Sleepy Weasel Squadron |
|
Kenton Steger Sleepy Weasel Squadron |
|
Craig McIntosh Sleepy Weasel Squadron |
|
Sean Wright Sleepy Weasel Squadron |
|
Joe Allegro Sleepy Weasel Squadron |
|
Jack I. Bernstein Rabinowitz (uncredited) |
Art | William A. Elliott | Production Design |
Production | Mali Finn | Casting |
Camera | Bill Butler | Director of Photography |
Editing | Jane Kurson | Editor |
Production | Stephen McEveety | Unit Production Manager |
Production | Stephen McEveety | Associate Producer |
Production | Rodney Liber | Production Executive |
Costume & Make-Up | Mark Peterson | Costume Supervisor |
Directing | Jim Abrahams | Director |
Writing | Jim Abrahams | Writer |
Visual Effects | Mat Beck | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Mary Malin | Costume Design |
Art | Greg Papalia | Supervising Art Director |
Sound | David B. Cohn | Sound Editor |
Editing | Eric A. Sears | Editor |
Art | Jerie Kelter | Set Decoration |
Production | Bill Badalato | Producer |
Production | Pat Proft | Executive Producer |
Writing | Pat Proft | Writer |
Visual Effects | Erik Henry | Visual Effects Coordinator |
Production | Greg Norberg | Associate Producer |
Sound | Sylvester Levay | Original Music Composer |
Production | Janet Graham | Associate Producer |
Editing | Jonathan Chibnall | First Assistant Editor |
Crew | Matt Rebenkoff | Set Production Assistant |
Crew | Phil Cory | Special Effects Coordinator |
Sound | Richard Kite | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Allan A. Apone | Makeup Designer |
Crew | Ernie F. Orsatti | Stunt Coordinator |
Directing | Ernie F. Orsatti | Second Unit Director |
Crew | BJ Davis | Stunts |
Visual Effects | Robert Stadd | Visual Effects Producer |
Crew | Andy Gill | Utility Stunts |
Crew | Roger Bojarski Jr. | Driver |
Crew | Lester Wilson | Choreographer |
Crew | Steve Wright | Digital Effects Supervisor |
Sound | Randy Singer | Foley Recordist |
Costume & Make-Up | Ann Masterson | Makeup Department Head |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Directing | Tom Davies | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Laurel Frushour | Set Costumer |
Crew | Jake Brake | Stunt Double |
Sound | Greg Orloff | Foley Mixer |
Art | Don Miloyevich | Property Master |
Art | Robert Lucas | Leadman |
Visual Effects | Jeff Burks | Animation Supervisor |
Crew | Jody Rogers | Visual Effects Editor |
Camera | Marsha Blackburn | Still Photographer |
Crew | Gary Shephard | Transportation Coordinator |
Crew | Noon Orsatti | Stunts |
Sound | Randle Akerson | Supervising Sound Editor |
Crew | Jessica Drake | Dialect Coach |
Sound | Renée Tondelli | ADR Editor |
Sound | Jeffrey M. Jones | Production Sound Mixer |
Production | Ronald L. Carr | Location Manager |
Sound | Thomas Causey | Sound Mixer |
Crew | William Ballard | Transportation Captain |
Editing | Phil Hetos | Color Timer |
Directing | Jack I. Bernstein | Other |
Crew | Scott Crabbe | Video Assist Operator |
Camera | Nico Bally | Grip |
Crew | Ted Yonenaka | Craft Service |
Sound | Ted Whitfield | Music Editor |
Costume & Make-Up | G. Roger Abell | Set Dressing Artist |
Art | Nat Bocking | Assistant Property Master |
Sound | Meredith Gold | Assistant Sound Editor |
Art | Phill Norman | Title Designer |
Editing | Mary Nelson-Duerrstein | Negative Cutter |
Camera | Gary Dagg | Key Grip |
Editing | L. James Langlois | Assistant Editor |
Crew | John R. Fifer | Makeup Effects |
Crew | Scot Deer | Telecine Colorist |
Crew | Hans Metz | Special Effects Technician |
Camera | Paul 'Doc' Byrd | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Deborah Humphries | Makeup Artist |
Crew | Brian Reeves | Mixing Engineer |
Camera | Joe Kelly | Best Boy Grip |
Visual Effects | Gary Friedman | VFX Production Coordinator |
Camera | Mike McEveety | Assistant Camera |
Camera | Dennis Rogers | First Assistant Camera |
Crew | Barbara Anne Klein | Stunts |
Directing | Robin Leigh Fleck | Second Second Assistant Director |
Production | Harriet Katz-Stevens | Accountant |
Crew | Allen Gerbino | Aerial Coordinator |
Production | Jeanie Daniels | Payroll Accountant |
Crew | Charles Johnston | Pilot |
Production | Phil Bautista | Production Assistant |