The Blob (1988)
1958 tarihli aynı adlı filmin yeniden çevrimi. Bir ateş topu ormana düşer.O sırada oradaki yaşlı bir adamla motorsikletini tamir etmek için oraya giden Brian (Kevin Dillon) düşen ateş topunun yanına giderler. İhtiyar olay yerine gittiğinde jöle kıvamında bir nesne görür. Nesne kendisini incelemek isteyen ihtiyarın eline yapışır ve ihtiyarı emer. Bu sırada Brian olayı görür. Adam acıdan inlerken kendini yola atar. Ancak bir çift yoldan arabayla geçmektedir. Arabadakiler Meg (Shawnee Smith) ve Paul (Donovan Letich) çiftidir ve Brian’ın okuldan arkadaşıdır. Araba ihtiyara çarpar. Brian, Meg ve Paul ihtiyarı hastaneye götürürler. Hastanede korkunç bir şekilde Paul’de ölür ve artık Brian ve Meg yalnız başına bu belaya karşı gelmeye çalışırlar.
Director:
Chuck Russell
Writers:
Frank Darabont, Chuck Russell.
Shawnee Smith Meg Penny |
|
Kevin Dillon Brian Flagg |
|
Donovan Leitch Paul Taylor |
|
Jeffrey DeMunn Sheriff Herb Geller |
|
Candy Clark Fran Hewitt |
|
Joe Seneca Dr. Meddows |
|
Del Close Reverend Meeker |
|
Paul McCrane Deputy Bill Briggs |
|
Sharon Spelman Mrs. Penny |
|
Beau Billingslea Moss Woodley |
|
Art LaFleur Pharmacist / Mr. Penny |
|
Ricky Paull Goldin Scott Jeske |
|
Robert Axelrod Jennings |
|
Bill Moseley Soldier |
|
Frank Collison Hobbe |
|
Erika Eleniak Vicki De Soto |
|
Teddy Vincent Sally Jeffers |
|
Clayton Landey George Ruit |
|
Julie McCullough Susie |
|
Jamison Newlander Anthony |
|
Pons Maar Theatre Manager |
|
Michael Kenworthy Kevin Penny |
|
Jack Nance Doctor |
|
Margaret Smith Nurse |
|
Don Brunner White Suit #1 / Scientist |
|
Jacquelyn Masche White Suit #2 |
|
Charlie Spradling Co-Eds |
|
Noble Craig Puddle Soldier |
|
Rick Avery Soldier With Cracked Faceplate |
Production | Johanna Ray | Casting |
Costume & Make-Up | Sanja Milković Hays | Costume Supervisor |
Writing | Frank Darabont | Screenplay |
Art | Anne H. Ahrens | Set Decoration |
Camera | Mark Irwin | Director of Photography |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Production | Elliott Kastner | Producer |
Production | Eric DaRe | Casting Assistant |
Art | Craig Stearns | Production Design |
Writing | Chuck Russell | Screenplay |
Directing | Chuck Russell | Director |
Crew | John Caglione Jr. | Makeup Effects |
Crew | Freddie Hice | Stunts |
Camera | Ian Fox | First Assistant "B" Camera |
Art | Sally Thornton | Set Designer |
Editing | Tod Feuerman | Editor |
Crew | Rachael Horovitz | Unit Publicist |
Crew | Tony Gardner | Animatronic and Prosthetic Effects |
Sound | Michael Hoenig | Original Music Composer |
Editing | Terry Stokes | Editor |
Production | Andre Blay | Executive Producer |
Writing | Theodore Simonson | Original Film Writer |
Writing | Kay Linaker | Original Film Writer |
Editing | Rebekah Rudd | First Assistant Editor |
Camera | Eric J. Goldstein | Camera Operator |
Crew | Dennis Scott | Stunts |
Crew | Ric Roman Waugh | Stunts |
Visual Effects | Hoyt Yeatman | Visual Effects Supervisor |
Sound | Stanley Kastner | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Mark Siegel | Sculptor |
Lighting | Jock Brandis | Gaffer |
Art | Brian Wade | Sculptor |
Crew | Gene Hartline | Stunts |
Production | Jack H. Harris | Producer |
Camera | Pascal Franchot | Grip |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Crew | Debby Porter | Stunts |
Art | Jeff Ginn | Art Direction |
Camera | Caleb Edwards | Key Grip |
Production | Donna Morong | Casting Assistant |
Sound | Bruce Stambler | Supervising Sound Editor |
Crew | Bobby Burns | Stunts |
Camera | Michael Condro | First Assistant Camera |
Art | Pete von Sholly | Storyboard Artist |
Crew | Mike Smithson | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Garet Reilly | Costumer |
Costume & Make-Up | Kathryn Fenton | Key Makeup Artist |
Camera | Stephen Wong | First Assistant "B" Camera |
Visual Effects | Kent Burton | Animation |
Sound | Richard Whitfield | Music Editor |
Art | David B. Long | Construction Foreman |
Sound | Wayne Heitman | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Matthew Iadarola | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gregg Barbanell | Foley |
Lighting | Neil Holcomb | Electrician |
Art | John D. Kretschmer | Leadman |
Crew | Kathy Chasen-Hay | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Jeff Burks | Animation Supervisor |
Crew | Jody Rogers | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Steven Frank | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Marlene Stoller | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Becky Ochoa | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Melinda Kennemore | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Max Alvarez | Wigmaker |
Crew | Blaine Converse | Post Production Supervisor |
Art | Michael Reinhart | Construction Coordinator |
Crew | Michael D. Costello | Scenic Artist |
Crew | Amanda J. Flick | Scenic Artist |
Crew | Gerald Labitts | Scenic Artist |
Crew | Renee Prince | Scenic Artist |
Crew | Kip Sawyer | Scenic Artist |
Crew | Ildiko Toth | Scenic Artist |
Art | Shawn McEnroe | Sculptor |
Art | Mitch Devane | Sculptor |
Art | J.J. May | Property Master |
Art | Gary F. Steele | Set Designer |
Sound | Frank A. Fuller Jr. | Sound Designer |
Sound | Mark 'Frito' Long | Sound Recordist |
Sound | Greg Steele | Sound Recordist |
Sound | Gordon Ecker | Supervising Sound Editor |
Sound | Becky Sullivan | ADR & Dubbing |
Visual Effects | Keith Shartle | Visual Effects Producer |
Crew | Steve Holladay | Stunt Coordinator |
Camera | László Regos | Steadicam Operator |
Camera | Marsha Blackburn | Still Photographer |
Lighting | Austin Goss | Best Boy Electric |
Crew | Lawrence J. Romanoff | Transportation Coordinator |
Directing | Helen Caldwell | Script Supervisor |
Production | Gerrit V. Folsom | Location Manager |
Crew | C. Marie Davis | Visual Effects Editor |
Lighting | Jay W. Yowler | Electrician |
Visual Effects | Don Dow | Visual Effects Camera |
Production | Florian Schereck | Production Accountant |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Camera | Bob Myers | Grip |
Writing | Irvine H. Millgate | Original Concept |
Camera | Loren Corl | Dolly Grip |
Camera | J. Tom Archuleta | Second Assistant Camera |
Camera | Findlay Bunting | First Assistant Camera |
Crew | Janet Brady | Stunts |
Production | Carol Kravetz | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Scott Tomlinson | Costumer |
Camera | Thomas Browne | Grip |
Lighting | Richard M. Butkus Jr. | Electrician |
Art | Dan Curry | Title Designer |
Production | Mary Santiago | Extras Casting |
Crew | Tony Allard | Prop Maker |
Visual Effects | Brian Adams | Visual Effects Production Assistant |
Crew | Mark Setrakian | Animatronics Designer |
Costume & Make-Up | Nazhat Hester | Costumer |
Art | Ross Harpold | Set Dresser |
Art | Barbara Kahn | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Janeen Davis | Makeup & Hair Assistant |
Art | Joseph H. Catmull | Construction Foreman |
Art | Lauren York | Construction Foreman |
Art | Steve Blakney | Set Dresser |
Art | Sandra Sweeney | Set Dresser |
Art | Portia Perry | Set Painter |
Lighting | Don MacLean | Electrician |
Camera | Dwight Locke | Grip |
Camera | Mike Maday | Grip |
Camera | Terry O'Brien | Grip |
Lighting | Kevin Cook | Rigging Grip |
Visual Effects | Beau Windham | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Dana Miller Schornstein | Visual Effects Production Manager |
Art | Douglas S. Turner | Sculptor |
Visual Effects | Douglas S. Turner | Effects Supervisor |