Scrooged (1988)
Charles Dickens 'ın A Christmas Carol`adlı hikayesinden uyarlanmış bir modern zamanlar masalı. Cimri, aksi, bencil bir adam olan Frank Cross (Bill Murray) bir yılbaşı gecesi zaman içinde tuhaf bir yolculuğa çıkar. Gece sona ermeden ziyaretçileri arasında geçmişten New Yorklu manyak bir taksi şöförü, günümüzden geveze bir peri ve son olarak da gelecekten yedi ayaklı, başsız bir haberci yer alacaktır.
Director: Richard Donner
Bill Murray Francis Cross |
|
Karen Allen Claire Phillips |
|
John Forsythe Lew Hayward |
|
John Glover Bryce Cummings |
|
Bobcat Goldthwait Eliot Loudermilk |
|
David Johansen Ghost of Christmas Past |
|
Carol Kane Ghost of Christmas Present |
|
Robert Mitchum Preston Rhinelander |
|
Nicholas Phillips Calvin Cooley |
|
Michael J. Pollard Herman |
|
Alfre Woodard Grace Cooley |
|
Mabel King Gramma |
|
John Murray James Cross |
|
Jamie Farr Jacob Marley |
|
Robert Goulet Self |
|
Buddy Hackett Self |
|
John Houseman Self |
|
Lee Majors Self |
|
Pat McCormick Ghost of Christmas Present (TV) |
|
Brian Doyle-Murray Earl Cross |
|
Mary Lou Retton Self |
|
Al 'Red Dog' Weber Santa Claus |
|
Jean Speegle Howard Mrs. Claus |
|
June Chandler June Cleaver |
|
Michael Eidam Wally Cleaver |
|
Mary Ellen Trainor Ted |
|
Bruce Jarchow Wayne |
|
Sanford Jensen Executive |
|
Jeffrey Joseph Executive |
|
Dick Blasucci Executive |
|
Peter Bromilow Archbishop |
|
Bill Marcus IBC Guard |
|
Cal Gibson IBC Guard |
|
Damon Hines Steven Cooley |
|
Tamika McCollum Shasta Cooley |
|
Koren McCollum Randee Cooley |
|
Reina King Lanell Cooley |
|
Paul Tuerpe Stage Manager |
|
Lester Wilson Choreographer |
|
Ron Strang Art Director |
|
Kate McGregor-Stewart Lady Censor |
|
Jack McGee Carpenter |
|
Bill Hart Carpenter |
|
Kathy Kinney IBC Nurse |
|
Ralph Gervais Mouse Wrangler |
|
Alvin Hammer Foreman |
|
Tony Steedman Headwaiter |
|
Lisa Mende Doris Cross |
|
Ryan Todd Frank as Child |
|
Rebeca Arthur Tina |
|
Selma Archerd Mrs. Claus at Party |
|
Jay Byron Man #2 at Party |
|
Harvey Fisher Party Guest |
|
C. Ransom Walrod Party Animal |
|
James R. Miller Security Guard at Party |
|
Jennie Lew Tugend Foo-Ling |
|
Roy Brocksmith Mike the Mailman |
|
Shawn Michaels Stage Manager - "Frisbee" |
|
Stella Hall Lew Hayward's Secretary |
|
Sachi Parker Belle |
|
Delores Hall Hazel |
|
Anne Ramsey Woman in Shelter |
|
Logan Ramsey Man in Shelter |
|
Sydna Scott Woman #2 in Shelter |
|
Wendie Malick Wendie Cross |
|
Joel Murray Guest |
|
Mitch Glazer Guest |
|
Susan Isaacs Guest |
|
Lauri Kempson Guest |
|
Chaz Conner Ghost of Christmas Future (TV) |
|
Miro Polo Mary Lou's Coach |
|
Ralph Bruneau Nephew |
|
Maria Riva Mrs. Rhinelander |
|
James Kindelon Butler |
|
Raphael Harris Older Calvin |
|
Wayne A. Finkelman Orderly |
|
Susan Barnes Harpy |
|
Lynne Randall Harpy |
|
Gilles Savard Waiter |
|
Michael O'Donoghue Priest |
|
Dick McGarvin Announcer |
|
Tom Doak Video Tape Director |
|
Sam Drummy Cameraman on Crane |
|
Winfred Tennison Marvin |
|
Steve Kahan Technician |
|
Norman D. Wilson Technician |
|
Henry Brown Technician |
|
Jeanine Jackson Technician |
|
Amy Hill Technician |
|
Miles Davis Street Musician |
|
Larry Carlton Street Musician |
|
David Sanborn Street Musician |
|
Paul Shaffer Street Musician |
Sound | Jimmy Iovine | Music Supervisor |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Art | Linda DeScenna | Set Decoration |
Camera | Michael Chapman | Director of Photography |
Sound | Rick Alexander | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David M. Horton | Sound Editor |
Production | Art Linson | Producer |
Editing | William Steinkamp | Editor |
Crew | Stuart Baird | Post Production Consulting |
Writing | Charles Dickens | Novel |
Directing | James W. Skotchdopole | Second Assistant Director |
Sound | Virginia Cook-McGowan | Sound Editor |
Sound | Bob Badami | Music Editor |
Production | David Rubin | Casting |
Directing | Richard Donner | Director |
Production | Richard Donner | Producer |
Art | J. Michael Riva | Production Design |
Production | J. Michael Riva | Production Designer |
Art | William James Teegarden | Set Designer |
Editing | Fredric Steinkamp | Editor |
Visual Effects | Eric Brevig | Visual Effects Supervisor |
Writing | Michael O'Donoghue | Writer |
Art | Nancy Patton | Set Designer |
Production | Jennie Lew Tugend | Associate Producer |
Writing | Mitch Glazer | Writer |
Crew | Mic Rodgers | Stunt Coordinator |
Directing | Mic Rodgers | Second Unit Director |
Art | Virginia Randolph-Weaver | Art Direction |
Costume & Make-Up | Jennifer L. Parsons | Costume Supervisor |
Art | Dianne Wager | Set Designer |
Crew | Albert Delgado | Special Effects |
Production | Stephen J. Roth | Executive Producer |
Sound | Alicia Stevenson | Foley Artist |
Editing | Debra Goldfield | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Thomas R. Burman | Makeup Effects Designer |
Sound | David Anderle | Music Supervisor |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Directing | Tommy Burns | Additional Second Assistant Director |
Production | Raymond Hartwick | Unit Production Manager |
Production | Raymond Hartwick | Co-Producer |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Crew | Allen Hall | Special Effects Coordinator |
Sound | Marshall Winn | Sound Editor |
Sound | Greg Orloff | Foley Recordist |
Sound | Les Fresholtz | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert G. Henderson | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Bari Dreiband-Burman | Makeup Effects Designer |
Sound | Teri E. Dorman | Sound Editor |
Sound | Walter Newman | Sound Editor |
Sound | Joseph A. Ippolito | Sound Editor |
Directing | Chris Soldo | First Assistant Director |
Crew | Joe Montenegro | Special Effects |
Costume & Make-Up | Jennifer Butler | Costumer |
Directing | Jan Kemper | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Robert Norin | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Wayne A. Finkelman | Costume Designer |
Sound | Willie D. Burton | Production Sound Mixer |
Sound | Vern Poore | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Karl F. Steinkamp | Assistant Editor |
Directing | Gabriela Vázquez | Second Second Assistant Director |
Editing | Michael T. Wilson | Assistant Editor |
Directing | Patti Dalzell | Script Supervisor |
Camera | Aaron Caughran | Assistant Camera |
Sound | Jay Engel | Supervising ADR Editor |
Sound | Brooke Henderson Ward | Assistant Sound Editor |
Sound | Denise Whiting | ADR Editor |
Crew | Gary L. Karas | Special Effects |
Crew | Steven C. Foster | Special Effects |
Sound | Karen Minahan | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Antonio Martinez | Costumer |
Directing | Adele Simmons | Additional Second Assistant Director |