Anna Karenina (2012)
1874 yılında genç ve güzel Anna Karenina (Keira Knightley), Rus politikacı Alexei Karenin (Jude Law) ile yaptığı evlilikle St. Petersburg'un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir ve bu evlilikten bir oğlu vardır. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly (Kelly Macdonald) ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağıran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky'nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Kont Vronsky (Aaron Taylor-Johnson) ile aralarında bir kıvılcım başlar. Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky'den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna'yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Ama aşkı seçen kadına karşı Rus halkının ikiyüzlülüğü de bu şekilde ortaya çıkacaktır.
Director:
Joe Wright
Writer:
Tom Stoppard
Keira Knightley Anna Karenina |
|
Jude Law Karenin |
|
Aaron Taylor-Johnson Vronsky |
|
Matthew Macfadyen Oblonsky |
|
Eric MacLennan Matvey |
|
Kelly Macdonald Dolly |
|
Alicia Vikander Kitty |
|
Domhnall Gleeson Levin |
|
Olivia Williams Countess Vronsky |
|
Ruth Wilson Princess Betsy Tverskoy |
|
Emily Watson Countess Lydia Ivanova |
|
Michelle Dockery Princess Myagkaya |
|
Raphaël Personnaz Alexander Vronsky |
|
David Wilmot Nikolai |
|
Emerald Fennell Princess Merkalova |
|
Tannishtha Chatterjee Masha |
|
Pip Torrens Prince Shcherbatsky |
|
Susanne Lothar Princess Shcherbatsky |
|
Alexandra Roach Countess Nordston |
|
Holliday Grainger Baroness |
|
Cara Delevingne Princess Sorokina |
|
Bill Skarsgård Makhotin |
|
Steve Evets Theodore |
|
Theo Morrissey Grisha Oblonsky |
|
Cecily Morrissey Lili Oblonsky |
|
Freya Galpin Masha Oblonsky |
|
Octavia Morrissey Tanya Oblonsky |
|
Beatrice Morrissey Vasya Oblonsky |
|
Marine Battier Mlle. Roland |
|
Guro Nagelhus Schia Annushka |
|
Aruhan Galieva Aruhan |
|
Carl Grose Korney |
|
Bryan Hands Mikhail Slyudin |
|
Oskar McNamara Serhoza |
|
Luke Newberry Vasily Lukich |
|
Michael Shaeffer Doorkeeper |
|
Steven Beard Elderly Waiter |
|
Henry Lloyd-Hughes Burisov |
|
Joseph Macnab Guards Officer |
|
Nick Holder Stationmaster |
|
Hera Hilmar Varya |
|
Kenneth Collard Prince Tverskoy |
|
Thomas Howes Yashvin |
|
Kyle Soller Korsunsky |
|
Max Bennett Petritsky |
|
Buffy Davis Agafia |
|
Sam Cox Kapitonich |
|
Jude Monk McGowan Tuskevitch |
|
Antony Byrne Colonel Demin |
|
Giles King Stremov |
|
Eros Vlahos Boris |
|
Bodil Blain Princess Sorokina Senior |
|
Jamie Beamish Opera House Husband |
|
Shirley Henderson Opera House Wife |
|
Arthur Nightingale Oblonsky's Servant |
|
Gala Wesson Kitchen Maid |
|
Sarine Sofair Anna's Friend |
|
Conor McCarry Young Peasant |
|
Martin Wimbush Anna's Doctor |
|
James Northcote Princess Betsy's Footman |
|
Duncan Wisbey Shopkeeper |
|
Claire Greenway Austrian Princess |
|
Mike Shepherd Wheel Tapper |
|
Simon Muller Opera House Manager |
|
Nikolai Lester Piano Prodigy |
|
Tillie-Bett Grant Baby Anya |
|
Navala Chaudhari Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Amber Doyle Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Damien Fournier Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Laura Neyskens Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Daniel Proietto Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Verjorn Sundby Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Jennifer White Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Paul Zivkovich Ball Dancer & French Theatre Dancer |
|
Michael Barnes Ball Dancer |
|
Anna Bjerre Larsen Ball Dancer |
|
James Cousins Ball Dancer |
|
Eva Dewaele Ball Dancer |
|
Pia Driver Ball Dancer |
|
Stephanie Elstob Ball Dancer |
|
Thomas Herron Ball Dancer |
|
Jennifer Essex Ball Dancer |
|
Edward Lewis French Ball Dancer |
|
Courtney Garratt Ball Dancer |
|
Omar Gordon Ball Dancer |
|
Fania Grigoriou Ball Dancer |
|
Thomasin Gulgec Ball Dancer |
|
Louise Michel Jackson Ball Dancer |
|
Bless Klepcharek Ball Dancer |
|
Jesse Kovarsky Ball Dancer |
|
Marie Marinez Ball Dancer |
|
Cameron McWilliam Ball Dancer |
|
Michela Meazza Ball Dancer |
|
Oliver Metzler Ball Dancer |
|
Andrew Monaghan Ball Dancer |
|
Ashley James Orwin Ball Dancer |
|
Shintaro Oue Ball Dancer |
|
Sonja Perreten Ball Dancer |
|
Claire Piquemal Ball Dancer |
|
Natascha Pire Ball Dancer |
|
Linda Remahl Ball Dancer |
|
Daria Reznikova Ball Dancer |
|
Vala Runarsdottir Ball Dancer |
|
Helder Seabra Ball Dancer |
|
Aaron Sillis Ball Dancer |
|
Rebecca Sutherland Ball Dancer |
|
Ulrika Kinn Svensson Ball Dancer |
|
Teerachai Thobumrung Ball Dancer |
|
Aubert Vanderlinden Ball Dancer |
|
Benjamin Warbis Ball Dancer |
|
Lisa Adelle Welham Ball Dancer |
|
Joanna Ruth Wenger Ball Dancer |
|
Tegen Whyte Ball Dancer |
|
Jorys Zwgarac Ball Dancer |
|
Telman Guzhevsky Opera Singer |
|
Allegra Giagu Opera Singer |
|
Philip Firsov Singing Russian Soldier |
|
Chris Foster Singing Russian Soldier |
|
Jaroslav Gavrilov Singing Russian Soldier |
|
Lukasz Hajduczenia Singing Russian Soldier |
|
John Bradley Austrian Prince (uncredited) |
|
Vicky McClure Girl Harvesting (uncredited) |
|
Inga Leps Gallery Guest (uncredited) |
Writing | Tom Stoppard | Screenplay |
Production | Jina Jay | Casting |
Production | Tim Bevan | Producer |
Production | Eric Fellner | Producer |
Camera | Seamus McGarvey | Director of Photography |
Sound | Craig Berkey | Sound Designer |
Sound | Craig Berkey | Supervising Sound Editor |
Production | Liza Chasin | Executive Producer |
Sound | Dario Marianelli | Music |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Sound | Benjamin Wallfisch | Orchestrator |
Writing | Leo Tolstoy | Novel |
Production | Paul Webster | Producer |
Directing | Martin Harrison | First Assistant Director |
Directing | Joe Wright | Director |
Costume & Make-Up | Jacqueline Durran | Costume Design |
Art | Sarah Greenwood | Production Design |
Art | Nick Gottschalk | Art Direction |
Art | Katie Spencer | Set Decoration |
Crew | Lee Sheward | Stunt Coordinator |
Production | Alexandra Ferguson | Co-Producer |
Editing | Melanie Oliver | Editor |
Sound | James Hyde | ADR Recordist |
Art | Niall Moroney | Supervising Art Director |
Visual Effects | Mark Holt | Special Effects Supervisor |
Production | Alexander Dostal | Line Producer |
Production | Dixie Chassay | Casting |
Art | Thomas Brown | Art Direction |
Costume & Make-Up | Ivana Primorac | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Ivana Primorac | Makeup Designer |
Art | Dennis Wiseman | Property Master |
Sound | James Bellamy | Music Editor |
Sound | Barnaby Smyth | Foley Artist |
Directing | Susanna Lenton | Script Supervisor |
Sound | Glen Gathard | Foley Recordist |
Crew | Sidi Larbi Cherkaoui | Choreographer |
Sound | Dan Morgan | Dialogue Editor |
Lighting | Chuck Finch | Gaffer |
Sound | Becki Ponting | Supervising Sound Editor |
Sound | Matt Davies | Foley Editor |
Art | Tom Still | Art Direction |
Sound | Chris Burdon | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Carmila Gittens | Construction Coordinator |
Camera | Peter Robertson | Steadicam Operator |
Directing | Emma Thomas | Script Supervisor |
Sound | Danny Sheehan | Sound Editor |
Sound | Paul Carter | Sound Designer |
Crew | Jill McCullough | Dialect Coach |
Costume & Make-Up | Sarah Weatherburn | Wigmaker |
Costume & Make-Up | Brendan Handscombe | Costume Supervisor |
Camera | Laurie Sparham | Still Photographer |
Lighting | Tommy Finch | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Jacqueline Bhavnani | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Christine Greenwood | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carolyn Cousins | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Heather Leat | Costume Supervisor |
Sound | Nick Kray | ADR Mixer |
Editing | Mark Trend | Assistant Editor |
Visual Effects | James Davis III | Special Effects Supervisor |
Sound | Maggie Rodford | Music Supervisor |
Crew | Liam Byrne | Armorer |
Costume & Make-Up | Nicola Mount | Hairstylist |
Crew | Mark Brady | Carpenter |
Camera | Jennie Paddon | First Assistant Camera |
Camera | Iain Struthers | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Karen Edwards | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Chris Murphy | Boom Operator |
Visual Effects | Jamie McCarter | Animation |
Camera | Gary Hutchings | Key Grip |
Production | Nick Oliver | Location Manager |
Editing | Cheryl Potter | Assistant Editor |
Art | Shurouq Algusane | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Nathaniel De'Lineadeus | Special Effects Makeup Artist |
Production | Hannah Collett | Production Coordinator |
Crew | Chris Frank | Scenic Artist |
Art | Glyn Evans | Lead Painter |
Art | John Haynes | Lead Painter |
Art | Lucinda McLean | Greensman |
Crew | Russell Sargent | Carpenter |
Crew | Leigh Thurbon | Carpenter |
Editing | Simon Brasse | Assistant Editor |
Sound | Emmet O'Donnell | ADR Recordist |
Crew | Carly Michaels | Stunt Double |
Art | Pip Fox | Props |