Herkes Seni Seviyorum Der (1996)
Film, Woody Allen’ın yazıp yönettiği bir dönem oldukça popüler olan müzikallere göndermeler yapan bir komedi. Açık fikirli avukat Bob (Alan Alda), her şeye burnunu sokan karısı, karısının eski kocası, üvey kızı, oğlu, babası, Alman hizmetçisi ve hatta eski karı ve kocaların da içinde bulunduğu alışılmışın dışında kocaman bir ailenin hikayesi... Çekimleri New York, Paris ve Venedik’te yapılan 1930’lara özgü müzikal dili ile hayat dersleri veren bir Allen klasiği.
Director:
Woody Allen
Writer:
Woody Allen
Drew Barrymore Skylar Dandridge |
|
Edward Norton Holden Spence |
|
Alan Alda Bob Dandridge |
|
Julia Roberts Von Sidell |
|
Woody Allen Joe Berlin |
|
Lukas Haas Scott Dandridge |
|
Goldie Hawn Steffi Dandridge |
|
Gaby Hoffmann Lane Dandridge |
|
Natalie Portman Laura Dandridge |
|
Tim Roth Charles Ferry |
|
David Ogden Stiers Holden's Parent |
|
Natasha Lyonne Djuna 'D.J.' Berlin |
|
Billy Crudup Ken |
|
Robert Knepper Greg |
|
Diva Gray Nanny |
|
Patrick Cranshaw Grandpa |
|
Kevin Hagan Doorman |
|
Itzhak Perlman Self |
|
Trude Klein Frieda |
|
Isiah Whitlock Jr. Cop |
|
Edward Hibbert Harry Winston Salesman |
|
Colleen Dunn Harry Winston Dancer |
|
Susan Misner Harry Winston Dancer |
|
Frederick Rolf Le Cirque Waiter |
|
Timothy Jerome X-Ray Room Doctor |
|
Daisy Prince Nurse |
|
Ruth Gottschall Hospital Dancer |
|
Monica McSwain Hospital Dancer |
|
Jill Nicklaus Hospital Dancer |
|
Myra Lucretia Taylor Hospital Dancer |
|
Paolo Seganti DJ's Venice Date |
|
Robert Khakh Cab Driver |
|
Scotty Bloch Holden's Parent |
|
Valda Setterfield Ghost Dancer |
|
Tony Sirico Escaped Convict |
|
Ray Garvey Escaped Convict |
|
Christy Carlson Romano Trick-or-Treat Child |
|
Gabriel Millman Trick-or-Treat Child |
|
Ed Hodson Scott's Doctor |
|
Darren Lee Groucho Party Dancer |
|
Cynthia Onrubia Groucho Party Dancer |
|
Nancy Ticotin Groucho Party Dancer |
|
Emily Bindiger Helen Miles Singer |
|
Michael Mark Helen Miles Singer |
|
Ami Almendral Nanny |
|
Madeline Balmaceda Nanny |
|
Vivian Cherry Nurse |
|
Tommie Baxter Old Woman |
|
Jeff DeRocker Homeless Man |
|
Cherylyn Jones Mannequin |
|
Tina Paul Mannequin / Harry Winston Dancer |
|
Vikki Schnurr Mannequin |
|
Navah Perlman Pianist |
|
Barbara Hollander Claire |
|
John Griffin Jeffrey Vandermost |
|
Waltrudis Buck Psychiatrist |
|
Kevin Bogue Harry Winston Dancer |
|
Pamela Everett Harry Winston Dancer |
|
Gregory Mitchell Harry Winston Dancer |
|
Dana Moore Harry Winston Dancer |
|
Troy Myers Harry Winston Dancer |
|
Joe Orrach Harry Winston Dancer |
|
Michael O'Steen Harry Winston Dancer |
|
Luis Martin Perez Harry Winston Dancer / Hospital Dancer / Ghost Dancer / Groucho Party Dancer |
|
Krissy Richmond Harry Winston Dancer |
|
Linda Kuriloff Nurse |
|
Helen Miles Nurse / The Helen Miles Singers |
|
Arlene Martin Nurse / The Helen Miles Singers |
|
Rene Ceballos Hospital Dancer |
|
Colton Green Hospital Dancer |
|
Lisa LeGuillou Hospital Dancer |
|
Joe Locarro Hospital Dancer |
|
Andrew Pacho Hospital Dancer |
|
John Selya Hospital Dancer |
|
Jo Telford Hospital Dancer |
|
Andrea Piedimonte Alberto |
|
Gerry Burkhardt Ghost Dancer |
|
Eileen Casey Ghost Dancer |
|
Shelley Frankel Ghost Dancer |
|
Fred Mann III Ghost Dancer |
|
Kathy Sanson Ghost Dancer |
|
Frank Pietri Ghost Dancer |
|
Robert Walker Rapper |
|
Devalle Hayes Rapper |
|
Damon McCloud Rapper |
|
Tommy John Trick-or-Treat Child |
|
Lindsy Canuel Trick-or-Treat Child |
|
Richard Cummings Trick-or-Treat Child |
|
Kristen Pettet Trick-or-Treat Child |
|
Patrick Lavery Trick-or-Treat Child |
|
Jonathan Giordano Trick-or-Treat Child |
|
Michel Moinot Bob's Doctor |
|
Don Correia Groucho Party Dancer |
|
Sean Grant Groucho Party Dancer |
|
Roland Hayes Groucho Party Dancer |
|
Delphine T. Mantz Groucho Party Dancer |
|
Joanne McHugh Groucho Party Dancer |
|
John Mineo Groucho Party Dancer |
|
Willie Rosario Groucho Party Dancer |
|
Jerome Vivona Groucho Party Dancer |
|
Cindy Cobitt Helen Miles Singer |
|
Al Dana Helen Miles Singer |
|
Kevin De Simone Helen Miles Singer |
|
Paul Evans Helen Miles Singer |
|
Chrissy Faith Helen Miles Singer |
|
Jeff Lyons Helen Miles Singer |
|
Jenna Miles Helen Miles Singer |
|
Robert Ragaini Helen Miles Singer |
|
Lenny Roberts Helen Miles Singer |
|
Annette Sanders Helen Miles Singer |
|
Terry Textor Helen Miles Singer |
|
Vanéese Y. Thomas Helen Miles Singer |
|
Ashley H. Wilkinson Helen Miles Singer |
|
Chris Cardona Italy Dinner Guest (uncredited) |
|
Olivia Hayman Skylar (singing voice) (uncredited) |
|
Lisa Cangelosi Cigar Girl (uncredited) |
|
Malinda Farrington Harry Winston Dancer (uncredited) |
Production | Juliet Taylor | Casting |
Writing | Woody Allen | Screenplay |
Directing | Woody Allen | Director |
Production | Letty Aronson | Co-Executive Producer |
Production | Robert Greenhut | Producer |
Art | Tom Warren | Art Direction |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Production | Helen Robin | Production Manager |
Production | Helen Robin | Co-Producer |
Production | Charles H. Joffe | Co-Executive Producer |
Production | Jack Rollins | Co-Executive Producer |
Production | Patricia Kerrigan DiCerto | Casting Associate |
Production | Suzanne Wiesenfeld | Production Supervisor |
Editing | Susan E. Morse | Editor |
Costume & Make-Up | Fern Buchner | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Romaine Greene | Hairstylist |
Sound | Robert Hein | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Randall Balsmeyer | Visual Effects Supervisor |
Camera | Carlo Di Palma | Director of Photography |
Sound | Dick Hyman | Conductor |
Sound | Dick Hyman | Music Arranger |
Art | Santo Loquasto | Production Design |
Production | Jean Doumanian | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Suzanne McCabe | Assistant Costume Designer |
Production | J.E. Beaucaire | Executive Producer |
Sound | Kam Chan | Foley Editor |
Sound | Benjamin Cheah | Assistant Sound Editor |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Lee Dichter | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Elaine O'Donnell | Set Decoration |
Art | Robert DiGrigoli | Head Carpenter |
Art | Edward T. Kerwick | Key Construction Grip |
Art | Ron Petagna | Construction Coordinator |
Crew | Ron Petagna | Carpenter |
Crew | James Sorice | Key Scenic Artist |
Art | Tom Yeager | Location Scout |
Crew | Bill Anagnos | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Eric Mendelsohn | Costume Assistant |
Sound | Arlene Martel | Vocal Coach |
Crew | Graciela Daniele | Choreographer |
Production | Guido Cerasuolo | Production Supervisor |
Art | Cynthia Sleiter | Art Direction |
Production | Patrick Gordon | Unit Manager |
Sound | Frank Kern | Foley Editor |
Sound | Kira Smith | Sound Recordist |
Crew | Roy Farfel | Stunt Coordinator |
Camera | John Clifford | Still Photographer |
Visual Effects | Matt McDonald | Digital Compositors |
Editing | Kent Blocher | Assistant Editor |
Lighting | Jean-François Drigeard | Electrician |
Sound | Dan Evans Farkas | Assistant Sound Editor |
Crew | Connie Brink | Special Effects Coordinator |
Lighting | Jean-Pierre Lacroix | Gaffer |
Camera | Michael Green | First Assistant Camera |
Sound | Bradford L. Hohle | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Werner Sherer | Hairstylist |
Camera | Dick Mingalone | Camera Operator |
Directing | Kay Chapin | Script Supervisor |
Camera | Brian Fass | Camera Trainee |
Sound | Sylvia Menno | Dialogue Editor |
Crew | Frank Didio | Carpenter |
Sound | Gary Alper | Production Sound Mixer |
Visual Effects | Kathy Kelehan | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Peter White | Wardrobe Supervisor |
Lighting | Jean-Claude Le Bras | Gaffer |
Sound | Steven Visscher | Foley Editor |
Camera | Ronald Burke | Best Boy Grip |
Camera | Robert Ward | Key Grip |
Production | Scott Kordish | Production Coordinator |
Camera | David E. Baron | Second Assistant Camera |
Lighting | Michael Proscia Jr. | Gaffer |
Sound | Micah Solomon | Boom Operator |
Art | Glenn Lloyd | Art Department Coordinator |
Directing | Richard Patrick | First Assistant Director |
Visual Effects | William Kruzykowski | Visual Effects Coordinator |
Editing | William Kruzykowski | Assistant Editor |
Crew | Peter Tavis | Transportation Captain |
Camera | André Bouladoux | Key Grip |
Editing | Janice Keuhnelian | Assistant Editor |
Sound | Janice Keuhnelian | Foley Editor |
Sound | Bruce Pross | Foley Supervisor |
Costume & Make-Up | Melissa Stanton | Wardrobe Supervisor |
Production | Sophie Drouin | Administration |
Production | Anna Maria Vigano | Administration |
Visual Effects | Daniel Leung | Animation Supervisor |
Directing | Jerome Borenstein | Assistant Director |
Directing | Genka Emili | Assistant Director |
Lighting | Francis Brady | Best Boy Electric |
Crew | Steve Dinkes | Craft Service |
Visual Effects | Lawrence Huang | Digital Compositors |
Visual Effects | Jeff Linnell | Digital Compositors |
Lighting | Eric Gies | Electrician |
Lighting | Chris Hammond | Electrician |
Lighting | Domenico Cavaliere | Gaffer |
Camera | Rick Marroquin | Grip |
Camera | Mario Tessarin | Key Grip |
Camera | John Wassel | Grip |
Production | Drew Dillard | Location Manager |
Production | Pierre Gralhon | Location Manager |
Production | Olivier Lhoste | Location Manager |
Art | Tom Ross | Location Scout |
Art | Heidi Topper | Location Scout |
Costume & Make-Up | Rosemary Zurlo | Makeup Artist |
Production | Blanche Wiesenfeld | Production Coordinator |
Production | Lucia Connelli | Production Supervisor |
Production | Michele Virglio | Production Supervisor |
Art | Ron Stone | Property Master |
Crew | Gilles Piéri | Scenic Artist |
Art | Daniel K. Grosso | Set Dresser |
Costume & Make-Up | John Peter Melendez | Set Dressing Artist |
Crew | Vic Bucossi | Stunts |
Crew | Andres Garcia | Thanks |
Crew | Greg Johnson | Thanks |
Crew | Jill Rosenthal | Thanks |
Crew | Harold 'Whitey' McEvoy | Transportation Captain |
Production | Enrico Ballarin | Unit Manager |
Directing | Amy Lynn | Second Assistant Director |
Production | Judie Fixler | Additional Casting |
Sound | Donovan C. Howard | Apprentice Sound Editor |
Crew | Cliff Schorr | Scenic Artist |
Crew | Carl Turnquest | Projection |
Costume & Make-Up | Lisa Emerson | Costume Assistant |
Production | Dori Golod | Assistant Production Coordinator |
Production | Alexander Cohen | Location Assistant |