Sokak Dansı (2006)
Asi ruhlu Tyler Gage, gençlik yıllarını Baltimore'un kötü sokaklarında yaşayarak geçirmiştir. Dans olan tutkusu ve yeteneği sayesinde daha iyi bir hayat kurabileceğini hayal etmektedir. Öte yanda, hırslı ve başarılı Nora, ülkenin en prestijli sanat okullarından birinde klasik dans eğitimi almaktadır. Tyler, işlediği bir suçtan ötürü cezasını çekmek üzere bu okulda çalışmaya başlar. İki ayrı dünyanın insanları olan Tyler ve Nora'nın karşılaşmaları müzikal bir masalın başlangıcı olur...
Director:
Anne Fletcher
Writers:
Duane Adler, Melissa Rosenberg.
Channing Tatum Tyler Gage |
|
Jenna Dewan Nora Clark |
|
Damaine Radcliff Mac Carter |
|
Rachel Griffiths Director Gordon |
|
Deirdre Lovejoy Nora's Mom / Katherine Clark |
|
Alyson Stoner Camille |
|
Drew Sidora Lucy Avila |
|
Josh Henderson Brett Dolan |
|
Heavy D Omar |
|
Ryan Sands History Teacher |
|
Frank Ferrara Security Guard |
|
Frank Herzog Judge Milton |
|
De'Shawn Washington Skinny Carter |
|
Mario Miles Darby |
|
Tim Lacatena Andrew |
|
Jane Beard Lena Freeman |
|
Richard Pelzman Bill Freeman |
|
Carlyncia S. Peck Mac's Mother |
|
DeLon Howell PJ |
|
Dominique Boyd Omar Party Girl Yvette |
|
Reina Poindexter Omar Party Girl #2 |
|
Angelica Huesca Omar Party Girl #3 |
|
Anne Fletcher Ms. Stephanie |
|
Natalie Steinberg Little Girl Ballerina |
|
Jamie Scott Colin |
|
Isaiah Washington Malcolm |
|
Jiehae Park Stagehand |
|
Sheila Cutchlow Scout #1 |
|
John Leslie Wolfe Scout #2 |
|
Karim Fawzy Oamr Partier |
|
Tom Quinn Music Teacher |
|
Shiloh Monaco Piano Player |
|
Caitlin Kinney Ballerina |
|
Jeanne Girl Singer #1 / Lucy Back Up Singer #1 |
|
Jeannie Ortega Girl Singer #3 |
|
Donald Rheubottom Court Room Sheriff |
|
Donald Waugh Fruit Vendor |
|
Michael Seresin Custodian |
|
Spencer Longmore Omar's Chop Shop Guy |
|
Adrienne Canterna Ballet Dancer |
|
Oscar Campisi Ballet Dancer |
|
Tara Ghassemieh Ballet Dancer |
|
Nikkia Parish Ballet Dancer |
|
Ryan Rankine Ballet Dancer |
|
Emily Bicks Dance Class Dancer |
|
Whitney Brown Dance Class Dancer |
|
Ashley Canterna Dance Class Dancer |
|
Sara Cato Dance Class Dancer |
|
Caitlin Gold Dance Class Dancer |
|
Stephanie Jingle Dance Class Dancer |
|
Rebecca Mejia Dance Class Dancer |
|
Anthony Carr Nora's Finale Dancer |
|
Laura Edwards Nora's Finale Dancer |
|
Samantha Frampton Nora's Finale Dancer |
|
Antonio Hudnell Nora's Finale Dancer |
|
Julie Nelson Nora's Finale Dancer |
|
Samantha Zweben Nora's Finale Dancer |
|
Shawn Michelle Cosby Nightclub Dancer |
|
Melissa Emrico Nightclub Dancer |
|
Sabrina Furr Nightclub Dancer |
|
George Hubela Nightclub Dancer |
|
Jameson Perry Nightclub Dancer |
|
Ashley Phipps Nightclub Dancer |
|
Denise Piane Nightclub Dancer |
|
Sarah Satow Nightclub Dancer |
|
Jamal Sims Nightclub Dancer |
|
Adam Shankman Nightclub Dancer |
|
Zachary Woodlee Nightclub Dancer |
|
John Alix Audition Dancer |
|
Kellie Corbett Hip Hop Dancer |
|
Lance Guillermo Hip Hop Dancer |
|
Kirk Jennings Hip Hop Dancer |
|
Monica Warr Hip Hop Dancer |
|
Joanna Becker Dancer (uncredited) |
|
Tony Devon Defense Attorney (uncredited) |
|
Kawan Kean Music Student (uncredited) |
|
Chris O'Brocki Music Student (uncredited) |
|
Emily Peachey Student (uncredited) |
|
Jennifer Rouse Nightclub Dancer (uncredited) |
|
Natasha Sattler Concert Usher (uncredited) |
|
Noah Schaftel Nightclub Dancer (uncredited) |
|
Leo Christopher Sheridan Dancer (uncredited) |
|
Thomas W. Stewart Nightclub Dancer (uncredited) |
|
JB Tadena MSA Student (uncredited) |
|
Eddy Shalita Club Patron Dancing (uncredited) |
Art | Shepherd Frankel | Production Design |
Art | Laura Ballinger | Art Direction |
Camera | Michael Seresin | Director of Photography |
Production | Patrick Wachsberger | Producer |
Production | Erik Feig | Producer |
Directing | Anne Fletcher | Director |
Sound | Aaron Zigman | Original Music Composer |
Camera | Phillip V. Caruso | Still Photographer |
Production | Adam Shankman | Producer |
Production | Jennifer Gibgot | Producer |
Crew | Zachary Woodlee | Associate Choreographer |
Production | Joanna Colbert | Casting |
Production | John H. Starke | Executive Producer |
Production | David Garrett | Executive Producer |
Writing | Duane Adler | Screenplay |
Writing | Duane Adler | Story |
Production | Bob Hayward | Executive Producer |
Sound | Buck Damon | Music Supervisor |
Writing | Melissa Rosenberg | Screenplay |
Editing | Nancy Richardson | Editor |
Crew | John Cenatiempo | Stunt Coordinator |
Production | Rich Mento | Casting |
Art | Susan Kessel | Set Decoration |
Sound | John Finklea | Music Editor |
Directing | Cristina Weigmann | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Alix Hester | Costume Design |
Sound | Karen Baker Landers | Supervising Sound Editor |
Lighting | Jay Kemp | Rigging Gaffer |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Lighting | Peter Bloor | Gaffer |
Art | Kim Garman | Art Department Coordinator |