Uçuş 93

Uçuş 93 (2006)

DramTarihSuçGerilimAksiyon

Paul Greengrass'ın yönetmenliğini üstlendiği 'United 93'te, Amerikan topraklarında bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük terörist saldırının yaşandığı 11 Eylül 2001 günü kaçırılan dördüncü uçak olan United Airlines havacılık şirketinin 93 sefer sayılı uçağında yolcuların, mürettebatın ve uçuş kontrolörlerinin yaşadığı korku ve dehşet ortamının öyküsü anlatılır.

Director: Paul Greengrass
Writer: Paul Greengrass

Release Date: 2006-04-28
Status: Released
Run time: 111 min / 1:51
Budget: $15,000,000
Revenue: $76,286,096
Production Companies : Sidney Kimmel Entertainment, Working Title Films, Universal Pictures, StudioCanal, Zak Productions
Production Countries: France, United Kingdom, United States of America

IMDB


Casts

J.J. Johnson
Captain Jason Dahl
Polly Adams
Deborah Welsh
Trish Gates
Sandra Bradshaw
Nancy McDoniel
Lorraine G. Bay
Starla Benford
Wanda Anita Green
Gary Commock
First Officer LeRoy Homer
Opal Alladin
CeeCee Lyles
Susan Blommaert
Jane Folger
David Alan Basche
Todd Beamer
Richard Bekins
William Joseph Cashman
Christian Clemenson
Thomas E. Burnett, Jr.
Liza Colón-Zayas
Waleska Martinez
Ray Charleson
Joseph DeLuca
Denny Dillon
Colleen Fraser
Peter Hermann
Jeremy Glick
Lorna Dallas
Linda Gronlund
Kate Jennings Grant
Lauren Catuzzi Grandcolas
Trieste Kelly Dunn
Deora Frances Bodley
Tara Hugo
Kristin White Gould
Marceline Hugot
Georgine Rose Corrigan
Khalid Abdalla
Ziad Jarrah
Olivia Thirlby
Nicole Carol Miller
Daniel Sauli
Richard Guadagno
Tom O'Rourke
Donald Peterson
Cheyenne Jackson
Mark Bingham
Patrick St. Esprit
Major Kevin Nasypany
John Rothman
Edward P. Felt

Crew

Production John Hubbard Casting
Production Lloyd Levin Producer
Production Amanda Mackey Casting
Production Tim Bevan Producer
Production Eric Fellner Producer
Production Cathy Sandrich Gelfond Casting
Production Daniel Hubbard Casting
Production Sig De Miguel Casting
Editing Richard Pearson Editor
Production Debra Hayward Executive Producer
Production Liza Chasin Executive Producer
Sound Michael Higham Music Editor
Sound Martin Cantwell Sound Editor
Crew Greg Powell Stunt Coordinator
Art Alan Gilmore Supervising Art Director
Sound David Mackie Assistant Sound Editor
Sound Gary Dodkin Boom Operator
Sound John Powell Original Music Composer
Sound Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Camera Barry Ackroyd Director of Photography
Camera John Dolan Key Grip
Lighting Petr Hlinomaz Gaffer
Writing Paul Greengrass Screenplay
Directing Paul Greengrass Director
Production Paul Greengrass Producer
Art Dominic Watkins Production Design
Editing Christopher Rouse Editor
Production Bruce Toll Executive Producer
Crew Sean Bobbitt Second Unit Cinematographer
Production Mairi Bett Line Producer
Production Michael Bronner Associate Producer
Production Kate Solomon Associate Producer
Editing Clare Douglas Editor
Art Joanna Foley Art Direction
Costume & Make-Up Dinah Collin Costume Design
Art Romek Delmata Art Direction
Editing Ian Differ First Assistant Editor
Crew Mike Eley Second Unit Cinematographer
Crew Tom McMurtry Pilot
Directing Tom Brewster Third Assistant Director
Sound Mark DeSimone ADR Mixer
Production Karen E. Etcoff Extras Casting
Sound Tony Currie Dialogue Editor
Sound Chris Munro Sound mixer
Crew Chris Forster Second Unit
Visual Effects Peter Chiang Visual Effects Supervisor
Production Sasha Harris Production Manager
Directing Elizabeth West Script Supervisor
Sound Nick Angel Music Supervisor
Production Kelly Valentine Hendry Casting Associate
Production Evan Hayes Production Executive
Crew Johnny Lockwood Digital Effects Supervisor
Crew Nick Chopping Stunts
Costume & Make-Up Marion Weise Costume Supervisor
Visual Effects Martin Body Rotoscoping Artist
Art Jordan Crockett Draughtsman
Camera Klemens Becker Camera Operator
Crew Michael Dawson Special Effects Coordinator
Production Faical Hajji Location Assistant
Costume & Make-Up Richard Sale Assistant Costume Designer
Visual Effects Diane Kingston Digital Effects Producer
Crew Borjan Jovanovich Set Production Assistant
Sound Chris Burdon Additional Sound Re-Recording Mixer
Sound Doug Cooper Sound Re-Recording Mixer
Sound Simon Rhodes Scoring Mixer
Production Bryan Thomas Unit Production Manager
Crew Simon Allmark Visual Effects Editor
Visual Effects Alex Hope Visual Effects Producer
Lighting Jon Delgado Best Boy Electric
Visual Effects Matthew Plummer Visual Effects Producer
Production Khalid Banoujaafar Location Manager
Sound Simon Chase ADR Editor
Visual Effects Stuart Farley 3D Supervisor
Camera Sara Deane Second Assistant Camera
Sound Richard Stockdale Dolby Consultant
Sound Harry Barnes Foley Supervisor
Sound Alex Joseph Foley Editor
Costume & Make-Up Kristie Matthiae Hairstylist
Sound Paul Conway ADR Supervisor
Visual Effects Gurel Mehmet Matte Painter
Visual Effects Clare Tinsley Visual Effects Producer
Art James Collins Art Department Assistant
Costume & Make-Up Peta Dunstall Makeup Artist
Costume & Make-Up Peta Dunstall Hairstylist
Costume & Make-Up Francesca Crowder Key Hairdresser
Production Samantha Knox-Johnston Production Coordinator
Art Peter Lee Props
Art Malcolm Roberts Construction Coordinator
Camera Jonathan Olley Still Photographer
Directing Chris Carreras First Assistant Director
Art Rachid Quiat Assistant Art Director
Crew Jo Dixon Visual Effects Editor
Costume & Make-Up Kirstin Chalmers Hair Designer
Costume & Make-Up Kirstin Chalmers Makeup Designer
Camera Craig Grossmueller First Assistant Camera
Editing Christopher Robin Bell Associate Editor
Visual Effects Rick Leary 3D Supervisor
Lighting Matthew Moffat Gaffer
Lighting Pat Miller Rigging Gaffer
Camera Birgit Dierken First Assistant Camera
Camera Carl Hudson First Assistant Camera
Costume & Make-Up Renata Gilbert Makeup Artist
Costume & Make-Up Eva Polywka Makeup Artist
Art Sally Ross Art Department Coordinator
Crew Christopher Murphy Video Assist Operator
Art Michael Standish Set Decoration
Editing Alex Fenn Assistant Editor
Production Vanessa Baker ADR Voice Casting
Sound Mark Hackett Foley Mixer
Art Garry Moore Standby Carpenter
Production Jason Potter Assistant Accountant
Crew Rick Law Thanks
Camera Peter Graf Aerial Camera Technician
Camera Lee Vickery Additional Camera
Camera Brad Goss Dolly Grip
Directing Polly Hope Script Supervisor
Crew Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Camera Ben Battersby Focus Puller
Camera Andy Edridge Grip
Lighting Warren Ewen Electrician
Sound John A. Coleman Orchestrator
Sound Roger Argente Musician
Sound James Bennett ADR Recordist
Directing Matt Power Second Second Assistant Director
Sound Alexandra Hill Music Coordinator
Visual Effects Kris Anderson Digital Compositor
Camera Chris McAleese Camera Trainee
Editing Mark Wright Negative Cutter
Crew Keith Dawson Special Effects Technician
Costume & Make-Up Kathy Karbowski Wardrobe Assistant
Production Katherine DeJesus First Assistant Accountant
Crew Becky Page Production Intern
Crew Mark Dempsey Loader
Directing Kiersten Pilar Miller Second Assistant Director
Production Andrea Pappas Assistant Production Coordinator
Camera Tim Dean Libra Head Technician
Crew Leigh Chesters Carpenter
Lighting David Gray Standby Rigger
Production Chuck Douglas Extras Casting Assistant
Art Toby Glover Title Designer
Crew Adam Byles Floor Runner
Production Paul Langford Assistant Location Manager
Production Scott Sullens Production Secretary
Production Patricia Porter Payroll Accountant
Crew Steve Lynn Systems Administrators & Support
Crew Barrie Williams Transportation Captain
Production Anslem King Production Accountant
Crew Rick Law Thanks
Costume & Make-Up Sue Casey Costume Assistant
Art Kevin L. Raper Graphic Designer
Crew Rick English Stunt Double
Camera Dan Shoring Assistant Camera
Camera Patrick Shelby Best Boy Grip
Production Jolyon Haverson Post Production Coordinator
Production Josh Kesner Location Production Assistant
Production Mike Clark-Hall Production Assistant
Production James Chesterton Production Runner
Crew Milton Holman Vehicles Coordinator

Similar Movies