İskelet Anahtar (2005)
Caroline New Orleans 'ın dışındaki köhne bir malikanede yaşayan yaşlı bir kadının hasta kocasına bakıcılık yapan genç bir hemşiredir.Boş zamanların birinde Caroline bir gün tüm kapıları kilitli olan bu malikanenin tavan arasında ölümcül ve korkunç bir sırla karşılaşır.Aslında her şey o zaman başlayacaktır.
Director: Iain Softley
Kate Hudson Caroline Ellis |
|
Gena Rowlands Violet Devereaux |
|
Peter Sarsgaard Luke Marshall |
|
John Hurt Ben Devereaux |
|
Joy Bryant Jill |
|
Marion Zinser Bayou Woman |
|
Maxine Barnett Mama Cynthia |
|
Fahnlohnee R. Harris Hallie |
|
Deneen Tyler Desk Nurse |
|
Ann Dalrymple C.N.A. |
|
Trula M. Marcus Nurse Trula |
|
Jen Apgar Madeleine Thorpe |
|
Thomas Uskali Robertson Thorpe |
|
Jamie Lee Redmon Grace Thorpe |
|
Forrest Landis Martin Thorpe |
|
Tonya Staten Nurse Audrey |
|
Isaach De Bankolé Creole Gas Station Owner |
|
Christa Thorne Creole Mother |
|
Ronald McCall Papa Justify |
|
Jeryl Prescott Mama Cecile |
|
Lakrishi Kindred Frail Customer |
|
Sabah Luke's Secretary |
|
Joe Chrest Paramedic |
|
David J. Curtis Party Guest |
|
Tiffany Helland Party Guest |
|
Brian Ruppert Party Guest |
Production | Ronna Kress | Casting |
Sound | Harry Cohen | Sound Designer |
Crew | Miranda Garrison | Choreographer |
Directing | Iain Softley | Director |
Production | Iain Softley | Producer |
Sound | Ed Shearmur | Original Music Composer |
Production | Clayton Townsend | Executive Producer |
Production | Clayton Townsend | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Louise Frogley | Costume Design |
Editing | Joe Hutshing | Editor |
Production | Michael Shamberg | Producer |
Production | Stacey Sher | Producer |
Crew | Michelle Guish | Thanks |
Writing | Ehren Kruger | Writer |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunt Coordinator |
Art | Drew Boughton | Art Direction |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Camera | Dan Mindel | Director of Photography |
Art | John Beard | Production Design |
Art | Fred Arbegast | Sculptor |
Production | Daniel Bobker | Producer |
Production | Caitlin McKenna | ADR Voice Casting |
Art | Beauchamp Fontaine | Set Decoration |
Production | Craig Fincannon | Location Casting |
Directing | Jon Mallard | Second Assistant Director |
Crew | Tania Blunden | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Jason Hamer | Special Effects Supervisor |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Editing | Anthony Harris | Digital Color Timer |
Costume & Make-Up | Susan Germaine | Key Hair Stylist |
Production | Beth W. Crookham | Casting Assistant |
Crew | William Davidson | Propmaker |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Crew | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Pilot |
Production | Courtney Bright | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Joyce Kogut | Costume Supervisor |
Art | Jann K. Engel | Assistant Art Director |
Crew | Ed Arter | Transportation Coordinator |
Sound | Bryan Carrigan | Music Programmer |
Sound | Daryl B. Kell | Supervising Music Editor |
Art | Stephanie Higgins Frey | Art Department Coordinator |
Sound | Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Art | Richard K. Buoen | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Laurel Frushour | Set Costumer |
Lighting | Bruce McCleery | Chief Lighting Technician |
Editing | Bruce Lomet | Digital Intermediate Producer |
Art | Ronald S. Baratie | Greensman |
Art | Jason Bedig | Leadman |
Art | Zachary Fannin | Graphic Designer |
Art | Mick Cukurs | Set Designer |
Art | Chuck Stringer | Construction Foreman |
Production | M. Gerard Sellers | Location Manager |
Art | Peter C. Clarke | Property Master |
Production | Lorenzo P. Lampthwait | Producer |
Lighting | Christopher Prampin | Assistant Chief Lighting Technician |
Camera | Colin Anderson | Camera Operator |
Camera | Colin Anderson | Steadicam Operator |
Sound | Hugh Waddell | ADR Supervisor |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Kathryn Blondell | Hairstylist |
Art | Andrew M. Casbon III | Painter |
Sound | Laura Harris Atkinson | Dialogue Editor |
Visual Effects | Gary Nolin | Visual Effects Producer |
Sound | Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |
Costume & Make-Up | Richard Schoen | Key Costumer |
Lighting | Larry Cottrill | Best Boy Electric |
Visual Effects | Karl Herbst | Visual Effects Supervisor |
Crew | Karl Herbst | CG Supervisor |
Art | Dave DeGaetano | Construction Coordinator |
Production | Patti Hawn | Publicist |
Sound | Robert Elhai | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Giselle Spence | Seamstress |
Crew | Liisa Cohen | Stunts |
Directing | Elizabeth Ludwick-Bax | Script Supervisor |
Camera | John T. Connor | First Assistant Camera |
Camera | Kia Kiso | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | June Brickman | Makeup Artist |
Sound | Chris Fogel | Scoring Mixer |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Crew | Tom Bahr | Stunt Coordinator |
Production | Gary R. Wordham | Production Supervisor |
Sound | Peter J. Devlin | Sound Mixer |
Lighting | Martin Bosworth | Rigging Gaffer |
Production | Barrett J. Leigh | Assistant Production Coordinator |
Sound | Kevin Cerchiai | Boom Operator |
Visual Effects | Ryan Beadle | I/O Supervisor |
Art | Lori C. Miller | Title Designer |
Crew | Chris Winn | Craft Service |
Sound | Jeff Gomillion | ADR Mixer |
Visual Effects | Dan DeLeeuw | Visual Effects Supervisor |
Sound | Philip Rogers | ADR Recordist |
Production | Michael Betz | Production Assistant |
Production | Zoila Gomez | Production Coordinator |
Production | Kimberly Sylvester | Production Manager |
Art | Joey Genitempo | Set Painter |
Crew | Bob Stoker | Special Effects Coordinator |
Art | Andrew P. Flores | Standby Painter |
Sound | Craig S. Jaeger | Foley |
Production | Gregory D. Hemstreet | Production Accountant |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Costume & Make-Up | Valerie T. O'Brien | Costumer |
Costume & Make-Up | Dale E. Anderson | Set Dressing Artist |
Camera | Thomas Gibson | Key Grip |
Crew | John Lavis | Set Medic |
Editing | David Bilow | Assistant Editor |
Lighting | Greg Etheredge | Lighting Technician |
Art | Amanda Fernald Jones | Art Department Assistant |
Art | Brad Bell | Leadman |
Camera | Gordon Ard | Grip |
Crew | Leo Lauricella | Carpenter |
Crew | Bill C. Dawson | Driver |
Camera | Brandon M. Cox | Camera Loader |
Crew | William Jackson | Production Intern |
Crew | Lexi Shoemaker | Stand In |
Crew | Louis Dinson | Transportation Captain |
Crew | Greg Mitchell | Video Assist Operator |
Directing | Gary Marcus | First Assistant Director |
Editing | Jen Woodhouse | Editorial Production Assistant |
Editing | Davis Reynolds | First Assistant Editor |
Lighting | Jimmy Ellis | Electrician |
Lighting | Adam Harrison | Gaffer |
Lighting | Mike Nami Jr. | Rigging Grip |
Sound | Sara Lord | Music Supervisor |
Visual Effects | Sean McPherson | Digital Compositors |
Visual Effects | Stephanie Pollard | Visual Effects Coordinator |
Crew | Hirotatsu Taniguchi | Set Production Intern |
Camera | Larry Sweet | Dolly Grip |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Visual Effects | Edwin Rivera | Compositing Supervisor |
Camera | Alex Cruz | Best Boy Grip |
Editing | Jon Rocke | Colorist |
Art | Randy Severino | Swing |
Crew | Brad Manis | Pyrotechnician |
Production | Robin Batherson | Local Casting |
Camera | Alex Scott | Camera Production Assistant |
Crew | Conrade Gamble | Stunts |
Production | Rudy Coblentz Jr. | Second Assistant Accountant |
Crew | Douglas Calli | Special Effects Technician |
Directing | Tyler Romary | Second Second Assistant Director |
Art | Selma Kora | Assistant Property Master |
Art | Matt Center | Set Decorating Coordinator |
Camera | Lisa Lengyel | Second Assistant Camera |
Editing | Mark Sawicki | Digital Colorist |
Production | Marco Umana | Assistant Location Manager |
Production | Martha Bryan | Location Assistant |
Production | Matthew D. Miller | Location Production Assistant |
Production | Dawn Dowdle | Extras Casting Assistant |
Production | Ted M. Davila | First Assistant Accountant |
Production | Lisa Jean Felski | Key Accountant |
Production | Mollie Stallman | Key Production Assistant |
Lighting | Rick Rader | Key Rigging Grip |
Production | Andrew Jablonski | Payroll Accountant |
Production | Annie Jablonski | Production Secretary |