Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? (2003)
Composure dergisindeki “Nasıl Yapmalı” köşesinin yazarı olan Andie Anderson’ın (Kate Hudson) önünde kısa sürede teslim etmesi gereken alışılmadık bir görev vardır. Kadınların erkeklerle ilişkilerinde yaptığı ve onların kaçmasına sebep olan hataları birinci elden deneyimleyerek yazması gerekmektedir. Önündeki süre ise sadece 10 gündür. Bu süre içinde bir erkek bulması, onu kendisine aşık etmesi, sonra da kendisinden bıktıracak klasik flört hatalarını yapması gerekmektedir. Bu görev için hedef seçtiği Benjamin Barry (Matthew McConaughey) adlı reklamcı gencin durumu da başka bir alemdir. O da kendi patronuyla iddiaya girmiştir ve istediği kadını 10 gün içinde kendisine aşık edebileceğini ileri sürmektedir.
Director:
Donald Petrie
Writers:
Burr Steers, Kristen Buckley, Brian Regan.
Kate Hudson Andie Anderson |
|
Matthew McConaughey Benjamin Barry |
|
Kathryn Hahn Michelle Rubin |
|
Annie Parisse Jeannie Ashcroft |
|
Adam Goldberg Tony |
|
Thomas Lennon Thayer |
|
Michael Michele Judy Spears |
|
Shalom Harlow Judy Green |
|
Robert Klein Phillip Warren |
|
Bebe Neuwirth Lana Jong |
|
Samantha Quan Lori |
|
Justin Peroff Mike |
|
Celia Weston Glenda |
|
James Murtaugh Jack |
|
Rebecca Harris Dora |
|
Archie MacGregor Uncle Arnold |
|
John DiResta Joey Sr. |
|
Scott Benes Joey Jr. |
|
Zachary Benes Joey Jr. |
|
William Hill DeLauer Security |
|
Georgia Craig Receptionist Candi |
|
Liliane Montevecchi Mrs. DeLauer |
|
James Mainprize Mr. DeLauer |
|
Tony Longo Sensitive Moviegoer |
|
Warner Wolf Warner Wolf |
|
Doug Murray Mark Sawyer |
|
Natalie Brown Mrs. Sawyer |
|
Andrew Moodie Poker Pal Ronald |
|
David Macniven Poker Pal Francis |
|
Ross Gallo Young Concession Worker |
|
Gina Sorell Vegetarian Waitress |
|
Ingrid Hart Mullen's Hostess |
|
Marvin Hamlisch Marvin Hamlisch |
Camera | John Bailey | Director of Photography |
Production | Lynda Obst | Producer |
Art | Thérèse DePrez | Production Design |
Sound | David Newman | Music |
Sound | David Newman | Conductor |
Costume & Make-Up | Lydia Marks | Assistant Costume Designer |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Crew | Jack Gill | Stunt Coordinator |
Directing | Jack Gill | Second Unit Director |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Crew | Steve Lucescu | Stunt Coordinator |
Camera | David M. Dunlap | Second Unit Director of Photography |
Editing | Debra Neil-Fisher | Editor |
Production | Robert Evans | Producer |
Sound | Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Sound | Mark P. Stoeckinger | Supervising Sound Editor |
Art | Martin Lasowitz | Property Master |
Directing | Donald Petrie | Director |
Sound | Tod A. Maitland | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Karen Patch | Costume Design |
Costume & Make-Up | Sharon Globerson | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Francesca Paris | Key Hair Stylist |
Crew | Peter Bucossi | Stunts |
Directing | Ellen H. Schwartz | First Assistant Director |
Production | Richard Vane | Executive Producer |
Sound | Scott Curtis | Foley Editor |
Lighting | Mike Moyer | Chief Lighting Technician |
Writing | Burr Steers | Screenplay |
Writing | Kristen Buckley | Screenplay |
Writing | Brian Regan | Screenplay |
Production | Christine Forsyth-Peters | Producer |
Editing | Patrick J. Don Vito | Additional Editing |
Production | James Powers | Production Manager |
Crew | Edward O'Donnell | Transportation Coordinator |
Directing | Joan G. Bostwick | Second Second Assistant Director |
Lighting | Tom Anderson | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Bernadette Mazur | Key Makeup Artist |
Crew | John Cenatiempo | Stunt Coordinator |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Ronnie Specter | Makeup Artist |
Sound | Michael Kamper | Sound Effects Editor |
Production | Sylvia Fay | Extras Casting |
Production | Barbara J. McCarthy | Casting Associate |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Crew | Mark Norby | Stunts |
Costume & Make-Up | Cheryl Kilbourne-Kimpton | Costume Supervisor |
Sound | Alan Rankin | Sound Designer |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tanya Noel Hill | Music Editor |
Art | Nick Miller | Construction Coordinator |
Sound | Sarah Monat | Foley Artist |
Sound | Julie Feiner | ADR Editor |
Sound | Susan Kurtz | Dialogue Editor |
Art | James C. Feng | Art Direction |
Sound | Victor Ray Ennis | Assistant Sound Editor |
Sound | Mike Szakmeister | Dialogue Editor |
Production | Sam Hutchins | Location Manager |
Sound | Randy Kelley | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Ray McIntyre Jr. | Visual Effects Supervisor |
Camera | John Clifford | Still Photographer |
Art | Dave Reardon | Leadman |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Kathryn Blondell | Hairstylist |
Sound | Frank Smathers | Supervising Sound Editor |
Sound | Laura Graham | ADR Editor |
Sound | Vic Radulich | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Amy Andrews | Costume Supervisor |
Editing | Rick Derby | Assistant Editor |
Camera | Jim McConkey | Steadicam Operator |
Sound | Michele Perrone | Supervising ADR Editor |
Production | Harvey Waldman | Unit Production Manager |
Crew | Patti Hawn | Unit Publicist |
Directing | Grant Lucibello | Second Assistant Director |
Directing | Lynne Twentyman | Script Supervisor |
Sound | Jojo Villanueva | Music Coordinator |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Lighting | Kevin Janicelli | Chief Lighting Technician |
Art | Charles E. McCarry | Assistant Art Director |
Sound | Tammy Fearing | ADR Editor |
Production | Elizabeth J. Nevin | Production Coordinator |
Sound | Andrew Silver | Music Editor |
Camera | Ken Ferris | Camera Operator |
Sound | Anne Couk | Assistant Sound Editor |
Sound | Gregory Jamrok | Orchestrator |
Camera | Rick Marroquin | Dolly Grip |
Sound | Thomas W. Small | Foley Editor |
Art | Derrick Kardos | Art Department Coordinator |
Crew | Kevin Flynn | Transportation Captain |
Art | Nick Evans | Set Decoration |
Art | Keri Lederman | Assistant Property Master |
Sound | Ethan Holzman | Assistant Sound Editor |
Production | Jennifer Crammer | Assistant Production Coordinator |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Sound | Michael Scott | Boom Operator |
Sound | Ron Meredith | Assistant Sound Editor |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Production | Robin Prybil | Associate Producer |
Editing | David S. Clark | Assistant Editor |
Production | Jeffrey Angel | Assistant Location Manager |
Production | Elizabeth Joan Hooper | Associate Producer |
Directing | Robert E. Warren | Second Unit First Assistant Director |
Directing | Stuart Feldman | Second Assistant Director |
Camera | Andrew Sweeney | Grip |
Camera | Johnny Santiago | Grip |
Camera | Andrew Cheung | Grip |
Camera | Edward A. Robinson Jr. | Grip |
Production | Jennifer Murdocca | Casting Assistant |
Production | Vicki Adams | Production Secretary |