Ultraviolet (2006)
21. yüzyıl sonlarında insanlık çok değişmiştir. Hemofaj denilen hastalık dolayısıyla genetik olarak değişmiş yeni bir insan türü ortaya çıkar. Bu değişiklik onların çok daha hızlı, inanılmaz derecede kuvvetli ve keskin bir zekaya sahip olanlarını sağlar. Onlar 'normal' ve 'sağlıklı' insanlardan ayrı düştüklerinde dünya insanlar ve hemofajlar arasında yepyeni bir sivil savaşın eşiğine gelir. Bu savaşta amaç 'hastalıklı' olanların yok edilmesidir. Bu çapraz ateşin arasında kalan bir hemofaj olan Ultraviolet bir anda kendini hükümet tarafından işaretlenmiş dokuz yaşında bir çocuğu onlardan korumaya çalışırken bulur.
Director: Kurt Wimmer
Milla Jovovich Violet Song Jat Shariff |
|
Cameron Bright Six |
|
Nick Chinlund Ferdinand Daxus |
|
Sebastien Andrieu Nerva |
|
Ida Martin Young Violet |
|
William Fichtner Garth |
|
David E. Collier BF-1 |
|
Kieran O'Rorke Detective Cross |
|
Digger Mesch Detective Endera |
|
Ryan Martin Detective Breeder |
|
Steven Calcote Young Daxus |
|
Ricardo Mamood-Vega Violet's Husband |
|
Mike Smith Hospital Hemophage |
|
Clay Cullen Rebel Hemophage |
|
Jennifer Caputo Elizabeth P. Watkins |
|
Jack Murphy Chief of Staff |
|
Diego Swing Daxus Aide 1 |
|
Theodore Thomas Daxus Aide 2 |
|
Abraham Boyd L.L.D.D. Guard |
|
Matthew Sturgess Medical Tech 1 |
|
Kurt Wimmer Speak-No-Evil Phage |
|
Russell Wait Combat Reserve Doctor |
|
Duc Luu Kar Wai |
|
Ian Streetz Hemophage (uncredited) |
Sound | Klaus Badelt | Original Music Composer |
Sound | Peter Brown | Sound Designer |
Sound | Peter Brown | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Brown | Sound Effects Designer |
Sound | Dean Beville | Sound Editor |
Production | Justine Arteta | Casting |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Crew | Desmond Cannon | Post Production Supervisor |
Crew | Jay Caputo | Stunts |
Camera | Calvin Roberts | Digital Imaging Technician |
Sound | Ezra Dweck | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Kurt Wimmer | Director |
Writing | Kurt Wimmer | Writer |
Crew | Andy Armstrong | Technical Advisor |
Art | Bernardo Trujillo | Supervising Art Director |
Art | Roberto Bonelli | Set Designer |
Production | Tony Mark | Executive Producer |
Production | Tony Mark | Unit Production Manager |
Directing | Tony Mark | Second Unit Director |
Camera | Arthur Wong | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Gemma Waugh | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Gemma Waugh | Hairstylist |
Production | John Baldecchi | Producer |
Production | Pauline Chan | Producer |
Production | Sue Jett | Executive Producer |
Production | Wan Allen | Line Producer |
Production | Rita Fung Fung-Chun | Line Producer |
Production | Wai Sum Shia | Line Producer |
Production | T.C. Wang | Executive Producer |
Editing | William Yeh | Editor |
Production | Charles Wang | Executive Producer |
Production | Louis Sit | Co-Producer |
Art | Choo Sung Pong | Production Design |
Art | Chung Kim-Wai | Set Decoration |
Art | Joel Chong Kwok-Wing | Art Direction |
Visual Effects | Steven Calcote | Visual Effects Producer |
Crew | Jennifer Caputo | Stunt Double |
Crew | Clay Cullen | Stunts |
Crew | Troy Brenna | Stunts |
Camera | Raymond Lam Fai-Tai | Steadicam Operator |
Sound | Wolfram de Marco | Music Arranger |
Crew | Larnell Stovall | Utility Stunts |
Directing | Phil Jones | First Assistant Director |
Visual Effects | Mark A. Kolars | Compositing Supervisor |
Crew | Daniel O'Neill | Stunts |
Crew | Mitch Gould | Stunts |
Crew | Mike Gunther | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Editing | Michael Eaves | Digital Intermediate Colorist |
Crew | Chris Torres | Utility Stunts |
Crew | Ronn Surels | Stunts |
Sound | Stephen Hunter Flick | Supervising Sound Editor |
Art | Mark Lambert Bristol | Storyboard Artist |
Production | Antonia Barnard | Production Supervisor |
Production | Kim Davis-Wagner | Casting |
Crew | David Ismalone | Stunts |
Crew | Gary A. Hecker | Special Sound Effects |
Crew | Tim Connolly | Stunts |
Crew | Randall Archer | Utility Stunts |
Crew | Alicia Vela-Bailey | Stunt Double |
Sound | Scott Piper | Boom Operator |
Crew | David Hugghins | Stunts |
Crew | Igor Breakenback | Stunts |
Crew | Dave Porter | Additional Music |
Sound | James Matheny | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Marie Nardella | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Cori Burchell | Assistant Costume Designer |
Crew | Daniel Arrias | Stunts |
Sound | Margit Pfeiffer | Assistant Sound Editor |
Crew | Julie Orosz | Executive Visual Effects Producer |
Sound | Edward M. Steidele | Foley Artist |
Camera | Jay Maidment | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Jay Cheng | Key Costumer |
Crew | Corey Pritchett | Special Effects |
Sound | Larry Kemp | ADR Editor |
Sound | Jonathan Wales | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Steven Ticknor | Sound Effects Designer |
Production | Julia Neighly | Production Coordinator |
Editing | Lisa Tutunjian | Digital Intermediate Editor |
Directing | Renee Burke | Script Supervisor |
Sound | Brian Richards | Music Editor |
Crew | Moira Houlihan | Unit Publicist |
Visual Effects | Neil Greenberg | Visual Effects Producer |
Sound | Richard Burton | Sound Effects Editor |
Production | Flax Glor | Publicist |
Crew | Darrell Pritchett | Special Effects Coordinator |
Crew | Nito Larioza | Utility Stunts |
Crew | Jon Valera | Stunts |
Crew | Jason Wardle | CG Supervisor |
Sound | Dana Gustafson | Sound Editor |
Crew | Mike Smith | Stunt Coordinator |
Crew | Mike Smith | Fight Choreographer |
Camera | Jimmy Wong | Camera Operator |
Crew | Robert Alonzo | Stunt Coordinator |
Crew | Robert Alonzo | Utility Stunts |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Crew | Thom Williams | Utility Stunts |
Sound | Christopher Brooks | Music Editor |
Costume & Make-Up | Jamie Pritchard | Hairstylist |
Editing | Maria Gonzales | First Assistant Editor |
Production | Kirsten Anderson | First Assistant Accountant |
Sound | Matthew C. Beville | Foley Mixer |
Crew | Niko Rusakov | Stunts |
Crew | Dino Dos Santos | Stunts |
Editing | Natasha Leonnet | Digital Color Timer |
Production | Madalena Chan | Local Casting |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Visual Effects | Gary Abrahamian | CG Artist |
Directing | Jason Faulkner | Second Assistant Director |
Visual Effects | Victor Wong | Visual Effects Supervisor |
Production | Ho Ching | Production Supervisor |
Production | Johnny Lee | Production Manager |
Production | Petrina Ho | Production Manager |
Production | Luo Gang | Production Manager |
Art | Rufina Lo | Set Designer |
Art | Johnny Wang | Art Department Coordinator |
Art | Hana Espinoza | Art Department Coordinator |
Camera | Stanley Hung | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Jackie Cheng | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jack Tung | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Meinir Jones-Lewis | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Meinir Jones-Lewis | Key Makeup Artist |
Lighting | Chow Lam | Chief Lighting Technician |
Lighting | Cheung Kwok Wah | Rigging Gaffer |
Camera | Ben Chau | Key Grip |
Production | Alexandra Taussig | Production Coordinator |
Production | Miao Liang | Local Casting |
Production | Catherine Engel | Casting Associate |
Crew | Justin Riemer | Stunts |
Visual Effects | Casey Pritchett | Special Effects Supervisor |
Crew | Martin K.R. Zetterlund | Stunts |
Writing | Monica Sandstede | Story Editor |
Editing | Bob Fernley | Digital Intermediate Producer |
Crew | Glen Yrigoyen | Stunts |
Art | Rick Remender | Production Illustrator |
Production | Don Guarisco | Research Assistant |
Crew | Peggy Lee | Production Controller |
Crew | Jayni Borgaro | Compositor |
Crew | Cody Weselis | Stunts |
Crew | Marc Redmond | Stunts |
Directing | Michelle McGonagle | Second Second Assistant Director |
Production | Joyce Hsieh | Production Accountant |
Production | Aaron Shershow | Unit Manager |
Art | William Kan | Assistant Art Director |
Crew | Keith Giesbrecht | Craft Service |
Crew | Yaozu Huang | Technical Supervisor |
Visual Effects | Rongguo Fang | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Jack Ho | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Ronald Yeung | Assistant Hairdresser |
Costume & Make-Up | Jason Fu | Assistant Makeup Artist |
Directing | Margie Beattie | Additional Second Assistant Director |
Camera | Noah Weinzweig | Camera Operator |
Directing | Stephanie Cheung | Third Assistant Director |
Camera | Chor Keung Chan | "A" Camera Operator |
Production | Cheuk Kau Man | Location Manager |
Camera | Johnathan Chan | Second Assistant "B" Camera |
Visual Effects | Yong Shen | Senior Animator |
Production | Aaron Ho | Casting Assistant |
Sound | Scottpatrick J. Sellitto | Music Consultant |
Production | Marilyn Zhuang | Assistant Accountant |
Production | Regaye Fulcher | Production Assistant |
Production | Lanny Dong | Production Secretary |
Crew | Daniel Donai | Stunts |
Crew | Roberto Gutierrez | Stunts |
Sound | Bob Clayton | Sound Mixer |