Zafer Patenleri (2007)
Birbirine rakip iki patenci olan Chazz ve Jimmy, Dünya Paten Şampiyonası’nda kavga edince, altın madalyaları federasyon tarafından ellerinden alınır ve spor hayatları da sona erer. Üç sene sonra yasal bir boşluktan faydalanarak tekrar yarışmaya katılma hakkı kazanırlar ama bir şartla: Çiftler kategorisinde ve birbirleriyle çift olarak!
Directors:
Josh Gordon, Will Speck.
Writers:
Jeff Cox, Craig Cox, John Altschuler, Dave Krinsky.
Will Ferrell Chazz Michael Michaels |
|
Jon Heder Jimmy MacElroy |
|
Will Arnett Stranz Van Waldenberg |
|
Amy Poehler Fairchild Van Waldenberg |
|
Jenna Fischer Katie Van Waldenberg |
|
William Fichtner Darren MacElroy |
|
Craig T. Nelson Coach |
|
Romany Malco Jesse |
|
Nick Swardson Hector |
|
Scott Hamilton Sports Anchor |
|
Andy Richter Mountie |
|
Greg Lindsay Mountie |
|
Rob Corddry Bryce |
|
Nick Jameson PA Announcer |
|
Tom Virtue Floor Manager |
|
Ben Wilson Fox |
|
William Daniels Commissioner Ebbers |
|
Zachary Ferren Young Jimmy |
|
Rémy Girard Father St. Pierre |
|
Steven M. Gagnon Rink Official World Games |
|
Christopher Reed World Games Paramedic |
|
Luciana Carro Sam |
|
Nancy Kerrigan Attractive Official |
|
Smalls Frank the Security Guard |
|
Luke Wilson Sex Class Counselor |
|
Katharine Towne Female Sex Addict |
|
David Pressman Reporter - Montreal |
|
James M. Connor Surly Reporter - Montreal |
|
Craig Gellis Jail Cell Inmate |
|
Angela Chee Newswoman |
|
Hans Uder Usher |
|
Chad Brennan Chazz Skate Double |
|
Ethan Burgess Jimmy Skate Double |
|
Patrick Hancock Stranz Skating Double |
|
Tiffany Scott Fairchild Skating Double |
|
Brian Boitano Federation Judge |
|
Dorothy Hamill Federation Judge |
|
Peggy Fleming Federation Judge |
|
Phil Reeves Father |
|
Mollie Marie Clinton Alice |
|
Matt Levin Matt |
|
Eloise Lynch Female Fan |
|
Fiona Gubelmann Woodland Fairy |
|
Smith Cho Woodland Fairy |
|
James P. Yorke Skate Fox |
|
Alysse Alcroft Skate Woodland Fairy |
|
Taylor Neff Skate Woodland Fairy |
|
Wendy Wilke Skate Woodland Fairy |
|
Matt Evers Skate Tree |
|
Keith Joe Dick Skate Tree |
|
Sunita Param Reporter |
|
Stephanie Courtney Reporter at Sign Ups |
|
Lisa Marie Allen Middle-Aged Sweater Mom |
|
Elliott Cho Little Kid |
|
Loretta Fox Court Stenographer |
|
Kyle Bornheimer Rink PA Nationals |
|
Jim Lampley Co-Anchor |
|
Sasha Cohen Sasha Cohen |
|
Alison Martin Female Judge Stockholm |
|
Griffin Armstorff Finnish Skating Prodigy |
|
Armen Saakian Skate Acrobat Chazz Double |
|
Akop Manoukian Skate Acrobat Jimmy Double |
|
Grant Thompson Wallet Mountie |
|
Kelly Gould Crying Girl |
|
Margaret Roblin Female Judge Montreal |
|
Lisa Paul Catholic School Girl |
|
Lora Starkman Girl Who Kisses Chazz |
|
J.D. Cantrell Future Skater |
|
Kerry Rossall Fire Extinguisher |
|
Stephen 'tWitch' Boss Flamboyant Dancer (uncredited) |
Costume & Make-Up | Julie Weiss | Costume Design |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Designer |
Production | Peter Kohn | Associate Producer |
Directing | Peter Kohn | First Assistant Director |
Camera | Stefan Czapsky | Director of Photography |
Art | Jay Hart | Set Decoration |
Sound | Theodore Shapiro | Original Music Composer |
Production | Ben Stiller | Producer |
Art | Robert Greenfield | Set Decoration |
Editing | Richard Pearson | Editor |
Production | Marty P. Ewing | Executive Producer |
Production | Marty P. Ewing | Unit Production Manager |
Production | Juel Bestrop | Casting |
Camera | Scott Rathner | First Assistant Camera |
Production | Stuart Cornfeld | Producer |
Production | John Jacobs | Producer |
Art | Stephen J. Lineweaver | Production Design |
Writing | Jeff Cox | Screenplay |
Writing | Jeff Cox | Story |
Directing | Josh Gordon | Director |
Writing | Craig Cox | Screenplay |
Writing | Craig Cox | Story |
Directing | Will Speck | Director |
Writing | Busy Philipps | Story |
Writing | John Altschuler | Screenplay |
Production | Lara Breay | Associate Producer |
Writing | Dave Krinsky | Screenplay |
Production | Seth Yanklewitz | Casting |
Production | Colin O'Reilly | Co-Producer |
Production | Patrick Esposito | Associate Producer |
Art | Seth Reed | Art Direction |
Costume & Make-Up | Steve Artmont | Makeup Department Head |
Crew | Doug Coleman | Stunt Coordinator |
Directing | Doug Coleman | Second Unit Director |
Crew | Diana R. Lupo | Stunts |
Art | Mike Piccirillo | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Toni G | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Bridget Cook | Hair Department Head |
Art | Stephen Christensen | Set Designer |
Sound | George Drakoulias | Music Supervisor |
Directing | Gary Fiorelli | Second Assistant Director |
Art | William Eliscu | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Lisa Layman | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Denise Fischer | Makeup Artist |
Camera | Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Nancy McArdle | Costume Supervisor |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Carl Fischer | Boom Operator |
Art | Gary Warshaw | Assistant Art Director |
Art | Tammy S. Lee | Set Designer |
Sound | Piero Mura | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Mary Ann Valdes | Hair Department Head |
Camera | Mitch Dubin | Camera Operator |
Art | Trish Gallaher Glenn | Property Master |
Visual Effects | Mark Breakspear | Visual Effects Supervisor |
Directing | Sheila Waldron | Script Supervisor |
Camera | Ray De La Motte | Camera Operator |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Robert A. Blackburn | Construction Coordinator |
Crew | Louise Spencer | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Victoria Wood | Wigmaker |
Lighting | Huston Beaumont | Chief Lighting Technician |
Production | Thomas Hayslip | Production Supervisor |
Art | Kristen Davis | Set Designer |
Camera | Suzanne Hanover | Still Photographer |
Art | William H. Phen Jr. | Construction Foreman |
Crew | Eliza Coleman | Stunts |
Camera | Eric Tramp | Steadicam Operator |
Camera | Eric Tramp | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Sheree Morgan | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Deborah Myles Davis | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Sabine Roller | Makeup Artist |
Production | Marci Rosenberg Gayner | Production Coordinator |
Sound | Robert Ulrich | Supervising ADR Editor |
Sound | Robert Ulrich | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Petur Hliddal | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Simone Almekias-Siegl | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michael Crow | Assistant Costume Designer |
Production | Kathy Petty | Production Accountant |
Art | Len Morganti | Storyboard Artist |
Sound | David MacMillan | Production Sound Mixer |
Camera | Peter Geraghty | Second Assistant Camera |
Editing | Sean Thompson | First Assistant Editor |
Sound | Harrison D. Marsh | Boom Operator |
Art | Mark Moretti | Storyboard Artist |
Sound | Darrin Mann | Foley Mixer |
Crew | Allen Robinson | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Randy Starr | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Laura Connolly | Hairstylist |
Sound | Rodrigo Ortiz-Parraga | ADR Editor |
Camera | Dennis Seawright | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Mary Jo Fortin | Hairstylist |
Art | Gloria Murphy | Assistant Property Master |
Art | Terry Haskell | Property Master |
Directing | Timothy R. Price | Second Second Assistant Director |
Production | Lora Umphress | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | Valerie Nelson | Hairstylist |
Camera | Louis Massouras | First Assistant "B" Camera |