Lori Loughlin Jennifer Shannon |
|
Sarah Strange Dani |
|
Steve Bacic Jason Shannon |
|
Eva Bourne Hannah Shannon |
|
Kevin O'Grady Detective Lynwood |
|
Connor Stanhope Logan Shannon |
|
Jay Brazeau Tramell |
|
Gabrielle Miller Beth Anne |
|
Kalyn Miles Cassie Parks |
|
Jesse Moss Manager Rick |
|
Tegan Moss Pamela Dalton |
|
Kurt Teixeira John Dalton |
|
Emily Tennant Lita Merril |
|
Matt Ellis Bo Taylor |
|
Ryan McDonell Bobby |
|
Warren Abbott Mike |
|
Jan Bos Malcolm Harris |
Production | Harvey Kahn | Producer |
Production | Harvey Kahn | Executive Producer |
Production | Alan Ett | Executive Producer |
Directing | Neill Fearnley | Director |
Production | Michael Shepard | Executive Producer |
Production | Lori Loughlin | Executive Producer |
Writing | Walter Klenhard | Writer |
Sound | Jay Cheetham | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Emily Gray | Costume Designer |
Production | Jackie Lind | Casting |
Sound | Terry Frewer | Music |
Crew | Brett Armstrong | Stunt Coordinator |
Editing | Nicole Ratcliffe | Editor |
Production | Katy Garretson | Supervising Producer |
Art | Jill Scott | Production Design |
Writing | Suzi Weinert | Novel |
Sound | Miguel Nunes | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Devon Quelch | Foley Artist |
Camera | Dan Dumouchel | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Jennifer Kaminski | Key Makeup Artist |
Sound | Tony Poulsen | Boom Operator |
Sound | James Schoening | Production Sound Mixer |
Camera | Randal Platt | Director of Photography |
Sound | Alex Macia | Foley Artist |
Production | Allen Lewis | Supervising Producer |
Costume & Make-Up | Julia Boyce-Sargent | Costume Set Supervisor |
Sound | Ryan Thompson | Sound Effects Editor |
Production | Jonathan Axelrod | Executive Producer |
Sound | Karla Melendez | Dialogue Editor |
Directing | Bill Mizel | First Assistant Director |
Crew | Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Production | Yale Kussin | Production Coordinator |
Crew | Tally Rodin | Stunt Double |
Visual Effects | Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Art | Mark Boyko | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Jillian Tymos | Assistant Hairstylist |
Camera | Ryan Plummer | Still Photographer |
Art | John Morstad | Property Master |
Camera | Corey Tremblay | Key Grip |
Production | Sara Brown | Extras Casting |
Production | Marnie Termuende | Executive Producer |
Crew | Marnie Termuende | Production Controller |
Production | Marnie Termuende | Supervising Producer |
Lighting | William McKnight | Gaffer |
Production | Jamie Lake | Production Manager |
Crew | Jason Macintyre | Post Production Supervisor |
Directing | Scooby Vincent | Third Assistant Director |
Directing | Kay Metchie | Script Supervisor |
Editing | Gary Shaw | Colorist |
Costume & Make-Up | Jaralin Detienne | Costume Design |
Art | Ryan Casey | Leadman |
Crew | Sean Hanlin | Security Coordinator |
Costume & Make-Up | Shelly E. Jones | Key Hair Stylist |
Camera | Sean Cox | "A" Camera Operator |
Production | Geoffrey Dodd | Location Manager |
Camera | Jenna Fuoco | First Assistant "A" Camera |
Editing | Jimmy Hsu | Colorist |
Production | Leannie Aalgaard | Payroll Accountant |
Production | Nikki Lee | Post Production Coordinator |
Production | Svatia Sakarova | Production Accountant |
Art | Raquel Fors | Assistant Property Master |
Camera | Trevor Komori | First Assistant "B" Camera |
Camera | Steven Singh | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Keith Granger | Best Boy Grip |
Art | Sheldon Feyter | Assistant Set Decoration |
Production | Faiza Lalani | Assistant Accountant |
Camera | Steve Mieszkalski | Dolly Grip |
Production | Laura Obenaus | Assistant Production Coordinator |
Directing | Grant O'Kane | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jenni Macdonald | Assistant Makeup Artist |
Camera | Owen Wong | Second Assistant "A" Camera |
Production | Susan Messent | Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Raven G. Basi | Truck Costumer |
Crew | Karen Coderre | Craft Service |
Art | Kerry-Anne Kinsella | Set Dresser |
Art | Claire Brousseau | Props |
Production | Chase Brettoner | Assistant Production Coordinator |
Production | Lindsay Walker | Assistant Location Manager |
Crew | Alvin Clement | Special Effects Coordinator |
Crew | Stephano Chimarios | Transportation Captain |
Editing | Michelle Doherty | Assistant Editor |
Editing | Kevin Yang | Assistant Editor |
Editing | Oliver Granillo | Online Editor |